Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje šiluma gali pigti apie 15 proc.

Namų administratoriams nepakankamai gerai vykdant savo pareigas, vieni daugiabučių gyventojai priversti šildytis papildomomis priemonėmis, o kiti – atlapoti langus.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Šildymas ir karštas vanduo sostinėje rudenį gali pigti apie 15 proc.
Šaltinis: 15min
0
A A

Sostinė rudenį turėtų pasitikti pigesniu šildymu ir karštu vandeniu. Mero Viliaus Navicko teigimu, šiluma galėtų pigti apie 15 proc. Energetikai neatmeta tokios galimybės, tačiau prie miesto vadovo pareiškimų prideda keletą žodelių „jeigu“.

Beveik dvigubai prieš praėjusį šildymo sezoną pabrangusi šiluma dėl krintančių dujų kainų turėtų pigti apie 3 centus už kWh. Gyventojams šildymas ir karštas vanduo galėtų atsieti apie 15 proc. pigiau.

Miestas turi padengti apie 100 mln. Lt. skolų „Vilniaus energijai“. Per kiek laiko – metus ar dvejus – ši skola bus grąžinta, nuspręs politikai. Nuo to priklausys ir būsima energijos kaina. Dujų kainos vasarą krito, tačiau dabar pamažu auga, todėl pasakyti tiksliai, kiek kainuos energija, sudėtinga“, – aiškino R.Germanas.

Valstybinės energetikos ir kainų komisijos skaičiavimu, jei susidariusios skolos grąžinimas vartotojams būtų išdėliojamas per metus, šilumos kaina be pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mažėtų 5 proc. iki 21,37 ct/kWh, o skolą išdėliojus dvejiems metams kaina mažėtų 17 proc. – iki 18,7 ct/kWh.

„Su „Vilniaus energija“ buvo nemažai kalbėta. Dujos pinga ir, manau, galėsime padaryti taip, kad šildymas pigtų iki 19 centų už kilovatvalandę, tai yra 3 centais“, – sakė V.Navickas.

Priklausys nuo dujų kainos

Pagal optimistiškiausią scenarijų prie šilumos kainos pridėjus iki 9 proc. padidėjusį PVM, gyventojams šildymas kainuotų 20,38 ct/kWh.

„Reikia, kad savivaldybė ir komisija padarytų atitinkamus sprendimus, tada mero pareiškimas apie pigimo dydį būtų daugmaž teisingas. Dujų kainos vasarą krito, tačiau dabar pamažu auga, todėl pasakyti tiksliai, kiek kainuos energija, sudėtinga“, – aiškino „Vilniaus energijos“  komercijos direktorius Rimantas Germanas.

Anot jo, pagal naująjį Šilumos įstatymą  kainą skaičiuojant kas mėnesį bus galima nuolat derintis prie dujų sąnaudų, todėl pavyks išvengti drastiškų kainų šuolių.

„Jeigu dujos kainuotų tiek, kiek birželį, ir nebūtų sukauptų nuostolių ir buvusių periodų, šilumos kaina būtų apie 16 ct/kWh. Jei būtų priimtas sprendimas dėl investicinių projektų, galėtume pamažu pereiti prie biokuro, kuris apie 20 procentų pigesnis už dujas. Tada pasiūlytume pigiausią energiją Lietuvoje“, – sakė R.Germanas.

Paaiškės rugsėjį

Šiuo metu šildymas Vilniuje kainuoja 23,69 ct/kWh su PVM. Ši kaina buvo nustatyta pernai rugpjūtį ir yra maždaug 50 procentų didesnė nei buvusi užpernai.

Skaičiuojant šią kainą buvo prognozuojama, kad dujos kainuos apie 900 Lt už kubinį metrą.

Pigesnės šilumos ir karšto vandens tarifai turėtų paaiškėti rugsėjo mėnesį.

Prognozuojama, kad rudenį dujos kainuos apie 600–700 litų už kubinį metrą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min