Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje pašventinta ekspedicijai besiruošianti jachtos „Gold of Lithuania“ įgula (nuotraukos)

Ceremonijos akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Ceremonijos akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Šį antradienį Vilniaus Arkikatedroje įvyko istorinei misijai besirengiančios lietuvių jachtos „Gold of Lithuania“ įgulos išlydėtuvės. Vyskupas Juozas Tunaitis pašventino ekspedicijos dalyvius, vėliavą ir palinkėjo gero vėjo.

2009 metais startavusi visuomeninės organizacijos JCI Vilnius ir Vilniaus miesto iniciatyva„Gold of Lithuania“ siekia vystyti ryšius tarp miestų, skatinti verslą ir turizmą. Istorinės-rekonstrukcinės kelionės metu bus stengiamasi atkartoti LDK didiko Mikalojaus Kristupo Radvilos Našlaitėlio 1583–1584 m. vykusios piligriminės kelionės į Jeruzalę maršrutą.

Vilniaus vicemeras Gintautas Babravičius į Arkikatedrą susirinkusiai publikai linkėjo, kad ši ekspedicija būtų ne ką mažiau sėkminga, nei įvykusi praėjusiais metais.

„Manau, jūs įveiksite visas kliūtis, nes turite pakankamai ryžto“, – į ekspedicijos dalyvius kreipėsi G.Babravičius.

Jachtos įgulą ir vėliavą malda pašventinęs vyskupas J.Tunaitis į vykstantiesiems Šventąją Žemę palinkėjo tarpusavio sutarimo ir pagalbos vienas kitam, gero vėjo ir saugumo.

Buriuotojų išgyvenimai ir misija bus užfiksuota kelionių apybraižų knygoje, kurią kuria  rašytojas Tomas Staniulis.

Virš jachtos „Gold of Lithuania“ plazdės 40 kv. metrų ploto Lietuvos vėliava, simbolizuojanti du svarbius šaliai įvykius: 600 metų jubiliejų, kai Žalgirio mūšio metu lietuvių kariuomenė nugalėjo vokiečių kryžiuočių ordiną ir 20 metų sukaktį nuo Lietuvos Nepriklausomybės atgavimo.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min