Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje paminėtos 91-osios Turkijos Respublikos paskelbimo metinės

Turkijos ambasadorė Aydan Yamancan
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr. / Turkijos ambasadorė Aydan Yamancan
Šaltinis: 15min
0
A A

Turkijos Ambasados surengtame priėmime paminėtos 91-osios Turkijos Respublikos paskelbimo metinės. Šventėje, kurią „Kempinski“ viešbutyje surengė ponia ambasadorė Aydan Yamancan ir jos sutuoktinis, dalyvavo apie 250 svečių – diplomatai, valdžios atstovai, Lietuvos totorių bendruomenės nariai ir Turkijos piliečiai. Turkijos Respublika buvo įkurta 1923 metų spalio 29 dieną, po Nepriklausomybės karo. 2023 metais bus švenčiamos 100-osios Turkijos Respublikos paskelbimo metinės.

Nuskambėjus Turkijos ir Lietuvos himnams, ambasadorė A.Yamancan trumpoje kalboje paminėjo visose srityse plėtojamus Turkijos ir Lietuvos santykius. Ambasadorė džiaugėsi, kad abi šalys yra NATO sąjungininkės bei tuo, kad Lietuva remia Turkijos siekius tapti ES nare, o šalių ekonominiai santykiai plečiasi, kiekvienais metais apie 100 tūkstančių lietuvių turistų atostogauja Turkijoje.

Ambasadorė, pažymėdama Turkijos oro linijų 5 kartus per savaitę vykdomus skrydžius iš Vilniaus į Stambulą ir tai, kad tai padės plėtoti ne tik prekybos ryšius, bet ir stiprins tautų ryšius, paminėjo ir tai, kad Lietuva yra vienas populiariausių Turkijos universitetų studentų pasirinkimų „Erasmus“ programoms: pernai 730 turkų studentų atvyko mokytis į Lietuvą, o 210 lietuvių studentų mokėsi Turkijoje.

Lietuvos totorių bendruomenę Ambasadorė pavadino viena iš dvi šalis jungiančių jungčių. Keldama taurę ji palinkėjo, kad Turkijos ir Lietuvos santykiai toliau plėstųsi.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Turkijos ambasadorė Aydan Yamancan
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Turkijos ambasadorė Aydan Yamancan

Prieš keturis mėnesius šias pareigas pradėjusi eiti Ambasadorė kartu su sutuoktiniu pirmadienio vakarą svečius pasitiko prie durų ir visą vakarą jais rūpinosi. Priėmime buvo galima paragauti turkiškų patiekalų, gėrimų ir saldumynų, buvo parodyta pažintinė Turkijos oro linijų video medžiaga. Svečiams pasiūlyta turkiška kava sulaukė daug dėmesio. Turkijos Respublikos nacionalinė diena, kaip ir kitose šalyse, švenčiama užsienio atstovybėse, šia proga pristatant Turkijos kultūrą.

Lietuvoje gyvena apie 200 Turkijos piliečių. Daug lietuvių atostogauja Turkijoje, dalis jų šioje šalyje turi vasarnamius. Turkija yra viena iš pirmųjų valstybių, pripažinusių Lietuvą ir čia atvėrusių savo atstovybę.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min