TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje tikimasi naujų vaikų darželių

Manoma, kad ikimokyklinuko krepšelis paskatins kurti privačius vaikų darželius.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Manoma, kad ikimokyklinuko krepšelis paskatins kurti privačius vaikų darželius.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Nuo sausio 1 dienos šalies ikimokyklinio ugdymo įstaigos sulauks ikimokyklinuko krepšelio, kurio lėšas gaus ne tik valstybinės, bet ir privačios įstaigos. Vienam vaikui per metus bus skiriami 2555 Lt. Tikimasi, kad tai paspartins privačių vaikų darželių kūrimąsi.

Šių metų rugsėjį į Vilniaus vaikų darželius nepateko 1800 vaikų. Anot savivaldybės Švietimo departamento direktoriaus Gintaro Alfonso Petronio, naujieji ikimokyklinukų krepšeliai leis steigti naujas grupes valstybiniuose darželiuose bei skatins atidaryti privačius vaikų darželius.

„Valstybė įsipareigojo sumokėti už ne mažiau kaip 20 ikimokyklinio ugdymo valandų per savaitę, o tai jau nemaža finansinė parama privatiems darželiams. Ir higienos normos buvo supaprastintos, todėl, manau, greitai gali atsirasti naujų privačių vaikų darželių. Visi laukė ikimokyklinuko krepšelio, kad ir tėvams nereikėtų tiek daug mokėti, ir steigėjai turėtų užtikrintą finansavimą iš valstybės biudžeto“, – sakė G.A.Petronis.

Savivaldybės nepatenkintos

Daugiau grupių turėtų atsirasti ir valstybiniuose vaikų darželiuose. G.A.Petronio teigimu, ikimokyklinuko krepšelis bus papildomas finansavimas, kurį darželiai gaus be to, ką jiems skiria savivaldybė. „Tačiau dauguma savivaldybių nėra tokia tvarka patenkintos, kadangi šie pinigai gali būti skiriami tik ikimokyklinio ugdymo įstaigoms, todėl susiaurinamos savivaldybės biudžeto formavimo galimybės, kurias jos turėtų gaudamos šiuos pinigus be tikslios nuorodos, kur juos galima naudoti“, – aiškino G.A.Petronis.

Taip pat, anot departamento direktoriaus, atsiras nepatogumų dėl dvigubos buhalterijos, kadangi teks atskirai fiksuoti ikimokyklinio krepšelio lėšas ir atskirai – savivaldybės skiriamus pinigus.

Ikimokyklinuko krepšelio sudedamosios dalys bus tokios pat kaip, kaip ir mokinio krepšelio. Tai lėšos ikimokyklinio ugdymo priemonėms, pažintinei veiklai, auklėtojų ir kitų ugdymo procese dalyvaujančių asmenų kvalifikacijai tobulinti, informacinėms ir komunikacinėms technologijoms diegti bei naudoti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min