Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Desantininkų dieną atšventė ir Vilniuje, prie paminklo Afganistano kariams

Žvakės prie paminklo Afganistano kariams
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Žvakės prie paminklo Afganistano kariams
Šaltinis: 15min
2
A A

Rusijoje populiari desantininkų šventė minima ir Lietuvoje. Trečiadienį Vilniuje šią dieną nusprendęs paminėti būrys uniformuotų vyrų susirinko prie Šiaurės miestelyje esančio paminklo SSRS ir Afganistano kare žuvusiems kariams. Susirinkę vyrai buvo pasipuošę desantininkų uniformomis, buvo galima matyti ir Georgijaus juostelių.

Apie prie S.Žukausko gatvėje esančio paminklo vykstantį minėjimą 15min informavo skaitytojas. Jis teigė apie 11 val. 20 min. važiavęs pro šalį ir pastebėjęs uniformuotų žmonių susibūrimą.

„Dalis jų buvo su dryžuotomis maikutėmis ir mėlynomis beretėmis, kokias, kiek žinau, dėvi desantininkai. Mačiau, kad turėjo kelias žaliai mėlynas vėliavas, ir parašiuto simbolis ant jų buvo. Ir rusiškos raidės, jei neklystu, VDV“, – 15min sakė skaitytojas.

Iš viso uniformuotų vyrų, pasak skaitytojo, buvo apie dešimt. Juos stebėjo policija, tačiau nesikišo.

Nuotr. iš „Facebook“/Omsko desantininkai
Nuotr. iš „Facebook“/Omsko desantininkai

„Buvo ir žmonių, kurie šiaip stebėjo, fotografavo. Mačiau, kaip kažką vedė už pakarpos, bet ten gal buvo šiaip bomželis, išgėręs šiek tiek per daug“, –pasakojo skaitytojas.

Šūkavimų, rėkavimų ar kitokio ramybės drumstimo, pasak skaitytojo, nebuvo. „Tikrai viskas ramiai vyko“, – sakė jis.

Į įvyko vietą išvykęs 15min fotografas apie 12 val. 40 min. rado tik prie paminklo paliktus vainikus ir žvakutes – žmonės buvo išsiskirstę.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Žvakės ir vainikai prie paminklo Afganistano kariams
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Žvakės ir vainikai prie paminklo Afganistano kariams

Desantininkų diena buvusiose sovietinėse šalyse, pirmiausia Rusijoje, minima rugpjūčio 2 d.

Ypač triukšmingai ši diena minima Rusijoje – Maskvoje ir kituose miestuose šią dieną šimtai desantininkų pasipuošę vėliavomis ir medaliais žygiuoja, maudosi fontanuose, valgo silkę ir geria degtinę. Neretai jie ir veliasi į muštynes, ypač su kitataučiais.

Paminklas SSRS ir Afganistano kare žuvusiems Lietuvos kariams atminti buvo atidengtas 2006 m. Žuvusiųjų karių atminimui skirta Antano Kmieliausko sukurta skulptūra vaizduoja motiną, glėbyje laikančią mirusį sūnų. Tarp jų – juodoji tulpė, Afganistano karo simbolis. Afganistane žuvo ir Lietuvoje palaidoti buvo 96 kariai, skaičiuojama, kad karo veiksmuose dalyvavo apie 5 tūkst. Lietuvos piliečių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min