Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2009 01 03

„Vilnius – Europos kultūros sostinė“ atidarymo renginius stebėjo 50 tūkst. žmonių

Naujųjų metų naktį į sostinėje vykusius „Vilnius – Europos kultūros sostinė“ 2009 (VEKS) ir Lietuvos tūkstantmečio programų atidarymo renginius atvyko per 50 tūkst. žmonių.
Šviesų menininkas Gertas Hofas iš Vokietijos, pirmosiomis 2009 m. minutėmis Vilniaus padangę nušvietė šviesų, fejerverkų ir muzikos spektakliu.
Šviesų menininkas Gertas Hofas iš Vokietijos, pirmosiomis 2009 m. minutėmis Vilniaus padangę nušvietė šviesų, fejerverkų ir muzikos spektakliu. / Redo Vilimo/BFL nuotr.

VEKS atstovo Alberto Barausko teigimu, tai buvo rekordinis naujamečių renginių dalyvių skaičius.

Gruodžio 31-osios-sausio 1-osios naktį prie Vilniaus koncertų ir sporto rūmų vilniečiams ir miesto svečiams parodytas miuziklas „@Hoffman_Spragtukas“. Vidurnaktį, Katedros aikštėje, sostinės dangų nušvietė Gerto Hofo šviesų ir muzikos spektaklis.

Šie du renginiai kainavo apie 3,5 mln. litų.

Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojo Raimundo Dervinsko teigimu, „naujieji Vilniuje sutikti išskirtinai kultūringai ir saugiai“.

„Šiemet per Kalėdinės eglės įžiebimą sostinėje buvo sulaikyta daugiau nei 60 žmonių. Per naujamečius renginius – kuriuose būta 3-4 kartus daugiau žmonių – tik 15“, – teigė pareigūnas.

Anot jo, tik vienetai į renginių vietas nešėsi alkoholinius gėrimus ar pirotechnikos gaminius. Taip pat būta palyginti mažai neblaivių žmonių.

Naujametę naktį sostinės gatvėse papildomai budėjo 250 policijos pareigūnų, jiems talkino dar 70 privačios saugos tarnybos darbuotojų. Svarbiausių renginių vietose – Katedros aikštėje ir jos prieigose bei prie Vilniaus koncertų ir sporto rūmų budėjo ir ugniagesių-gelbėtojų bei paramedikų ekipažai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius