Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje stringa Geležinio Vilko gatvės rekonstrukcija

Padėtis suremontuotoje Geležinio Vilko atkarpoje
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Geležinio Vilko gatvės atkarpa
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Sostinės valdininkai nesugeba pradėti dalies Geležinio Vilko gatvės rekonstrukcijos, nors milijoninės lėšos tam numatytos jau prieš dvejus metus, penktadienį rašo „Vilniaus diena“.

2009-ųjų pradžioje Vilniaus regiono plėtros taryba nusprendė skirti Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų lėšų, už kurias turėtų būti rekonstruotas Geležinio Vilko gatvės ruožas tarp A.Goštauto ir M.K.Čiurlionio gatvių.

Tačiau konkursas nepaskelbtas iki šiol, o dėl savivaldybės neveiksnumo rankomis skėsčioja ir Susisiekimo ministerijos pareigūnai.

„Savivaldybė niekaip nesurengia konkurso. Jie vis atideda terminą, kada turi ateiti ir paprašyti pinigų. Iki šiol tas terminas buvo sausio pabaiga, dabar vėl nukėlė į pavasarį“, – sakė susisiekimo ministro Eligijaus Masiulio patarėjas Martynas Čerkauskas.

Vilniaus savivaldybės Investicijų poskyrio vedėja Ilona Lankininkienė pripažino, kad šio Geležinio Vilko gatvės ruožo rekonstrukcija užsitęsė, tačiau, pasak jos, dėl to kalta Vyriausybė.

Pasak jo, Geležinio Vilko gatvės rekonstrukcijai skirti pinigai niekur nedings, nes šios lėšos yra skirtos 2007–2013 metų ES paramos laikotarpiu.

Vilniaus savivaldybės Investicijų poskyrio vedėja Ilona Lankininkienė pripažino, kad šio Geležinio Vilko gatvės ruožo rekonstrukcija užsitęsė, tačiau, pasak jos, dėl to kalta Vyriausybė.

„Atsirado bėdų, nes norint vykdyti numatytus darbus reikėtų kirsti aplink gatvę augančius medžius, kurie yra valstybinis miškas. Kad galėtume jį kirsti, reikia atskiro Vyriausybės nutarimo. Tokie nutarimai vienam projektui nepriimami, jie priimami projektų grupėms, todėl turime laukti, kol savo darbą atliks Vyriausybė. Kada tai bus padaryta, priklauso ne nuo mūsų“, – sakė I.Lankininkienė.

Anot jos, sostinės savivaldybė Vyriausybei yra pateikusi visus reikalingus dokumentus, kad šis nutarimas būtų priimtas kuo greičiau.

Dabar nustatytas terminas, iki kada savivaldybė turi pateikti paraišką, jei nori gauti Geležinio Vilko gatvės ruožo tarp A.Goštauto ir M.K.Čiurlionio gatvių rekonstrukcijos finansavimą, yra kitų metų balandžio 30 diena.

Anksčiau buvo skaičiuojama, kad visas šis projektas turėtų kainuoti 35 mln. litų. 17,5 mln. litų turėjo sudaryti ES parama, 2,2 mln. litų – valstybės biudžeto, o 15,3 mln. litų – savivaldybės biudžeto lėšos. Tačiau nuo tada, kai šio Geležinio Vilko gatvės ruožo rekonstrukcija dar tik buvo dėliojamą valdininkų galvose, statybų kainos gerokai sumažėjo.

„Atlikome naujus skaičiavimus. Dabar manome, kad šis projektas iš viso kainuos apie 25 mln. litų. Atitinkamai mažėtų ir dalis, kurią reikėtų pridėti savivaldybei“, – teigė I.Lankininkienė.

Anot jos, gavus paramą ir pradėjus rekonstrukciją, visi numatyti darbai šiame Geležinio Vilko gatvės ruože būtų atlikti per 20 mėnesių.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min