Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniuje viešintis Armėnijos ministras sako, kad pavojinga neigti armėnų genocidą

Armėnijos premjeras Edvardas Nalbandianas
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Armėnijos premjeras Edvardas Nalbandianas
Šaltinis: BNS
0
A A

Vilniuje viešintis Armėnijos užsienio reikalų ministras Edvardas Nalbandianas Pirmojo pasaulinio karo laikotarpiu vykusio armėnų genocido neigimo politiką vadina pavojinga.

Tokią poziciją E.Nalbandianas išsakė po susitikimo su Lietuvos kolega Audroniumi Ažubaliu komentuodamas Prancūzijos sprendimą kriminalizuoti armėnų genocido neigimą.

„Aš manau, kad tai yra labai svarbus žingsnis, kuris į naujas aukštumas iškėlė žmogaus teisių apsaugą ir naujų nusikaltimų žmonijai prevenciją. Kitos šalys tai turėtų sveikinti“, – BNS sakė Armėnijos ministras.

„Manau, tai svarbu pačiai Turkijai. Turkijos pusės reakcija arba pernelyg jautri reakcija įrodo, kad šis įstatymas svarbus. Todėl, kad šis įstatymas liečia ne kurią nors konkrečią šalį ar Turkiją, jis liečia neigimą Prancūzijoje. Tačiau tokia Turkijos reakcija – jie sako, kad imasi vyriausybinio lygio neigimo, tai yra labai pavojinga politika“, – kalbėjo E.Nalbandianas.

Jis padėkojo Lietuvai už armėnų genocido pripažinimą 2005 metais ir pažymėjo, kad būtina užversti šį istorijos puslapį.

„Mes turime užversti šį liūdną istorijos puslapį kartu su Turkijos puse, bet per pripažinimą, o ne per neigimą“, – teigė Armėnijos ministras.

A.Ažubalis savo ruožtu paminėjo, kad 2011 metai Lietuvoje buvo pripažinti Holokausto atminties metais. Jis taip pat vardijo, kad Lietuva deda pastangas, kad Europos mastu būtų įvertinti totalitarinio komunistinio režimo nusikaltimai. Pasak jo, „su istorija, su praeitimi niekas dar sėkmingai nepakovojo“.

„Anksčiau ar vėliau istorija pasibeldžia į mūsų dabarties vartus ir mes turime juos atidaryti. Mes turime su ta istorija susigyventi, mes turime labai atvirai, tiesiai ir sąžiningai įvertinti, kas buvo. Be šito mes niekada neturėsime ramybės tarpvalstybiniuose santykiuose. Štai kodėl aš manau, kad teisūs yra tie politikai, kurie sako, kad apie istoriją, apie praeitį reikia kalbėtis, diskutuoti, ir neteisūs tie, kurie sako – palikime tai istorikams ir istorijai. Kol nesuvestos sąskaitos su praeitimi, tol visada liks nuosėdos ir kartėlis tarpusavio santykiuose“, – kalbėjo Užsienio reikalų ministerijos vadovas.

Armėnai tvirtina, kad iki 1,5 mln. jų tautiečių buvo išžudyti vykdant genocidą Osmanų imperijoje, tačiau Turkija teigia, kad 300-500 tūkst. armėnų ir apytikriai tiek pat turkų žuvo per pilietinius neramumus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min