Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 27d. 16:40

Vilniuje savivaldybėms perduoti 25 mokykliniai autobusiukai

Naujų mokyklinių autobusiukų perdavimo mokykloms šventė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Mokykliniai autobusiukai

Vilniuje, prie Vyriausybės rūmų, ketvirtadienį savivaldybėms iškilmingai perduoti 25 vadinamieji geltonieji autobusiukai.

Jie buvo išrikiuoti Gedimino prospekte, šalimais grojo karinis orkestras, o šalia Vinco Kudirkos aikštės pastatytoje scenoje į susirinkusiuosius kreipėsi premjeras Saulius Skvernelis.

„Pagrindinis geltonųjų autobusiukų tikslas – kad mūsų šalies vaikai visiškai nepriklausomai nuo to, kur gyvena, galėtų saugiai pasiekti kokybiškas ugdymo paslaugas. Tam šiemet svarbu ne tik saugiai važiuoti, bet ir patiems būti atsakingiems, saugoti kitus“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas.

„Tiek autobusiuke, tiek mokykloje dėvėti kaukę ar laikytis atstumo ne dėl to, kad kažkas liepia, bet tam, kad rūpintumėmės kitais ir taip saugotume pirmiausia savo mokytojus, klasės draugus ir tėvus“, – pridūrė jis.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pranešė iki metų pabaigos numatanti įsigyti ir savivaldybėms paskirstyti dar 40 mokyklinių autobusų.

Iš viso šiais metais bus perduoti 86 mokykliniai autobusai.

Mokykliniams autobusams įsigyti šiemet skiriama daugiau nei 3,5 mln. eurų, teigia ministerija, o jiems pirkti pasitelkiamos ne tik valstybės biudžeto, bet ir ES struktūrinių fondų lėšos.

Vyriausybė trečiadienį nutarė vieną mokyklinį autobusą skirti Baltarusijoje veikiančiai lietuviškai Rimdžiūnų vidurinei mokyklai.

Autobusai yra skirti pavežti specialiųjų ugdymosi poreikių turinčius mokinius, kaimuose ir miesteliuose toliau kaip 3 km nuo mokyklos gyvenančius mokinius, kad kelionė į mokyklą ar iš jos truktų trumpiau. Taip pat jais bus vežami mokiniai, kurie pakeitė mokyklą dėl reorganizavimo ar struktūros pertvarkymo. Geltonaisiais autobusais mokiniai gali vykti ir į būrelius, kultūros ir sporto renginius, ekskursijas.

19 vietų mokykliniuose autobusuose „Iveco“ dėl mokinių saugumo įrengti variklio užvedimą blokuojantys alkotesteriai, dėl patogumo – sumontuotos pneumatinės važiuoklės, geresnės oro cirkuliavimo ir šildymo sistemos.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija autobusais mokyklas aprūpina nuo 2000 metų. Per šį laikotarpį iš viso nupirkta 1156 geltonieji autobusai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min