Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje surengta Venesuelos palaikymo akcija

Vilniuje surengta Venesuelos palaikymo akcija
Tomo Lukšio nuotr. / Vilniuje surengta Venesuelos palaikymo akcija
Šaltinis: 15min
0
A A

Grupė Vilniečių prie Baltojo tilto surengė palaikymo akciją Venesuelos gyventojams. Lietuviams palaikant ir sekant įvykius Ukrainoje vilniečiai bandė priminti ir apie kitas šalis, kovojančias dėl savo laisvės nuo korumpuotos valdžios.

Organizatoriai norėjo paskatinti žmones domėtis ir pasidalinti žinia su pasauliu, apie žūnančius jaunus žmones,  nes Venesuelos gyventojams tai darosi padaryti vis sunkiau.

Akciją rengusi baleto artistė Oriana Jimenez teigia, kad venesueliečiai protestuoja dėl to, kad 1998 metais šalyje įsitvirtino Hugo Chávezas Frías – karininkas, pasinaudojęs savo populiarumu, kurį tarp pavargusių nuo korupcijos ir skurdo gyventojų jam suteikė bandytas įvykdyti vyriausybės perversmas.

Nuo šio momento vienintelis perversmas buvo tas, kad įsitvirtino naujas politinis ir ekonominis elitas, kuris praturtėjo, kaip niekas kitas anksčiau. Naujas korupcijos ir nebaudžiamumo produktas, pagamintas remiant vyriausybei.

Valdžia panaudojo demokratinį mechanizmą visų demokratinių laisvių apribojimui ir visų valdžios organizmų, tokių kaip kongresas, valstybinė rinkimų komisija, teismas, armija, bei spaudos, radijo, televizijos bei dalinai interneto kontroliavimui, o nuomonių išsiskyrimas baudžiamas.

Tomo Lukšio nuotr./Vilniuje surengta Venesuelos palaikymo akcija
Tomo Lukšio nuotr./Vilniuje surengta Venesuelos palaikymo akcija

Siaubingos korupcijos šešėlis ir bandymas įgyvendinti jau nebetinkamus šiandienai komunistinius receptus sunaikino šalies pramonę ir žemės ūkį, iki minimumo sumažino privačių įmonių ir darbo vietų skaičių.

Praeitais metais šalyje įvyko 25 000 smurtinių mirčių, palyginus su 5000 aukų 1998-aisiais, Hugo Chávez ateinant į valdžią.

Nusikaltėliai yra valdžios ne tik nebaudžiami, bet nusikalstamosios grupuotės dar yra  aprūpinamos ginklais tam, kad galėtų kontroliuoti ir terorizuoti opoziciją.

Opozicija, kuri dabar sudaro daugiau nei pusę gyventojų, yra sistemiškai vadinama fašistais, oligarchais arba pašaliečiais.

Prievartaujama tauta nori susigrąžinti demokratiją, savo laisvę, savo išdidumą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min