Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 25d. 13:43

Vilniuje sparčiai daugėja mirčių nuo alkoholio surogatų

Policijos pareigūnai neabejoja, jog, uždraudus prekybą alkoholiu nuo 22 val., suklestės įvairių naminių „pilstukų“ paklausa.
15min.lt/Egidijaus Jankausko nuotr. / Policijos pareigūnai neabejoja, jog uždraudus prekybą alkoholiu nuo 22 val. suklestės įvairių naminių „pilstukų“ paklausa.

Vilniaus teismo medikai praneša, kad stipriai padaugėjo mirusiųjų, kurie apsinuodijo nežinomais alkoholio surogatais, šeštadienį pranešė LNK žinios.

Pasak LNK pranešimo, Mykolo Romerio universiteto Teismo medicinos instituto ekspertai sako, kad per kelis pastaruosius mėnesius Vilniuje užfiksuota beveik trisdešimt mirčių, kurių priežastis – apsinuodijimas kol kas nežinomais alkoholio produktais.

„Čia yra ta pati medžiaga, skystis, kuris plačiai vartojamas buityje, kurį lengva įsigyti ir kurio kaina žymiai mažesnė nei degtinės. Į skysčio sudėtį įeina etilo alkoholis, tai pagrindinė dalis, izopropilas ir acetonas", – LNK žinioms sakė teismo medikas Robertas Bojarūnas.

Tokių medžiagų koncentracija aptinkama automobiliams skirtuose chemijos produktuose – daugelyje Lietuvoje pagamintų ledo tirpiklių stiklams, taip pat degalų priede, kuris pašalina vandenį iš sistemos. Ant daugelio šių žmogui nuodingų produktų pakuočių nenurodyta sudėtis, nurodyta tik kad medžiaga yra kenksminga organizmui.

„Mes pakankamai kvalifikuotai gydome, jeigu galime dar suteikti pagalbą. Dalis ligonių tiesiog nepatenka pas mus, iki ligoninės neatvažiuoja, jie miršta pakeliui",–- tvirtina gydytoja toksikologė Gabija Dragelytė.

Šių žmogaus organizmui kenksmingų produktų galima įsigyti degalinėse ir prekybos centruose, o puslitrio kaina svyruoja nuo šešių iki aštuonių litų.

„Ši medžiaga yra toksinė, ji kenkia kepenims ir inkstams. Paprastai tie organai nustoja funkcionuoti, žmonės miršta", – sakė R.Bojarūnas.

Teismo medikai teigia, kad ne visi mirties atvejai yra atskleisti. Spėjama, kad panašių mirčių yra žymiai daugiau, nes Vilniaus apskrityje žmogui mirus staigia mirtimi policija ne visada pradeda ikiteisminį tyrimą. Todėl dalis apsinuodijimų etilo alkoholio surogatais lieka neištirta.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min