TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje – statybos, Maskvoje – derybos

„Maskvos namai“ kyla visai šalia Vilniaus centro – Rinktinės ir A.Juozapavičiaus gatvių sankryžoje.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / „Maskvos namai“ kyla visai šalia Vilniaus centro – Rinktinės ir A.Juozapavičiaus gatvių sankryžoje.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Rinktinės ir A.Juozapavičiaus gatvių sankryžoje augančiame pastate kitąmet duris turėtų atverti Maskvos kultūros ir verslo centras „Maskvos namai“. Remiantis Maskvos vyriausybės ir Vilniaus savivaldybės susitarimu tokie pat „Vilniaus namai“ turėtų išdygti ir Rusijos sostinėje, tačiau kol kas jų statybos net neprasidėjo – stringa detaliųjų planų derinimas.

„Maskvos namai“ netoli Vilniaus centro esančiame sklype dygsta gana sparčiai ir jau planuojama, kad kitų metų gegužę čia bus švenčiamos įkurtuvės.

Planuojama, kad 9 tūkst. kv. m ploto statinyje bus įrengta 500 sėdimų vietų salė, muziejus, ekspozicijų patalpos. Panašaus pobūdžio namus Maskvos vyriausybė stato įvairiuose pasaulio miestuose, daugiausia ten, kur gyvena didelės rusų tautybės žmonių bendruomenės. Be kultūrinio bendradarbiavimo čia stengiamasi pristatyti Maskvos verslo įmones, jų produkciją, pritraukti naujų investuotojų į Rusijos sostinę. Tokie namai jau pastatyti Sevastopolyje, Donecke, Jerevane, Biškeke, Rygoje, Sofijoje.

Verslui ir kultūrai skirti namai

„Vilniaus namų“ Maskvoje vizija taip pat panaši – stiprinti kultūrinius ir verslo ryšius. Anot bendrovės „Vilniaus namai Maskvoje“ direktoriaus Gintaro Pociūno, tai bus Vilniaus ir visos Lietuvos reprezentacinis pastatas, kuriame savo vietą ras Lietuvos ambasada, verslo organizacijų atstovybės, viešbutis, biblioteka, sekmadieninė mokykla.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Anot G.Pociūno, Maskvos vyriausybėje daug institucijų, todėl procesas vis dar nebaigtas.
Anot G.Pociūno, Maskvos vyriausybėje daug institucijų, todėl procesas vis dar nebaigtas.

G.Pociūnas tikisi, kad kitąmet jau pavyks statybas pradėti, tačiau kol kas dar nesuderintas statinio detalusis planas. „Tam tikrus pastato kontūrus jau turime, tačiau kol tai nepatvirtinta oficialiai, tai tik siekiamybė. Esame arti starto, tačiau vis jo nepasiekiame. Dialogas vyksta gana aktyviai, esu ne vieną kartą susitikęs su vyriausiuoju Maskvos architektu, jis teigiamai vertina šį sumanymą, tačiau Maskvos vyriausybėje daug institucijų, todėl procesas vis dar nebaigtas“, – sakė G.Pociūnas.

„Vilniaus namai“ Maskvoje bus truputį didesni negu „Maskvos namai“ Vilniuje, kadangi Rusijos sostinėje skirtas didesnis sklypas, kurį ketinama itin racionaliai užstatyti. „Racionalumas statant naują pastatą Maskvoje itin akcentuojamas. Vilniuje neretai sąlygas diktuoja gamtosauginiai, paminklosauginiai reikalavimai. Ten tokių reikalavimų nėra, viską lemia pragmatiškumas. Mums tai labai paranku, nes norime pasistatyti didelį ir gražų statinį“, – sakė G.Pociūnas.

Vilniaus miestas į statybas Maskvoje investuoti neturės. Sutartis dėl darbų finansavimo dar prieš kelerius metus pasirašyta su Ūkio banko investicine grupe, kuri, pastačiusi „Vilniaus namus“, įgis teisę disponuoti didele dalimi pastato patalpų. „Maskvos namai“ Vilniuje statomi Rusijos sostinės biudžeto lėšomis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min