Dabar populiaru
Publikuota: 2011 birželio 15d. 15:46

Vilnius Europos miestų reitingų lentelėje – 26-oje pozicijoje

Vilniaus Arkikatedra
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Vilniaus Arkikatedra

Palyginamosiose konferencijų turizmo statistikos suvestinėse Vilnius per praėjusius metus pakilo per 4 pozicijas ir iš 30 vietos Europos miestų reitingų lentelėje atsidūrė 26-oje, aplenkdamas kaimyninių Baltijos šalių sostines: Taliną, esantį 34-ojoje vietoje, ir Rygą, kurios vieta lentelėje – 37-a, rašoma Vilniaus miesto savivaldybės išplatintame pranešime spaudai.

Tokius duomenis pateikė Tarptautinė kongresų ir konferencijų asociacija (ICCA), paskelbusi 2010 metų palyginamosios statistikos suvestines, – jose pagal įvykusių tarptautinių asociacijų renginių, atitinkančių specialiuosius ICCA kriterijus, skaičių buvo reitinguojama daugiau nei 180 Europos miestų.

Atitinkamai pasaulio reitingų lentelėse Vilnius atsidūrė 51-oje, Talinas 65-oje, o Ryga – 70-oje pozicijose (reitinguota daugiau nei 300 pasaulio miestų).

Tiek Europos, tiek ir pasaulio reitingų lentelėse pirmaujančias pozicijas užima tokie Europos miestai kaip Viena, Barselona ir Paryžius.  

VšĮ „Vilniaus turizmo informacijos centras ir konferencijų biuras“ nuo 2008 metų yra ICCA organizacijos narys. ICCA yra viena iš autoritetingiausių globaliu mastu veikiančių tarptautinių konferencijų turizmo srities asociacijų, vienijančių įvairių sričių tarptautines asociacijas, įvairių pasaulio šalių bei miestų konferencijų biurus ir šios srities verslo atstovus. Informaciją iš savo narių apie tarptautinius asociacijų renginius ICCA renka nuo 1972 metų. Duomenų suvestinės yra platinamos daugiau nei 6000 tarptautinių asociacijų, kurioms ši informacija yra svarus argumentas vertinant ir renkantis būsimų renginių vietas.

Vilniaus miestas turi tikslą patekti tarp pirmųjų 20-ies populiariausių Europos miestų. Manoma, kad šis siekis bus realizuotinas, jei bus užtikrintas stabilus ir kokybiškas Vilniaus pasiekiamumas oro keliu, bus tobulinama miesto infrastruktūra, padidės betarpiškai su konferencijų turizmo sritimi susijusių verslo įmonių konkurencingumas ir į verslo procesus  integruota akademinė bendruomenė.

Raktą į sėkmę turėtų užtikrinti glaudus viešojo, privataus ir akademinės bendruomenės sektorių bendradarbiavimas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min