Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje siūloma branginti automobilių stovėjimą

Net ir prabėgus mėnesiui, kai miesto centre automobilių statymas tapo mokamas, vairuotojams vis dar tenka „pažindintis” su automatais.
Egidijaus Jankausko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Siūloma, kad kai kuriose Vilniaus gatvėse automobilių stovėjimas per valandą kainuotų net 9 Lt.
Šaltinis: 15min
0
A A

Stovėjimas Vilniaus gatvėse gali brangti, nes siekiama, kad stovėjimas gatvėse taptų kelis kartus brangesnis negu požeminėse stovėjimo aikštelėse. Anot Vilniaus vadovų, toks sprendimas galėtų padėti vilniečius ir miesto svečius įpratinti savo automobilius palikti ne gatvėse, o specialiai įrengtose aikštelėse, nes kitu atveju miestui nepavyks rasti investuotojų įrengti naujas požemines aikšteles.

Vilniaus miesto taryba pritarė, kad sostinėje atsirastų nauja automobilių stovėjimo zona – „mėlynoji“, kurioje stovėjimas už valandą kainuotų net iki devynių litų. Tokios zonos galėtų atsirasti Vokiečių, Didžiojoje, Aušros Vartų gatvėse, pabrangti stovėjimas turėtų ir miesto centre netoli Operos ir baleto teatro.

„Šitoje teritorijoje visada stovi daugybė automobilių, nors netoliese esanti automobilių stovėjimo aikštelė Tilto gatvėje beveik visada tuščia, tad reikia pripratinti žmones savo automobilius palikti ten, o ne gatvėje“, – sakė meras Vilius Navickas, kuris įsitikinęs, kad net ir gerokai pabranginus stovėjimą tai nebus neįkandama vilniečiams.

Opozicinės „Tvarkos ir teisingumo“ atstovo Gedimino Rudžionio pastabą, kad dabar automobilis gali kainuoti 300 Lt, o siūloma mėnesio abonentą įkainuoti 700 Lt, ne vienas tarybos narys sutiko audringai. „Tiek kainuojantys automobiliai yra tikra nelaimė Vilniaus miestui, nes jų išmetamos dujos, kuriomis mes kvėpuojame, sutrumpina mūsų gyvenimus ne vienu dešimtmečiu“, – teigė vicemeras Romas Adomavičius.

Siūlymą dar svarstys komitetai, tik jiems pateikus savo pastabas ir pasiūlymus bus priimtas galutinis sprendimas. Tikimasi, kad naujoji tvarka leistų savivaldybės biudžetą kasmet papildyti maždaug 1,7 mln. Lt. Nemokamų stovėjimo vietų miesto centre per kelerius metus turėtų iš viso nebelikti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min