Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 5d. 12:05

Vilniuje steigiama daugiau privačių vaikų darželių

Vaikai darželyje
Dovilės Filmanavičiūtės/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Vaikai darželyje

Liepos mėnesį Vilniuje planuojama atidaryti 5 privačius vaikų darželius, kurių steigimą paskatino supaprastinti higienos normų reikalavimai. Be to, kitų mokslo metų pradžiai ketinama suformuoti 9 papildomas ikimokyklines grupes.

„Didėjantis privačių darželių skaičius yra gera žinia ne tik dėl naujų darbo vietų sukūrimo mieste. Augant tokių darželių konkurencijai, turėtų mažėti ir paslaugų kainos“, – sako Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Anot sostinės vadovo, Vilniaus miesto savivaldybė svarsto visus įmanomus būdus paskatinti dar intensyvesnį naujų vaikų darželių steigimą, kas padės išspręsti ikimokyklinio ugdymo įstaigų stygiaus problemas. Viena iš galimų formų – pagal panaudos sutartį suteikti privačių darželių steigėjams tinkamas Savivaldybės turimas patalpas ir steigėjus atleisti nuo nuomos mokesčio. Artimiausiu metu, remiantis tokia Savivaldybės iniciatyva, vaikų darželis turi atsidaryti Žvalgų gatvėje.

Inovatyvus miesto ir verslo bendradarbiavimo pavyzdys yra prieš metus sostinės Lazdynų mikrorajone atidaryta nauja darželio grupė gyvenamajame name. Šį projektą įgyvendino Savivaldybė kartu su bendrove „Pavasaris“ ir lopšeliu-darželiu „Lazdynėlis“. Bendrovė „Pavasaris“ skyrė paramą socialinės infrastruktūros plėtrai, kuri buvo tiesiogiai nukreipta gyventojų socialiniams poreikiams tenkinti – skirtos patalpos vaikų grupei įrengti.

Vilniaus savivaldybėje yra apie 23 tūkst. ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų. Jiems lavintis sostinėje įkurtos 124 ikimokyklinio ugdymo įstaigos, 14 darželių-mokyklų ir 25 privatūs vaikų darželiai.

Šiuo metu ikimokyklinio ugdymo įstaigų Vilniuje ypač trūksta Balsių, Fabijoniškių, Pašilaičių, Pilaitės ir Santariškių rajonuose.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min