TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje prasideda sporto mokyklų reforma

Dėl sveikatos problemų daugiau kaip 40 proc. vyresnių moksleivių kūno kultūros pamokose yra apribotas fizinis aktyvumas.
Egidijaus Jankausko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Sporto mokyklų reforma Vilniuje turėtų paskatinti daugiau vaikų laisvalaikiu sportuoti.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Vilniaus miesto savivaldybė pradeda sostinės sporto mokyklų reformą, kurios esmė – sumažinti biurokratinį aparatą ir pritraukti sportuoti kuo daugiau vaikų. Reformą planuojama įgyvendinti iki liepos 1 dienos.

Vilniaus mero Viliaus Navicko teigimu, šiuo metu sporto mokyklos valdomos decentralizuotai – tai lemia menką efektyvumą ir dideles valdymo išlaidas. „Būtina jas sumažinti, o sutaupytas lėšas skirti tiesioginiam sportininkų rengimui. Šią būtinybę akivaizdžiai rodo mažėjantis sporto mokyklas lankančių vaikų skaičius“, – sakė V.Navickas.

Savivaldybės vadovai mano, kad šiuo metu sporto mokyklose dirba pernelyg daug administracijos darbuotojų ir techninio personalo, o sporto mokytojų ir trenerių – per mažai. „Reformos tikslas – įdarbinti daugiau trenerių, o ne sekretorių, administratorių ir pan. Tai leistų padidinti sportuojančių vaikų skaičių, kuris daug metų grėsmingai mažėja“, – pastebėjo mero pavaduotojas Gintautas Babravičius.

Reformą, kurios metu sporto mokyklos bus sujungtos į vieną centralizuotą centrą, prižiūrintis G.Babravičius sakė, kad iš 151 administracijos darbuotojo liks tik 68,5 etato. „Vilniaus miesto sporto centrą valdys direktorius, turintis du pavaduotojus. Taip dirbs 6-ių skyrių vadovai“, – valdžios struktūrą aiškino savivaldybės Kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėja Edita Tamošiūnaitė.

G.Babravičiaus tvirtinimu, jau šiemet atleidus sporto mokyklų administracijos darbuotojus ir nebenaudojant kai kurių patalpų bus sutaupyta apie 1 mln. Lt. „Kitais metais taupymas turės dar didesnį efektą, nes šiemet dar nemažą dalį lėšų teks panaudoti darbuotojų išeitinėms kompensacijoms sumokėti“, – sakė vicemeras.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min