Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 23d. 19:52

Vilniuje organizuojamas mažasis Baltijos kelias už Ukrainą

Protestuotojai Kijeve
„Scanpix“ nuotr. / Protestuotojai Kijeve

Jaunųjų profesionalų programos (JPP) „Kurk Lietuvai“ komanda, ragina Lietuvos žmones prisiminti savo šalies laisvės kovų patirtį ir prisijungti prie pilietinės iniciatyvos „Ištiesk ranką Ukrainai“. Dalyviai kviečiami susikibti rankomis nuo Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje iki Ukrainos Ambasados. Šios akcijos tikslas yra suburti 715 žmonių, kurie simbolizuotų 715 km – atstumą, skiriantį Lietuvos ir Ukrainos sostines.

Pilietinė iniciatyva „Ištiesk ranką Ukrainai“ vyks, šių metų sausio 25d., šeštadienį 11 val., gyva žmonių grandine sujungiant Europos komisijos atstovybės Lietuvoje biurą (Vilniaus g. 10, Vilnius) ir Ukrainos ambasadą Lietuvoje (Teatro g. 4, Vilnius). Daugiau informacijos apie iniciatyvą – „Kurk Lietuvai“: www.kurklt.lt.

„Šiuo metu mūsų tikslas yra suburti 715 žmonių, kurie simbolizuos 715 km – atstumą, skiriantį Lietuvos ir Ukrainos sostines. Tokiai šaliai kaip Ukraina, kuri dabar yra plėšoma iš vidaus, kaip niekada reikia vienybės ir užsienio šalių palaikymo.“ – teigia buvęs JPP „Kurk Lietuvai“ dalyvis Lukas Savickas.

Kenčia taikūs piliečiai

2013 m. lapkričio mėnesį Ukrainos prezidento Viktoro Janukovičiaus nepasirašyta Europos Sąjungos Asociacijos sutartis sugniuždė Ukrainos piliečių viltis integruotis į Europą.

„Ukrainai šiandien kaip niekada anksčiau reikia mūsų palaikymo. Šimtai taikių protestuotojų yra sužeisti, kiti be žinios dingsta iš namų, yra kankinami ir nušaunami. Antrą mėnesį vykstantys protestai yra kulminacija jau daugelį metų brandinto žmonių noro gyventi demokratijoje ir nevaržomai išreikšti savo nuomonę“ – teigia vienas pilietinės iniciatyvos organizatorių, JPP „Kurk Lietuvai“ dalyvis Simas Simanauskas.

Kijeve pastarosiomis dienomis fiksuojami kadrai įrodo, kad nukentėti nuo ukrainiečių policijos gali ir visiškai nekalti žmonės, norintys padėti protestuotojams – baudas nuo šiol gauna ir tie, kurie atneša maisto ir suteikia šiltą prieglobstį demonstrantams ar užsideda šalmą norėdami saugiai pereiti Maidano aikštę.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min