Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 18d. 14:18 , Atnaujinta: 2021 rugsėjo 18d. 15:10

Protestas prieš galimybių pasą Vilniuje baigėsi anksčiau nei planuota, dalyvavo apie 100 žmonių

Šeštadienį Vilniuje, Rotušės aikštėje, įvyko protesto akcija „Tautos tribūna“ prieš valdžios ribojimus galimybių paso neturintiems gyventojams. Akcijos metu nuo scenos skambėjo kalbos, buvo raginama priešintis Vyriausybės veiksmams, aiškinta apie vakcinų esą keliamą grėsmę.

Renginiui prasidėjus, pareigūnai sulaikė du prie scenos prisiartinusius neblaivius asmenis.

„Vienas nuvežtas išsiblaivyti į nakvynės namus, nes buvo labai neblaivus, o kitam surašytas protokolas už viešosios tvarkos trikdymą ir jis paleistas“, – vėliau BNS sakė Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis.

Itin gausaus dalyvių būrio akcija nesutraukė – prasidedant akcijai, apie 14 val., Rotušės aikštėje buvo susirinkę apie 50 dalyvių. Vėliau, akcijai vykstant, jų šiek tiek padaugėjo.

Akciją jos organizatorė Astra Astrauskaitė suderino su Vilniaus miesto savivaldybe. Planuota, kad į mitingą susirinks iki 700 žmonių.

Gali būti, kad akcijai pritraukti daugiau dalyvių sukliudė blogas oras – Vilniuje dieną buvo apie 7 laipsnius, lijo.

Akcijos dalyviai klausėsi A.Astrauskaitės ir kitų mitingo dalyvių kalbų, jas lydėjo plojimais. Dalis dalyvių stovėjo aikštėje su skėčiais, kiti klausosi pasislėpę po kiemų ar kavinių stogeliais.

Pradėdama renginį A. Astrauskaitė teigė esanti nepatenkinta žiniasklaidos elgesiu: esą ją bando išjuokti ir marginalizuoti.

„Vasarą deda nuotraukas iš žiemos laikotarpių, užsimerkusią. Taip tyčiojasi ne tik iš manęs, bet ir kitų kitą nuomonę turinčių, patriotiškų, tėvynę, kalbą, šeimą ginančių žmonių“, – teigė ji.

Gydytojas Eduardas Vaitkus piktinosi vaikų skiepijimu.

„Skiepyti vaikus yra nusikaltimas. Naudos ir žalos santykis visiškai neaiškus ir didesnė tikimybė yra, kad žala yra didesnė“, – pareiškė jis.

Skambančios kalbos pritraukė ir praeivių dėmesį – dalis stabtelėjo pasiklausyti mitingo. Tiesa, ne visi pritarė mitingo dalyvių kalboms.

14 val. prasidėjusi akcija turėjo trukti iki 17 val., tačiau protestas baigėsi anksčiau nei planuota – apie 16 val.

Vėliau Policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis BNS sakė, kad per protesto akciją daugiau sulaikytų žmonių nebuvo.

Policijos pareigūnai porą kartų įspėjo kelių jaunuolių grupelę, kurie iškeltose rankose laikė nedidelius plakatus su užrašais „sriuba yra arbata“, „markeris neveikia“, „ne šokoladiniam Miau (taip vadinasi pieno gėrimas – BNS)“, „pasimėgaukime kitomis 45 minutėmis“.

BNS jie teigė taip pat norintys išsakyti savo nuomonę: „Jie bando kažką pasakyti, mes irgi norime pasakyti savo idėją. Palaikome ne jų idėjas, o norą išsakyti savo idėjas“.

Keli mitingo dalyviai policininkus ragino šiuos jaunuolius išvesti, nes jie esą trukdo ir provokuoja.

Iš palapinės sklindančios kalbos pritraukė ir praeivių vilniečių dėmesį – kai kurie kelioms minutėms stabteldavo pasiklausyti. Užsieniečiai nepraleido progos nusifotografuoti mitingo fone ar su policininkais.

Savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje A.Astrauskaitė prieš renginį nurodė, kad tai bus Lietuvos piliečių protestų debatų akcija dėl Vyriausybės žmogaus teisių varžymo Lietuvoje.

Protesto akcijos renginyje „Facebook“ A.Astrauskaitė išdėstė akcijos dalyvių reikalavimus. Tarp jų – reikalavimas nedelsiant atšaukti ekstremalią situaciją dėl COVID-19, privalomą testavimą, galimybių pasą ir kitus apribojimus nepaskiepytiems.

Taip pat protesto dalyviai reikalauja, kad būtų pareikštas nepasitikėjimas Vyriausybe, reikalauja prezidento Gitano Nausėdos siūlyti Seimui pasileisti ir paskelbti pirmalaikius rinkimus.

Nuo rugsėjo 13 d. imuniteto nuo COVID-19 neturintiems asmenims neleidžiama patekti į didžiuosius prekybos centrus, maitinimo įstaigų vidų, pramoginius renginius ir pan.

A.Astrauskaitės rugpjūčio 10 dieną organizuotas mitingas prie Seimo dėl to pačių ribojimų virto riaušėmis. Dabar dėl jų atliekamas ikiteisminis tyrimas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

01:09:17
00:37
17:27

15min metų knygų rinkimai

Tema

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min