Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 spalio 25d. 16:10

Vilnius iš viešųjų paslaugų teikėjų reikalaus galimybių pasų

COVID-19 pažymejimų skanavimas
Gamintojo nuotr. / COVID-19 pažymejimų skanavimas
Vilnius priėmė dar vieną sprendimą, svarbų užtikrinant saugesnes kontaktines paslaugas ir tuo pačiu – kovojant su COVID-19 plitimu – viešuosiuose pirkimuose laimėjusių įmonių darbuotojai, norėdami teikti kontaktines paslaugas sostinėje, privalės turėti galimybių pasus.

Sutartyse, kurios bus sudaromos su tiekėjais, nuo šiol bus įrašyta sąlyga, kad kontaktines paslaugas Vilniuje gali teikti tik tie įmonės darbuotojai, kurie turi galimybių pasus. Neužtikrinus šio reikalavimo įmonei grės baudos.

„Ką mes pradedame daryti Vilniuje ir ką verta taikyti nacionaliniu mastu – viešuosiuose pirkimuose dalyvaujančių įmonių darbuotojai turi turėti galimybių pasą. Valstybė viešiesiems pirkimams išleidžia šimtus milijonus eurų, už tai iš verslo įmonių norime pagalbos kovojant su pandemija“, – sako Vilniaus miesto vakcinacijos koordinatorius Kipras Krasauskas.

Lietuvos įmonės, Vilniuje laimėjusios paslaugų teikimo konkursus, privalės užtikrinti, kad paslaugas teikiantys darbuotojai turi galimybių pasus, o užsienio įmonės – lygiavertį dokumentą. Jei įmonės darbuotojas teiktų paslaugą neturėdamas galimybių paso, pirmą kartą įmonė sulauktų baudos, kuri lygi 0,1 proc. nuo pradinės sutarties vertės. Tarkim, laimėjus viešojo pirkimo konkursą, kurio vertė 100 tūkst. Eur ir nesilaikant šios sąlygos, grėstų 100 Eur bauda. Pažeidimui pasikartojus – ir sutarties nutraukimas. Paslaugas teikėjų kontrole rūpinsis savivaldybė.

Primename, kad galimybių pasą galima gauti pasiskiepijus arba reguliariai testuojantis. Išsirinkti arčiausiai namų esančią skiepijimo vietą galite čia: https://vakcina.vilnius.lt/

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

25:11
10:24
04:58

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min