Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2016 12 28, 19:24

Vilniuje uždegta Didžioji Menora

Vilniuje trečiadienį Vinco Kudirkos aikštėje, švenčiant žydų Chanuką, iškilmingai uždegta Didžioji Menora.
Didžiosios Menoros uždegimo ceremonija
Didžiosios Menoros uždegimo ceremonija / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Pagal Hebrajų kalendorių, ši šventė gali įvykti bet kuriuo laiku lapkričio–gruodžio mėnesiais, tačiau šįmet Chanukos pradžia simboliškai sutapo su Šv. Kalėdomis, pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.

„Visų Vilniaus gyventojų vardu noriu pasveikinti žydų bendruomenę su Chanuka. Tegu ši šventė jums visuomet primena, kaip kovoti už gėrį ir juo džiaugtis. Smagu, kad gražiai sutapo Kalėdos ir Chanukos pradžia, tad visi kartu galime švęsti draugiškame ir visoms kultūroms atvirame Vilniuje”, – pranešime cituojamas Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Aštuonias dienas trunkančios šventės metu žydai kasvakar namuose uždega Menoros žvakidę – po žvakę kiekvieną vakarą, kol įžiebia visas aštuonias žvakes. Pasak Vilniaus žydų religinės bendruomenės „Chassidie Chabad Lubavitch“ rabino Sholomo Ber Krinsky, žodis Chanuka kilęs iš žodžio „chinuk“, reiškiančio švietimą.

„Žydai susirenka prie Menoros tam, kad pašlovintų žydų tautos dvasios stiprybę, pasipriešinimą priespaudai ir stebuklą. Menora simbolizuoja šviesos pergalę prieš tamsą ir gėrio – prieš blogį. Jos statomos daugybės šimtų miestų centrinėse aikštėse visame pasaulyje ir atspindi visos žmonijos religinės laisvės idėją, tad džiugu, kad ir Vilniaus miesto aikštėje uždegame šį šviesos ir gėrio simbolį“, – sakė rabinas.

Didžiosios Menoros uždegimo ceremonijoje taip pat dalyvavo Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, Vilniuje reziduojantys ambasadoriai, politinis bei visuomenės veikėjas Emanuelis Zingeris ir kiti garbūs svečiai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min