Dabar populiaru
Publikuota: 2014 lapkričio 5d. 18:39 , atnaujinta: 2014 lapkričio 5d. 19:20

Konservatorių kandidatų į merus debatai: penki vyrai prašneko apie svajonių Vilnių

Konservatorių kandidatų į Vilniaus merus debatai.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Konservatorių kandidatų į Vilniaus merus debatai.

Trečiadienio vakarą penki Vilniaus Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų kandidatai į Vilniaus merus rungėsi viešuose partijos debatuose. Tarp kandidatų – Seimo nariai Arvydas Anušauskas, Kęstutis Masiulis ir Stasys Šedbaras, Vilniaus savivaldybės tarybos narys Valdas Benkunskas ir buvęs premjero patarėjas Mykolas Majauskas.

Prisistatydami kandidatai pabrėžė, kad darbas Vilniaus savivaldybėje nebus labai lengvas, tačiau kiekvienas kartu vardijo savo privalumus.

A.Anušauskas sakė, kad niekada nevengia imtis sunkių darbų, V.Benkunskas pasakojo apie savo patirtį partijoje ir Vilniaus savivaldybėje.

„Didžiausias gyvenimo pasiekimas tas, kad 36 metus gyvenu su ta pačia žmona ir dar ją myliu“, – prisistatė K.Masiulis.

S.Šedbaras pažymėjo esąs vyriausias iš kandidatų, bet „tikrai dar ne senas“.

Svajonėse apie Vilnių – laisva Baltarusija

Partijos pirmininkas Andrius Kubilius pasinaudojo teise suformuluoti pirmą debatų klausimą ir pasiteiravo, kokį Vilnių kandidatai svajoja matyti po 20 metų.

A.Anušauskas tvirtino, kad jo svajonė, kad Vilnius būtų ne tik modernus, bet ir turėtų susisiekimą su laisva Baltarusija ir greitą bei patogų ryšį su visa Europa. 

A.Anušauskas tvirtino, kad jo svajonė, kad Vilnius būtų ne tik modernus, bet ir turėtų susisiekimą su laisva Baltarusija ir greitą bei patogų ryšį su visa Europa. 

V.Benkunskas tvirtino, kad jo svajonė – Vilnius be dabartinių problemų. M.Majauskas į sostinę pažvelgė savo dukrų akimis ir pareiškė svajojantis, kad visi Vilniaus vaikai turėtų galimybę lankyti darželį, jame sveikai maitintis, turėti, kur numigti.

K.Masiulis pasakojo svajojantis apie tai, kad per Vilnių būtų galima pervažiuoti per 10 minučių, o iš Pilaitės per 20 minučių pasiekti Kauną. Be to, jis tvirtino besitikintis, kad Vilniuje atsirastų daugiau kultūros objektų.

S.Šedbaras išreiškė viltį, kad Vilnius po 20 metų būtų laisvės dvasios miestas ir turėtų savo futbolo komandą ir tinkamą žaisti stadioną.

Ar eis su lenkais?

Organizavusieji debatus konservatoriai siekė suteikti jiems gyvumo, todėl kandidatams nebuvo leista kalbėti apie visas dabartines miesto problemas. Jie turėjo išsitraukti po vieną problemą ir pasiūlyti jai sprendimo būdą.

Kalbos apie koalicijas – kažkoks silpnojo bruožas. Mes turime kalbėti taip, kad mes eisime ir laimėsime ir nereikės jokių koalicijų, – kalbėjo M.Majauskas.

A.Anušauskui teko pasisakyti tema „Vilniaus koalicijos“. Konkrečiau jis turėjo pasisakyti, ar eitų į koaliciją su Lenkų rinkimų akcija ir Valdemaru Tomaševskiu. Tačiau politikas nuo tiesioginio atsakymo išsisuko. Jis tvirtino, kad jam tik nepatinka idėja bankrutuoti kartu su Artūru Zuoku.

V.Benkunskas išreiškė viltį, kad partnerių daug neprireiks – pakaks liberalų. Jų kandidatą į Vilniaus merus Remigijų Šimašių konservatorius sakė kviesiantis į savo komandą.

„Kalbos apie koalicijas – kažkoks silpnojo bruožas. Mes turime kalbėti taip, kad mes eisime ir laimėsime ir nereikės jokių koalicijų“, – V.Benkunskui atrėžė M.Majauskas.

K.Masiulis sulaukė švilpimo ir plojimų kartu, kai pasakė, kad dirbtų su visais, kurie švarūs, o tokių yra ir Lenkų rinkimų akcijoje. S.Šedbaras žadėjo bandysiantis į koaliciją traukti pavienius tarybos narius.

Reikia A.Sekmoko ir dalgio

V.Benkunskas išsitraukė temą „Korupcija“. Jis tikino, kad ją naikinti reikia pradėti pasakant visiems savivaldybėms darbuotojams, kad taip nebegalima, ir suteikiant daugiau galių seniūnaičiams. Kiti kandidatai iš esmės kalbėjo tą patį.

Ekonomistui M.Majauskui teko dėkinga tema – kainos už šildymą. „Vilniui reikia Arvydo Sekmoko ir dalgio. Pirma, reikia išvalyti energetikos ūkį nuo oligarchų, kaip buvo padaryta su LEO LT. O antra, reikia sukurti konkurenciją“, – trumpai ir aiškiai dėstė jis.

Kiti kandidatai daugmaž kartojo panašias idėjas.

K.Masiuliui teko kalbėti apie vaikų darželius ir Vilniaus draugystę šeimai. „Aš dabar fantazuoju. Bet jei mes paimtume ir įvestume krepšelį? Gal mamos pačios kurtų mažus darželius ir kaimynų vaikus paimtų? Kodėl taip negalima daryt? Tai būtų pigiau“, – teigė jis.

S.Šedbaras pripažino gerai išmanantis šią bėdą, nes jo žmona dirba darželio auklėtoja, ir siūlė, kad vaikų darželius turėtų privalomai statyti tie, kas plečia gyvenamuosius Vilniaus rajonus. V.Benkunskas sako, kad jau dabar Vilniuje gali atsirasti keli nauji darželiai, nes yra mokyklų, kurias būtų galima sujungti. Be to, jis siūlo leisti krepšelius gauti ir privatiems darželiams.

M.Majauskas sakė, kad jam darželių bėda – pati svarbiausia Vilniuje. „Tai fundamentali problema“, – teigė jis.

Apie Vilniaus skolas kalbėti teko S.Šedbarui. Jis atkreipė dėmesį, kad Vilniaus finansus iš esmės reikia tvarkyti, kad neturėtų darželiai permokėti už šildymą, o tuo esą domisi Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT). Be to, jis tvirtino, kad negali būti taip, kad visos įstaigos žmonių suneštus pinigus pervedant 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio, pirmiausia nuneštų savivaldybėn.

V.Benkunskas tvirtino, kad Vilniui pirmiausia reikia atkurti pasitikėjimą kredito institucijose ir labai taupyti, peržiūrėti savivaldybės įmonių valdymą.

M.Majauskas sakė, kad šioje srityje nėra naujokas ir su Vilniaus krize tvarkytųsi taip pat, kaip A.Kubiliaus Vyriausybė kovojo su ekonomine krize. Rimtas kalbas nutraukė K.Masiulis. „Aš apie skolas nekalbėčiau“, – pareiškė jis visus priblokšdamas ir pridūrė: „Negąsdinčiau vilniečių bankrotu, o pasikviesčiau M.Majauską ir pasakyčiau: „Vaikine, daryk.“

Stebėjo pasitraukusieji: I.Šimonytė ir M.Adomėnas

Į šį renginį er socialinius tinklus konservatorių lyderiai kvietė ne tik partijos narius, tačiau pilnos konferencijų salės jiems vis tiek nepavyko surinkti. Debatų pasiklausyti atėjo apie du šimtus žmonių.

Tarp jų ir konservatorių kandidatais į merus nepanorę būti – buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė ir Vilniaus sueigos vadovas, pats po kavos su Vilniaus meru Artūru Zuoku atsisakęs kandidatuoti į sostinės merus Mantas Adomėnas.

M.Adomėnas dar prieš debatus yra pareiškęs, kad kandidatu į Vilniaus merus mato V.Benkunską. A.Kubilius savo ruožtu išreiškė palaikymą M.Majauskui.

M.Adomėnas dar prieš debatus yra pareiškęs, kad kandidatu į Vilniaus merus mato V.Benkunską. A.Kubilius savo ruožtu išreiškė palaikymą M.Majauskui. Jį taip pat remia partijos patriarchas Vytautas Landsbergis. I.Šimonytė per debatus taip pat atidžiausiai klausė M.Majausko kalbos ir tik jam plojo, tačiau 15min.lt paklausta, kurį kandidatą remia, buvo politkorektiška.

 M.Majauskas vienintelis debatams pasiruošė skrajučių su savo atvaizdu, tuo tarpu kiti kandidatai daugiausia partiečius agitavo socialiniuose tinkluose.

A.Anušauskas per debatus pastebėjo, kad kandidatus, matyt, net partija nevienodai myli.

Debatus vedė buvęs premjero A.Kubiliaus atstovas spaudai, Mykolo Romerio universiteto dėstytojas Virgis Valentinavičius.

Paklausti kandidatų debatų stebėtojams galimybės nebuvo.

Galutinai dėl kandidato į Vilniaus merus konservatoriai turėtų apsispręsti kitą savaitgalį visuotiniame Vilniaus skyrių balsavime, jei jame dalyvaus daugiau nei pusė visų konservatorių narių iš Vilniaus. Jei du kandidatai surinks apylygį balsų skaičių, tuomet planuojama surengti ir antrąjį turą.

Jei savo nuomonę visuotiniame reitingavime pareikš mažiau nei pusė konservatorių vilniečių, tuomet TS-LKD kandidatą į Vilniaus merus rinks M.Adomėno vadovaujama Vilniaus sueiga, kuriai priklauso visų partijos Vilniaus skyrių lyderiai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Seimas noriai priėmė prezidentės siūlomas mokytojų darbo apmokėjimo pataisas

Verslas

Kariuomenei skirta 20 tūkst. eurų bauda už neteisėtą viešąjį pirkimą

Aktualu

„MG Baltic“ byloje liudijantis Dainoras Bradauskas: buvo daug humoro, išgalvotų dalykų

Aktualu

Kauno apygardos teismas: Kručinskų vaikams buvo kilusi grėsmė, jie paimti teisėtai

Sportas

„Skrieja kamuolys“: „Copa Libertadores“ Madride, naujas lyderis Anglijoje ir Lionelio Messi baudos smūgiai

Gyvenimas

E.Jakilaitis apie smurtą šeimose: pareigūnų atsakomybė reaguoti nedelsiant, o ne nustumti situaciją į šoną

Aktualu

Realybės smūgis Theresai May: nori atidėti svarbų balsavimą dėl „Brexit“

Vardai

Muilo operų karalienei Gabrielai Spanic – 45-eri: geriausia dovana – pasibaigęs karas su sese dvyne

Verslas

„Barclays“ – tik pirmas iš Lietuvos pakilsiantis paukštis?

24sek

Po pralaimėjimo „Žalgiriui“ – sirgalių žinutės ir palaikymas prie „Ryto“ autobuso

Aktualu

„Valstiečiai“ į merus kelia „Naisių vasaros“ aktorių A.Žvinį, buvusį ministrą B.Markauską

Aktualu

Prieš mokytojų mitingą įspėjimais piliečius bauginusi policija atsimušinėja: „Tai privati informacija“

Verslas

Seimas „lopo“ turtingiesiems naudingas mokesčių spragas – taikys 20 proc. GPM

Sportas

Naujas Lionelio Messi žaislas – už 13 mln. eurų

Verslas

Architektų rūmai kreipėsi į teismą dėl įstiklinto fasado Vilniuje

Vardai

Tapti milijonieriumi Antaną Bosą įkvėpė gyvenimas vaikų namuose: „Internatas mane užgrūdino“

Kultūra

Tarp „Grammy“ nominantų – ir lietuvių kilmės džiazo muzikantė Nicole Zuraitis

Aktualu

Prezidentė teikia trijų teisėjų kandidatūras į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą

Verslas

Seimas linksta didinti akcizus: puslitris stipraus alkoholio brangs 39 centais

Mokslas.IT

15min studijoje – pokalbis apie 2019 metų technologijas, inovacijas ir jų prognozes

Naujienos

Aktualu

Detektyvas Melnragėje: teismas aiškinasi, ką daryti su naujais namais ten, kur negalima išvis statyti?

Gyvenimas

Lytį pakeitusi E.Mockutė: „Jaučiuosi kalta, jog man taip pasisekė, o kitiems – ne“

Aktualu

Seimas beveik vieningai priėmė Ukrainą palaikančią rezoliuciją, susilaikė tik R.Martinėlis ir S.Jakeliūnas

Verslas

Kariuomenei skirta 20 tūkst. eurų bauda už neteisėtą viešąjį pirkimą

Aktualu

Seimas noriai priėmė prezidentės siūlomas mokytojų darbo apmokėjimo pataisas

Sportas

„Skrieja kamuolys“: „Copa Libertadores“ Madride, naujas lyderis Anglijoje ir Lionelio Messi baudos smūgiai

Aktualu

„MG Baltic“ byloje liudijantis Dainoras Bradauskas: buvo daug humoro, išgalvotų dalykų

Vardai

A.Bandžiaus sužadėtinę buvęs vyras švedas išvijo iš namų: „Bėgau per miškus, skambinau policijai“

Aktualu

Seimas priėmė rezoliuciją dėl griežtesnių sankcijų Rusijai

Aktualu

Kauno apygardos teismas: Kručinskų vaikams buvo kilusi grėsmė, jie paimti teisėtai

Gyvenimas

E.Jakilaitis apie smurtą šeimose: pareigūnų atsakomybė reaguoti nedelsiant, o ne nustumti situaciją į šoną

Mokslas.IT

JAV kariuomenės užsakymu kuriamos naujos gyvybės formos: ieškos priešų, slėps savus

Aktualu

Realybės smūgis Theresai May: nori atidėti svarbų balsavimą dėl „Brexit“

Vardai

Muilo operų karalienei Gabrielai Spanic – 45-eri: geriausia dovana – pasibaigęs karas su sese dvyne

Verslas

„Barclays“ – tik pirmas iš Lietuvos pakilsiantis paukštis?

Sportas

Naujas Lionelio Messi žaislas – už 13 mln. eurų

Vardai

Tapti milijonieriumi Antaną Bosą įkvėpė gyvenimas vaikų namuose: „Internatas mane užgrūdino“

Aktualu

„Valstiečiai“ į merus kelia „Naisių vasaros“ aktorių A.Žvinį, buvusį ministrą B.Markauską

24sek

Po pralaimėjimo „Žalgiriui“ – sirgalių žinutės ir palaikymas prie „Ryto“ autobuso

Kultūra

Tarp „Grammy“ nominantų – ir lietuvių kilmės džiazo muzikantė Nicole Zuraitis

Vardai

Ypatingos

07:15
07:03

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Dovanoju sveikatą

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min