Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 lapkričio 30d. 15:24

Vilniuje nemokamais greitaisiais testais galės išsitirti daugiau žmonių, tarp jų ir vaistininkai, aptarnavimo sričių darbuotojai

COVID-19 patikros punktas Vilniuje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / COVID-19 patikros punktas Vilniuje

Vilniaus miesto savivaldybė papildė sąrašą asmenų grupių, galinčių nemokamai išsitirti greitaisiais testais, parodančiais, ar žmogus yra turėjęs sąlytį su SARSCoV-2, ir ar susidarė antikūnai, teigiama pranešime žiniasklaidai.

Nuo antradienio registruotis šiam tyrimui galės vaistinių, klientų aptarnavimo srityje dirbantys darbuotojai (viešbučių aptarnavimas, grožio paslaugos), viešojo maitinimo paslaugas teikiančių įmonių, įstaigų ar organizacijų, asmens sveikatos priežiūros įstaigų, savivaldybės administracijos ir savivaldybės įmonių darbuotojai, tiesiogiai dirbantys su klientais.

Kaip ir iki šiol, tris savaites tirtis greitaisiais testais gali prekybos vietų ir asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai, teikiantys greitosios medicinos pagalbos paslaugas, kultūros įstaigų darbuotojai, Lietuvos Respublikos prokuratūros prokurorai ir kiti darbuotojai. Taip pat globos centrų ir vaikų dienos centrų, socialiniai darbuotojai, atvejo vadybininkai.

Iki šiandien atlikta 5000 greitųjų testų.

„Greitieji testai atliekami pirmiausia profilaktiniais tikslais, kartu siekiant išsiaiškinti, kokia populiacijos dalis yra jau persirgusi COVID-19. Bet jie tikrai netinka žmogui, turinčiam ligos simptomų, – sakė Vilniaus miesto savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Viktorija Turauskytė. – Abejojantys šio testo patikimumu, turėtų atkreipti dėmesį, kad jei greitasis testas yra teigiamas (rodo buvus sąlytį su SARSCoV-2), atsakymas darkart patikrinamas iškart atliekant PGR tyrimą.“

Greitieji testai atliekami šalia mobilaus punkto (V. Gerulaičio g. 1, Vilniuje), laikinoje testavimo patalpoje. Testavimas čia atliekamas tik iš anksto užsiregistravus – užpildžius anketą ir sulaukus SMS žinutės, kurioje tiksliai nurodoma, kada ir kur atvykti. Užsienio šalių piliečiai taip pat gali naudotis šia paslauga. Jiems reikia užpildyti šią anketą.

Planuojama, kad per dieną bus atliekama apie 100 ir daugiau testų, jei būtų toks poreikis. Testavimas greitaisiais testais atliekamas imant iš piršto kraują. Testo atsakymas gaunamas per 15 minučių. Esant teigiamam testo rezultatui, asmeniui bus atliekamas PGR tyrimas mobiliame punkte, t. y. tyrimas iš nosiaryklės, siekiant išsiaiškinti, ar žmogus jau persirgęs koronavirusu, ar serga ir šiuo metu.

Į tyrimo vietą šalia mobilaus punkto žmonės turi ateiti pėsčiomis. Automobilius galima palikti šalia esančioje automobilių stovėjimo stotelėje. Su savimi būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Taip pat būtina parodyti gautą žinutę su 7 ženklų kodu. Greitąjį testą galima atlikti bet kurią savaitės dieną, 14–17.30 val.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

26:32
00:48
26:34

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min