Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 28d. 15:29

Vilniuje po kelerių metų atsiras šiukšlių rūšiavimo gamykla

Kazokiškių sąvartyne atliekos kaupiasi itin greitai – baigiama užpildyti pirmoji sekcija ir jau planuojama antroji.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Kazokiškių sąvartyne atliekos kaupiasi itin greitai – baigiama užpildyti pirmoji sekcija ir jau planuojama antroji.

Į kelionę po Vilniaus apskrities sąvartynus susiruošę aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas ir sostinės meras Artūras Zuokas žadėjo, kad jau po kelerių metų Vilniaus pakraštyje veiks šiukšlių rūšiavimo gamykla, kuri į Kazokiškių sąvartyną išvežamų atliekų kiekį sumažins kelis kartus. Tai esą bus Vilniaus apskrities savivaldybių projektas, vykdomas už Europos Sąjungos lėšas.

Vilniaus miesto savivaldybė yra gavusi Aplinkos ministerijos patvirtintą ES paramą – 101 mln. Lt, gana didelė dalis šių pinigų bus skirta atliekų rūšiavimo fabrikui. „Atsiprašome Elektrėnų savivaldybės, kad Vilniaus savivaldybė pastaruoju metu buvo gana neaktyvi, atsiliekame nuo atliekų tvarkymo plano. Todėl yra priimti sprendimai kuo skubiausiai pradėti visus parengiamuosius darbus ir stengtis kitų metų pradžioje pradėti atliekų rūšiavimo fabriko statybą Vilniuje šalia trečiosios termofikacinės elektrinės“, – apsilankęs Kazokiškių sąvartyne sakė A.Zuokas.

Sklypas, kuriame bus statoma gamykla, priklauso Vilniaus šilumos tinklams, o statybomis užsiimtų sostinės savivaldybė kartu su kitomis apskrities savivaldybėmis. Tikimasi gamyklą turėti jau 2013 metais. „Turime garantuoti tą laiką, nes kitu atveju Elektrėnų savivaldybė žiūrės labai neigiamai į norą statyti antrąją sekciją esamo sąvartyno. Nuo to sprendimo priklausys ir vilniečių galimybė vežti atliekas į Kazokiškių sąvartyną“, – teigė A.Zuokas.

Pagal atliekų tvarkymo Vilniaus mieste planą pirmiausia turi atsirasti atliekų rūšiavimo gamykla, o vėliau ir deginimo. Pradėjus rūšiuoti ir deginti atliekas į sąvartyną atkeliautų tik apie ketvirtis dabar atvežamų atliekų kiekio.

Ministras – už atliekų deginimą

Aplinkos ministras G.Kazlauskas tikino, kad šiukšlių deginimas Vilniaus regione yra neišvengiamas. Tačiau ministras pabrėžė, kad deginamos gali būti tik išrūšiuotos atliekos.

„Svarbu, kad nebūtų deginama bet kas, tai, kas gali kenkti žmonėms. Gamykla turi būti saugi ir moderni. Bet pasikliauti vien gyventojų valia negalima. Sustojome prie Kazokiškių sąvartyno vartų, čia žmonės teigia, kad sąvartynų nereikia. Kiti tikina, kad nereikia deginimo gamyklos. O dar vienas pasiūlymas – nevartokime ir neturėsime atliekų. Reikia atsižvelgti į gyventojų norus, bet sprendimus reikia priiminėti. Aš manau, kad Vilniuje rūšiuotų atliekų deginimo gamykla turi būti“, – kalbėjo aplinkos ministras.

Prie Kazokiškių sąvartyno vartų nedidelį piketą surengę Elektrėnų gyventojai tokiai ministro nuomonei pritaria. „Mes pasisakome, kad komunalinės atliekos visų pirma turi būti antrinė žaliava, o kaip jos tvarkomos – valdžia turi nuspręsti. Mes manome, kad jos galėtų būti kaip visame pasaulyje bent jau rūšiuojamos, o gal net deginamos ir iš jų gaminama šiluma bei elektra“, – sakė iniciatyvinės grupės „Elektrėnai – ne Vilniaus sąvartynas“ vadovas Danas Dambrauskas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min