15min be reklamos
2023 02 07, 12:29

Vilniuje už 3 mln. eurų rekonstruota ugniagesių gelbėtojų stotis

Vilniuje už 3 mln. eurų rekonstruota ugniagesių gelbėtojų stotis, antradienį pranešė Turto bankas.
Rekonstruoto Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 1-osios komandos pastato atidarymas
Rekonstruoto Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 1-osios komandos pastato atidarymas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

R.Jankausko gatvėje įsikūrusios Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 1-osios komandos patalpos rekonstruotos už lėšas, gautas parduodant valstybės funkcijoms vykdyti nereikalingą turtą.

„Pareigūnai ne tik bus labiau motyvuoti, turės šiuolaikiškas darbo sąlygas, bet ir visuomenė jausis saugiau – perdaryta ir atnaujinta pastato konstrukcija leidžia operatyviau reaguoti į įvykius“, – pranešime sakė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Ankstesnis ugniagesių gelbėtojų pastatas buvo sujungtas su šalia esančiais pastatais. Rekonstrukcijos metu jis buvo atskirtas, o depas ir specialiai technikai laikyti pritaikytas garažas buvo sujungti, taip užtikrinant greitesnį reagavimą į iškvietimus.

Modernizacijos metu buvo įrengti nauji apšiltinti pastatų fasadai, langai, durys, garažo stogas ir vartai.

Pertvarkos leido pasiekti pastato B energinio efektyvumo klasę. Statinių viduje patalpos perplanuotos, pritaikant jas ugniagesiams, atliktas vidaus remontas – depe pastatytas antras aukštas, kuriame įrengtos tarnybinės ir poilsio patalpos.

Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 1-ojoje komandoje dirba 70 darbuotojų: 65 pareigūnai, budintys pamainomis, ir penki administracijos darbuotojai bei aptarnaujantis personalas.

Projekto metu buvo sutvarkyta ir infrastruktūra bei priešgaisrinio depo aplinka. Ugniagesiai gelbėtojai nuo šiol turi galimybę savo parengtį stiprinti trijose lauko mokomosiose aikštelėse, viena jų skirta sportinei veiklai.

Automobilių stovėjimo aikštelėje įrengtos 54 vietos. Sutvarkytas sklypas yra apjuostas tvora.

Rekonstrukcijos darbus atliko bendrovė „Panevėžio statybos trestas“, techninę priežiūrą vykdė MB LEO.V, projektuotojai – „Šiltas Namas“.

Visą laiką kol vyko rekonstrukcija Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 1-oji komanda tęsė darbą. Teritorijoje buvo įrengta laikina palapinė, kurioje buvo laikoma ugniagesių technika.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Požymiai, kada jau metas keisti stogą. Patarimai planuojantiems įsirengti saulės elektrinę
Reklama
Nealkoholinis „Švyturio Ekstra“ ketina skinti tarptautinių apdovanojimų laurus
Reklama
Elektromobilis, kurį galima papildyti degalinėje: didžiausi abiejų pasaulių privalumai viename
Parašykite atsiliepimą apie 15min