Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilnius atsisako tarptautinių reitingų

Vilniaus savivaldybė
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Vilniaus savivaldybė
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Sostinė nebesinaudos tarptautinės bendrovės „Standard & Poor‘s“ kredito reitingavimo paslaugomis ir taip per metus sutaupys 50 tūkst. Lt. Analitikų teigimu, skolinimosi reitingas iš dalies lemia paskolos kainą, tačiau reitingo nebuvimas miestui skolintis sunkumų nesukels.

Vilniaus valdžia šiemet ketina pasiskolinti iki 98 mln. Lt. Nepaisant to, atsisakoma miesto, kaip skolininko, patikimumą nurodančios kredito reitingavimo paslaugos.  

„Mes šnekėjomės su savivaldybės Finansų departamentu, mums šiemet reitingo tikrai nereikia. Tai argumentuotas sprendimas, nėra prasmės pirkti šios paslaugos“, – sakė meras Vilius Navickas.  

Kredito reitingas miestui kasmet atsieidavo po 50 tūkst. Lt ir buvo užsakinėjamas dar nuo 2002-ųjų. „Reitingas buvo reikalingas, kai savivaldybė planavo išleisti skolos lakštus, tačiau tokie sumanymai prieštarauja įstatymams, todėl nuspręsta atsisakyti ir reitingo“, – aiškino savivaldybės Finansų departamento vadovas Edmundas Kačkus.

„Dažniausiai reitingavimo atsisakoma dėl jų kainos. Reitingas svarbus išleidžiant vertybinius popierius. Nežinantiems, kas yra Vilnius, jo patikimumą parodo reitingas. Kitu atveju reitingas išties nėra toks svarbus ir gali tik iš dalies lemti skolinimosi kainą užsienyje“,  – aiškino „DnB Nord“ banko vyriausiasis analitikas Rimantas Rudzkis.  

Pasak E.Kačkaus, savivaldybė šiemet skolinsis užsienyje ir reikiamos paskolos jau beveik garantuotos. „Didžioji dalis iš planuojamos paskolos turėtų atkeliauti iš Šiaurės šalių investicinio banko. Konkrečių sutarčių nėra, bet turime signalų, kad banko valdyba pritars paskolai“, – teigė jis.

Likusią dalį pinigų, apie 30 mln. Lt, savivaldybė ketina pasiskolinti Lietuvos bankuose.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min