Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 30d. 09:19

Vilniuje rengiamas kasmetinis Šiaurės ir Baltijos šalių užsienio reikalų ministrų susitikimas

Užsienio reikalų ministerija
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Užsienio reikalų ministerija

Vilniuje rugsėjo 4 dieną vyks Lietuvos šiais metais koordinuojamo Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo (NordicBalticEight, NB8) užsienio reikalų ministrų susitikimas.

Renginio metu numatoma aptarti Šiaurės ir Baltijos regiono bendradarbiavimo perspektyvas, Rytų partnerystės šalių ir Artimųjų Rytų aktualijas,euro zonos, nusiginklavimo bei kitus aktualius tarptautinės politikos klausimus. Ministrai taip pat apžvelgs šių metų rezultatus, pasiektus įgyvendinant 2010 m. ekspertų parengtą raportą, apibrėžiantį Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo gaires.

2012 m. Šiaurės ir Baltijos šalys įgyvendino  nemažai priemonių, skirtų plėtoti glaudesnius regiono santykius. Parengta NB8 šalių diplomatinių atstovybių galimybių ir poreikių duomenų bazė, kurioje surinkta konkreti informacija padeda sklandžiau vykdyti diplomatinius mainus.Šalys vienos kitomssuteikė savo diplomatinių atstovybių patalpas (pavyzdžiui, Lietuva ir Latvija sutarė dėl Latvijos diplomato priėmimo Lietuvos atstovybėje Kišiniove).Regiono diplomatai kartu lankėsi Moldovoje, kur patvirtino paramą šios valstybės Europos integracijos siekiams.

Lietuva šiemet inicijavo išsamių, regioną pristatančių skilčių internete parengimą bei sukūrė NB8 skirtą ministerijos interneto svetainę. Birželį Vilniuje surengta tarptautinė  konferencija, skirta lyčių lygybės ir vystomojo bendradarbiavimo klausimams.

Šiais metais vyko parengiamieji darbai 2013 m. numatytoms jungtinėms Šiaurės ir Baltijos šalių branduolinės saugos pratyboms Suomijoje. Kontaktus užmezgė aštuonių valstybių kibernetinės saugos ir skaitmeninės rinkos ekspertai.

Penkias Šiaurės ir tris Baltijos šalis vienijantis neformalus NB8 veikia nuo 1992 m. Kasmetį aštuonetuko užsienio reikalų ministrų susitikimą organizuoja NB8 veiklą koordinuojanti valstybė. Praėjusiais metais renginys vyko Helsinkyje, 2013-aisiais jis bus rengiamas NB8 koordinavimą iš Lietuvos perimsiančioje Švedijoje.

Susitikimo išvakarėse, rugsėjo 3 d., vyks Užsienio reikalų ministerijos ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto organizuojamas Šiaurės, Baltijos valstybių ir JAV akademinis renginys „Šiaurės Europos šviesa ir šešėliai: saugumo ir tapatybės modeliai“.

Sustiprintos partnerystės Šiaurės Europoje (EnhancedPartnershipinNorthernEurope, E-PINE) rėmuose vyksiančiame renginyje dalyvaus NB8 šalių ir JAV politikos mokslų ekspertai.

E-PINE yra JAV ir NB8 bendradarbiavimo iniciatyva, oficialiai paskelbta Vašingtone 2003 m.E-PINE ekspertų susitikimas kasmet rengiamas jo veiklą koordinuojančioje valstybėje.

Renginio programa ir detali informacija apie NB8 skelbiama adresu http://nb8.mfa.lt.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min