Dabar populiaru
Publikuota: 2014 lapkričio 5d. 18:39 , atnaujinta: 2014 lapkričio 5d. 19:20

Konservatorių kandidatų į merus debatai: penki vyrai prašneko apie svajonių Vilnių

Konservatorių kandidatų į Vilniaus merus debatai.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Konservatorių kandidatų į Vilniaus merus debatai.

Trečiadienio vakarą penki Vilniaus Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų kandidatai į Vilniaus merus rungėsi viešuose partijos debatuose. Tarp kandidatų – Seimo nariai Arvydas Anušauskas, Kęstutis Masiulis ir Stasys Šedbaras, Vilniaus savivaldybės tarybos narys Valdas Benkunskas ir buvęs premjero patarėjas Mykolas Majauskas.

Prisistatydami kandidatai pabrėžė, kad darbas Vilniaus savivaldybėje nebus labai lengvas, tačiau kiekvienas kartu vardijo savo privalumus.

A.Anušauskas sakė, kad niekada nevengia imtis sunkių darbų, V.Benkunskas pasakojo apie savo patirtį partijoje ir Vilniaus savivaldybėje.

„Didžiausias gyvenimo pasiekimas tas, kad 36 metus gyvenu su ta pačia žmona ir dar ją myliu“, – prisistatė K.Masiulis.

S.Šedbaras pažymėjo esąs vyriausias iš kandidatų, bet „tikrai dar ne senas“.

Svajonėse apie Vilnių – laisva Baltarusija

Partijos pirmininkas Andrius Kubilius pasinaudojo teise suformuluoti pirmą debatų klausimą ir pasiteiravo, kokį Vilnių kandidatai svajoja matyti po 20 metų.

A.Anušauskas tvirtino, kad jo svajonė, kad Vilnius būtų ne tik modernus, bet ir turėtų susisiekimą su laisva Baltarusija ir greitą bei patogų ryšį su visa Europa. 

A.Anušauskas tvirtino, kad jo svajonė, kad Vilnius būtų ne tik modernus, bet ir turėtų susisiekimą su laisva Baltarusija ir greitą bei patogų ryšį su visa Europa. 

V.Benkunskas tvirtino, kad jo svajonė – Vilnius be dabartinių problemų. M.Majauskas į sostinę pažvelgė savo dukrų akimis ir pareiškė svajojantis, kad visi Vilniaus vaikai turėtų galimybę lankyti darželį, jame sveikai maitintis, turėti, kur numigti.

K.Masiulis pasakojo svajojantis apie tai, kad per Vilnių būtų galima pervažiuoti per 10 minučių, o iš Pilaitės per 20 minučių pasiekti Kauną. Be to, jis tvirtino besitikintis, kad Vilniuje atsirastų daugiau kultūros objektų.

S.Šedbaras išreiškė viltį, kad Vilnius po 20 metų būtų laisvės dvasios miestas ir turėtų savo futbolo komandą ir tinkamą žaisti stadioną.

Ar eis su lenkais?

Organizavusieji debatus konservatoriai siekė suteikti jiems gyvumo, todėl kandidatams nebuvo leista kalbėti apie visas dabartines miesto problemas. Jie turėjo išsitraukti po vieną problemą ir pasiūlyti jai sprendimo būdą.

Kalbos apie koalicijas – kažkoks silpnojo bruožas. Mes turime kalbėti taip, kad mes eisime ir laimėsime ir nereikės jokių koalicijų, – kalbėjo M.Majauskas.

A.Anušauskui teko pasisakyti tema „Vilniaus koalicijos“. Konkrečiau jis turėjo pasisakyti, ar eitų į koaliciją su Lenkų rinkimų akcija ir Valdemaru Tomaševskiu. Tačiau politikas nuo tiesioginio atsakymo išsisuko. Jis tvirtino, kad jam tik nepatinka idėja bankrutuoti kartu su Artūru Zuoku.

V.Benkunskas išreiškė viltį, kad partnerių daug neprireiks – pakaks liberalų. Jų kandidatą į Vilniaus merus Remigijų Šimašių konservatorius sakė kviesiantis į savo komandą.

„Kalbos apie koalicijas – kažkoks silpnojo bruožas. Mes turime kalbėti taip, kad mes eisime ir laimėsime ir nereikės jokių koalicijų“, – V.Benkunskui atrėžė M.Majauskas.

K.Masiulis sulaukė švilpimo ir plojimų kartu, kai pasakė, kad dirbtų su visais, kurie švarūs, o tokių yra ir Lenkų rinkimų akcijoje. S.Šedbaras žadėjo bandysiantis į koaliciją traukti pavienius tarybos narius.

Reikia A.Sekmoko ir dalgio

V.Benkunskas išsitraukė temą „Korupcija“. Jis tikino, kad ją naikinti reikia pradėti pasakant visiems savivaldybėms darbuotojams, kad taip nebegalima, ir suteikiant daugiau galių seniūnaičiams. Kiti kandidatai iš esmės kalbėjo tą patį.

Ekonomistui M.Majauskui teko dėkinga tema – kainos už šildymą. „Vilniui reikia Arvydo Sekmoko ir dalgio. Pirma, reikia išvalyti energetikos ūkį nuo oligarchų, kaip buvo padaryta su LEO LT. O antra, reikia sukurti konkurenciją“, – trumpai ir aiškiai dėstė jis.

Kiti kandidatai daugmaž kartojo panašias idėjas.

K.Masiuliui teko kalbėti apie vaikų darželius ir Vilniaus draugystę šeimai. „Aš dabar fantazuoju. Bet jei mes paimtume ir įvestume krepšelį? Gal mamos pačios kurtų mažus darželius ir kaimynų vaikus paimtų? Kodėl taip negalima daryt? Tai būtų pigiau“, – teigė jis.

S.Šedbaras pripažino gerai išmanantis šią bėdą, nes jo žmona dirba darželio auklėtoja, ir siūlė, kad vaikų darželius turėtų privalomai statyti tie, kas plečia gyvenamuosius Vilniaus rajonus. V.Benkunskas sako, kad jau dabar Vilniuje gali atsirasti keli nauji darželiai, nes yra mokyklų, kurias būtų galima sujungti. Be to, jis siūlo leisti krepšelius gauti ir privatiems darželiams.

M.Majauskas sakė, kad jam darželių bėda – pati svarbiausia Vilniuje. „Tai fundamentali problema“, – teigė jis.

Apie Vilniaus skolas kalbėti teko S.Šedbarui. Jis atkreipė dėmesį, kad Vilniaus finansus iš esmės reikia tvarkyti, kad neturėtų darželiai permokėti už šildymą, o tuo esą domisi Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT). Be to, jis tvirtino, kad negali būti taip, kad visos įstaigos žmonių suneštus pinigus pervedant 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio, pirmiausia nuneštų savivaldybėn.

V.Benkunskas tvirtino, kad Vilniui pirmiausia reikia atkurti pasitikėjimą kredito institucijose ir labai taupyti, peržiūrėti savivaldybės įmonių valdymą.

M.Majauskas sakė, kad šioje srityje nėra naujokas ir su Vilniaus krize tvarkytųsi taip pat, kaip A.Kubiliaus Vyriausybė kovojo su ekonomine krize. Rimtas kalbas nutraukė K.Masiulis. „Aš apie skolas nekalbėčiau“, – pareiškė jis visus priblokšdamas ir pridūrė: „Negąsdinčiau vilniečių bankrotu, o pasikviesčiau M.Majauską ir pasakyčiau: „Vaikine, daryk.“

Stebėjo pasitraukusieji: I.Šimonytė ir M.Adomėnas

Į šį renginį er socialinius tinklus konservatorių lyderiai kvietė ne tik partijos narius, tačiau pilnos konferencijų salės jiems vis tiek nepavyko surinkti. Debatų pasiklausyti atėjo apie du šimtus žmonių.

Tarp jų ir konservatorių kandidatais į merus nepanorę būti – buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė ir Vilniaus sueigos vadovas, pats po kavos su Vilniaus meru Artūru Zuoku atsisakęs kandidatuoti į sostinės merus Mantas Adomėnas.

M.Adomėnas dar prieš debatus yra pareiškęs, kad kandidatu į Vilniaus merus mato V.Benkunską. A.Kubilius savo ruožtu išreiškė palaikymą M.Majauskui.

M.Adomėnas dar prieš debatus yra pareiškęs, kad kandidatu į Vilniaus merus mato V.Benkunską. A.Kubilius savo ruožtu išreiškė palaikymą M.Majauskui. Jį taip pat remia partijos patriarchas Vytautas Landsbergis. I.Šimonytė per debatus taip pat atidžiausiai klausė M.Majausko kalbos ir tik jam plojo, tačiau 15min.lt paklausta, kurį kandidatą remia, buvo politkorektiška.

 M.Majauskas vienintelis debatams pasiruošė skrajučių su savo atvaizdu, tuo tarpu kiti kandidatai daugiausia partiečius agitavo socialiniuose tinkluose.

A.Anušauskas per debatus pastebėjo, kad kandidatus, matyt, net partija nevienodai myli.

Debatus vedė buvęs premjero A.Kubiliaus atstovas spaudai, Mykolo Romerio universiteto dėstytojas Virgis Valentinavičius.

Paklausti kandidatų debatų stebėtojams galimybės nebuvo.

Galutinai dėl kandidato į Vilniaus merus konservatoriai turėtų apsispręsti kitą savaitgalį visuotiniame Vilniaus skyrių balsavime, jei jame dalyvaus daugiau nei pusė visų konservatorių narių iš Vilniaus. Jei du kandidatai surinks apylygį balsų skaičių, tuomet planuojama surengti ir antrąjį turą.

Jei savo nuomonę visuotiniame reitingavime pareikš mažiau nei pusė konservatorių vilniečių, tuomet TS-LKD kandidatą į Vilniaus merus rinks M.Adomėno vadovaujama Vilniaus sueiga, kuriai priklauso visų partijos Vilniaus skyrių lyderiai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Žemaitė iš Plungės savo laimę rado didžiausiame Europos uoste

Popiežiaus vizitas Aktualu

Diakonas D.Chmieliauskas: popiežius Pranciškus atsigavo bendraudamas su paprastais žmonėmis

Aktualu

Vilnius kaip Gailestingumo miestas: pasaulis tai žino, tik patiems lietuviams reikia suvokti

Aktualu

Be šviesų po miestą važinėjęs girtas panevėžietis sukėlė avariją ir pasipriešino policijai

Aktualu

Pirmoji popiežiaus diena: penkios įsimintiniausios citatos

Susitikimų su popiežiumi vietos ir programa

Aktualu

Iš Lietuvos ir Vatikano diplomatinių santykių istorijos. Dovana popiežiui Pijui XI

Verslas

Penkis šimtukus gavęs abiturientas dabar minta korepetitoriaus duona ir apie emigraciją negalvoja

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežius Pranciškus Lietuvos jaunimui: negražus gyvenimas stovint prieš veidrodį

Aktualu

Popiežius ir vėl nustebino: netikėtai išėjo pasisveikinti su susirinkusiaisiais

Vardai

Julia Roberts išnuomoja namą Malibu: pas žvaigždę gyventi galima už 10,5 tūkst. dolerių per mėnesį

Gyvenimas

Garsus treneris R.Neverdauskas miestą iškeitė į kaimą, o kartingus – į alpakas

Aktualu

Sukčių laiškai „iš Nyderlandų“: Kauno įmonės reikalaujama sumokėti už KET pažeidimą

Pasaulis kišenėje

Kroatijos pakrantės subtilybės: nuostabu, bet netikėkit, kad čia rojus žemėje

Vardai

Popiežiaus Pranciškaus sutiktuvėse – ir žinomi žmonės: „Negalėjome praleisti istorinio įvykio“

15min recenzija Kultūra

Filmas „Knygynas“: popierinė istorija su iliustracijomis

Aktualu

Paulius Jurkevičius: Kam skamba Pranciškaus buon pranzo – skanių pietų?

Popiežiaus vizitas Aktualu

Kauno Santakoje popiežiaus mišių išvakarėse renkasi tikintieji

Stiprus vėjas talžo regatos jūroje dalyvius: sraigtasparnis ieško dingusio tėvo ir sūnaus, gelbėja įgulas

Aktualu

Selemonas Paltanavičius: esame viena labiausiai grybaujančių Europos tautų

Naujienos

Aktualu

Žemaitė iš Plungės savo laimę rado didžiausiame Europos uoste

Popiežiaus vizitas Aktualu

Diakonas D.Chmieliauskas: popiežius Pranciškus atsigavo bendraudamas su paprastais žmonėmis

Aktualu

Vilnius kaip Gailestingumo miestas: pasaulis tai žino, tik patiems lietuviams reikia suvokti

Aktualu

Be šviesų po miestą važinėjęs girtas panevėžietis sukėlė avariją ir pasipriešino policijai

Popiežiaus vizitas Aktualu

Kauno Santakoje popiežiaus mišių išvakarėse renkasi tikintieji

Stiprus vėjas talžo regatos jūroje dalyvius: sraigtasparnis ieško dingusio tėvo ir sūnaus, gelbėja įgulas

Aktualu

Selemonas Paltanavičius: esame viena labiausiai grybaujančių Europos tautų

Sportas

Barselonos ekipą įveikęs „Real“ kyla į Ispanijos čempionato viršūnę

Vienos iš labiausiai jaudinančių vizito akimirkų: popiežius Pranciškus aplankė hospisą

Gyvenimas

Kas nutinka, jei neleidžiate savo smegenims pailsėti

Lietuvių įspūdžiai po susitikimo su popiežiumi: „Fantastika!“

Verslas

Vagiančius siuntinių išvežiotojus „Amazon“ nusprendė gaudyti tuščiomis dėžėmis

Sportas

„Bayern“ Vokietijoje toliau nestabdo: pratęsė „Schalke“ agoniją

Vardai

Renata Norvilė į grožio renginį atvyko su dukra Vanesa: „Vaikų nesustabdysi – dažosi nuo 12-os“

Popiežiaus vizitas Aktualu

Kelionė su popiežiumi: susitikimas gali atimti kalbos dovaną ir pačiam kalbiausiam reporteriui

24sek

Š.Jasikevičius po pirmosios pergalės – apie klaidas, energiją ir naujokus

Gyvenimas

Įspūdinga „Moschino“ nuotaka – G.Hadid pasipuošė vestuvine suknele su skraidančiais drugeliais

Aktualu

Popiežius Pranciškus: Gailestingumo Motina kužda kiekvienam į ausį: „Ieškok savo brolio“

24sek

Su vėjeliu: „Žalgiris“ triuškinančia pergale pradėjo LKL pirmenybes

Vardai

Vaidai Skaisgirei Ispanija – tarsi antri namai: čia dešimtmetį gyvena sesuo su šeima

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie 15min