Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 24, 20:16

Vilniuje pagerbti žuvusieji per karą Ukrainoje, kuriama simbolinė kapavietė

Vilniuje, Lukiškių aikštėje, antradienio vakarą apie šimtas žmonių surengė pirmąją Ukrainoje žuvusių karių ir civilių pagerbimo ceremoniją – Lydėtuves.
Žuvusiųjų Ukrainoje pagerbimo ceremonija
Žuvusiųjų Ukrainoje pagerbimo ceremonija / Lukas Balandis / BNS nuotr.

„Nuolatinės grėsmės akivaizdoje dauguma ukrainiečių niekada negavo progos atsisveikinti su tais, kuriuos mylėjo, kurie iki paskutinio savo atodūsio juos gynė“, – sakė viena iš renginio organizatorių, viešosios įstaigos „Laimingas žmogus“ atstovė Elena Patamsė.

„Esame šiandien čia, kad ištartume žuvusiems Ukrainos herojams tinkamą „sudie“. Paliudyti, kad jų kova nebuvo veltui, kad mūsų pasaulyje žmogaus gyvybė dar turi vertę. Visi supilti žemės kauburėliai ir sukalti mediniai kryžiai žymi mylimąjį, artimąjį, draugą, unikalų kilimą“, – teigė ji.

Per atsisveikinimo ceremoniją žuvusieji pagerbti tylos minute, skaityta ukrainiečių poezija, skambėjo ukrainietiškos ir lietuviškos dainos, uždegta atminimo ugnis.

Taip pat akcijos dalyviai pradėjo kurti simbolinę kapavietę „Atminimo akmenų sodas“.

„Laikydami rankose akmenėlius sutelkime į visas matytas ir girdėtas karo istorijas. Istorijas visų karo aukų, kurios palietė ir pakeitė mūsų suvokimą. Visą savo skausmą, kurį išgyvename kartu. Tegul šis sodas auga tol, kol augs karo Ukrainoje aukų skaičius. Tegul šie nebylūs bokštai kalba ir primena mums: karas nesibaigė“, – teigė renginio organizatoriai.

Planuojama, kad Lydėtuvės Ukrainos herojams vyks reguliariai – kiekvieno mėnesio 24 dieną – karo pradžios dieną. Jos bus organizuojamos ir kituose Lietuvos miestuose.

Vasario pabaigoje Rusijai pradėjus invaziją Ukrainoje, nužudyta tūkstančiai civilių gyventojų, sugriauta civilinių pastatų, pranešama apie seksualinę prievartą prieš Ukrainos moteris ir vaikus, žmonių grobimus ir kitus nusikaltimus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min