Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 01 19, 06:13

Vilniuje rengiamas saugumo forumas aptars situaciją Ukrainoje ir regione

Seime trečiadienį vyks saugumo forumas, skirtas aptarti situaciją Ukrainoje ir regione.
Laurynas Kasčiūnas
Laurynas Kasčiūnas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Konferenciją organizuoja Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) ir Gynybos paramos fondas.

Jos tikslas – apžvelgti susidariusią įtemptą geopolitinę situaciją regione, galimus karinės eskalacijos scenarijus ir Vakarų atsaką Rusijos agresijai, pranešė Seimas.

Dešimtys tūkstančių prie Ukrainos sienos sutelktų Rusijos karių kursto Vakarų nerimą dėl galimo Maskvos įsiveržimo.

Anot forumo organizatorių, auganti įtampa prie Ukrainos pasienio, iš Baltarusijos teritorijos organizuota nelegali migracija, plačiai naudojama dezinformacija ir kita destruktyvi nedraugiškų režimų priešiška veikla yra nukreipta prieš Europos Sąjungos, NATO ir viso Vakarų pasaulio tvarką, stabilumą ir saugumą.

„Situacija Ukrainoje kelia grėsmę ne tik Lietuvos saugumui, bet ir visai Vakarų santvarkai ir jos autoritetui. Todėl NATO valstybės turi ir toliau išlikti tvirtos, nepasiduoti šantažui bei laikytis principų, kurie sudaro mūsų Vakarų bendruomenės pagrindą. O taip pat privalome ruoštis įvairiems scenarijams, nes agresorius Rytuose – sunkiai nuspėjamas“, – sakė Seimo NSGK vadovas Laurynas Kasčiūnas.

Jis ragina išreikšti aiškią paramą Ukrainai – tiek moralinę, tiek materialinę.

Konferencijoje planuoja dalyvauti buvęs Suomijos premjeras, parlamento vicepirmininkas Antti Rinne, Estijos Užsienio reikalų ir saugumo komiteto pirmininkas Markas Mihkelsonas, buvęs JAV sausumos pajėgų vadas Europoje Benas Hodgesas, Ukrainos Aukščiausios Rados narė Solomiia Bobrovska, žurnalistas Konstantinas Eggertas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min