Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 16d. 18:03

Vilniuje vietoje Karo muziejaus planuojamas studijų miestelis už 200 milijonų litų

Akademinio miestelio planas
Akademinio miestelio planas

Vilniaus miesto savivaldybė pradėjo rengti apie 4,75 ha teritorijos prie pastatų Olandų g. 21A detalųjį planą. Šioje teritorijoe įskūrusį Karo muziejų pakeis Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) studijų miestelis. Planuojama, kad investicijos į kuriamą naują akademinę erdvę gali siekti iki 200 mln. Lt.

Šiame komplekse, kurio plotas siekia apie 19 tūkst. kv. m., ketinama įrengti 4 sales – koncertų, kamerinę, teatro bei kino.

Šiame komplekse, kurio plotas siekia apie 19 tūkst. kv. m., ketinama įrengti 4 sales – koncertų, kamerinę, teatro bei kino. Taip pat pastatyti auditorijų ir kitų specializuotų, studijoms skirtų patalpų kompleksą, meno ir mokslinių tyrimų kompleksą su biblioteka, fonoteka, videoteka, muziejumi, patalpomis tyrimams, studentų viešbutį ir administracinį kompleksą.

Planuojama, kad architektūros konkursas šios teritorijos įrengimui bus skelbiamas jau šį pavasarį.

Rengiantis konkursui Lietuvos architektūros sąjunga kartu su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos atstovai surengė ir architektūrines kūrybines dirbtuves. Tris dienas penkios architektų komandos kūrė bei analizavo įvairias idėjas, kaip dabartinę Karo muziejaus teritoriją būtų galima paversti unikaliu studijų, meno ir mokslo centru.

Akademinio miestelio projektas
Akademinio miestelio projektas

Pasak Kūrybinių dirbtuvių organizatorių, dalyviai ieškojo įvairių alternatyvų, kaip sukurti reprezentatyvų, bet su vertinga istorine, gamtine aplinka derantį komplekso įvaizdį, kaip teritorijoje racionaliai išdėstyti Akademijos pageidaujamą programą, kaip sukurti ryšius su miesto centru, Kalnų parku bei netoliese esančiomis M.K.Čiurlionio menų bei B. Dvariono dešimtmete muzikos mokyklomis.

Kūrybinių dirbtuvių projektų ekspoziciją iki sausio 24 d. galima apžiūrėti Lietuvos architektų sąjungoje.

Šio akademinio miestelio statybas planuojama finansuoti iš ES struktūrinių fondų paramos, Vyriausybės lėšų ir kitų finansinių šaltinių.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min