15min be reklamos
2019 02 13, 10:31 Atnaujinta 2019 02 13, 11:56

Vilniuje pradedama statyti nauja mokykla – pirmoji po 8 metų pertraukos

Vilniuje bus dar viena mokykla. Šalia itin perpildytos Gabijos gimnazijos išdygs naujas pastatas, kuriame galės mokytis net tūkstantis vaikų. Paskutinį kartą sostinėje mokyklos įkurtuvės švęstos prieš aštuonerius metus Balsiuose, tačiau ten jau vėl planuojamos statybos – sparčiai besiplečiančiame rajone mokiniai į dar naują mokyklą paprasčiausiai nebetelpa.
Edita Tamošiūnaitė, Remigijus Šimašius ir Lukas Laukaitis
Vilniuje naujos mokyklos statybvietėje įkasta simbolinė kapsulė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Simbolinę kapsulę būsimosios mokyklos vietoje Pašilaičiuose įkasė Vilniaus meras Remigijus Šimašius, vicemerė Edita Tamošiūnaitė ir statytojai – bendrovės „Conresta“ direktorius Lukas Laukaitis.

4 aukštų, 12 tūkst. kv.m

Dešimtmetį laukta mokykla – 12 tūkst. kv.m ploto priestatas prie Gabijos gimnazijos. Vilniaus savivaldybė skaičiuoja, kad Nepriklausomybės laikotarpiu tai tik antroji sostinėje iškilsianti mokykla. Vis dėlto tai nėra tiesa: nepriskaičiuojamos 1999 metais atidaryta Abraomo Kulviečio klasikinės gimnazija bei dvi Pilaitėje esančios mokyklos – M.Mažvydo progimnazija ir Pilaitės gimnazija, kurios pradėjo veikto irgi po 1990 metų.

Keturių aukštų gimnazijos pastate bus gamtos mokslų, informatikos ir technologijų kabinetai, laboratorijos, sporto salės krepšiniui ir futbolui, mažoji sporto salė, aktų salė su scena, biblioteka, dailės studija, choreografijos salė, fotolaboratorija, mokyklos muziejus.

Per artimiausius kelerius metus Vilniaus savivaldybė žada pastatyti iš viso 5 mokyklas, kurias galės lankyti apie 2 tūkst. vaikų Pilaitėje, Verkiuose ar Pavilnyje.

Gabijos gimnazijos priestatui numatyta išleisti apie 10 mln. eurų.

Pabaiga – 2020 metais

Paklaustas, ar su šiomis statybomis nenutiks taip, kaip nutiko su planais statyti darželių priestatus, kai savivaldybė galų gale nutraukė sutartį su statytojais, R.Šimašius sakė, kad bent jau dabar grėsmės tokios nemato. „Projektas yra, konkursą laimėjęs rangovas yra. Tai net ne priestatas, o atskira mokykla, nors ir vadiname jį priestatu, bet jis net neprisiglaudęs prie Gabijos gimnazijos. Viskas sudėliota, kad vyktų sklandžiai“, – kalbėjo meras.

Gabijos gimnazijos priestatui numatyta išleisti apie 10 mln. eurų.

Kiek klasių įsikurs čia ir ar bus atskirtos gimnazija ir progimnazija, R.Šimašius kol kas pasakyti negalėjo – poreikis šioje miesto dalyje yra ir progimnazijos mokiniais, ir pradinukams. Ir ne tiek Pašilaičių gyventojams, o labiausiai čia pat esančiam Perkūnkiemiui – jame, kaip pabrėžė miesto vadovas, vietos mokyklos nebuvo palikta. O ir situacija kinta kiekvienais metais. Šiuo metu Perkūnkiemyje vis dar labai daug darželinio amžiaus vaikų, kurie auga, tad poreikis pradinėms klasėms irgi planuojamas didžiulis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vilniuje naujos mokyklos statybvietėje įkasta simbolinė kapsulė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vilniuje naujos mokyklos statybvietėje įkasta simbolinė kapsulė

Vaikščioti iš vienų patalpų į kitas mokiniams pamokų metu greičiausia nereikės, nes ir dabartinė Gabijos gimnazija turi viską, ko reikia mokymo procesui, tik moksleivių joje gerokai per daug.

Pagal sutartį statybos turi baigtis 2020 metais, tad tuos naujus mokslo metus Gabijos gimnazija jau turėtų švęsti gerokai išsiplėtusiose patalpose. „Jeigu viskas vyks sklandžiai, po pusantrų metų, 2020 metų rugsėjo 1 dieną, mokiniai turėtų eiti į mokyklą“, – sakė meras.

Paskutinės Vilniuje vykusios mokyklos įkurtuvės švęstos 2011-ųjų rugsėjo 1 dieną, kai duris atvėrė Balsių pagrindinė mokykla. Moderni švietimo įstaiga, deja, jau nesutalpina visų norinčių joje mokytis, čia planuojamos dar vienos statybos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min