Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilnius, kaip įmonė, bankrutuotų

Naujasis Vilniaus savivaldybės meras Vilius Navickas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilius Navickas pažėrė kaltinimų buvusiam merui Juozui Imbrasui.
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečią mėnesį sostinėje skaičiuojanti valdžia, peržiūrėjusi miesto finansus, ketina kreiptis į prokuratūrą dėl iššvaistytų lėšų. Mero teigimu, jei savivaldybė būtų privati įmonė, jai būtų skelbiama bankroto procedūra.

Miestas kreditoriams, susumavus ilgalaikes ir trumpalaikes skolas, yra įsiskolinęs 767,6 mln. Lt. Vien per praėjusius dvejus metus skola esą išaugo 200 mln. Lt.

„Gavę tokį buvusios valdžios palikimą, esame priversti sustabdyti sostinėje dalį pradėtų projektų, drastiškai taupant lėšas ieškoti pigesnių sprendimų, skelbti naujus konkursus“, – aiškino meras Vilius Navickas.

Pasak jo, miestas ilgai gyveno ne pagal kišenę, o išlaidos buvo planuojamos remiantis „popieriniu biudžeto planu“, o ne realiomis įplaukomis.

„Savivaldybės biudžetas per metus nesurinkdavo 100 mln. Lt. įplaukų, tačiau išlaidos buvo didinamos prisidengiant demagogija ir populistiniais pažadais. Pinigai dalyti į kairę ir į dešinę nesilaikant jokios strategijos ir prioritetų“, – kalbėjo V.Navickas. Taip pat tikinama, kad viešųjų pirkimų konkursus beveik be išimties laimėdavo didesnę kainą pasiūlę verslininkai.

Valdantieji pateikia savivaldybės 2007–2008 metų finansinių metų ataskaitą, kurioje esą matyti tyčinis lėšų švaistymas ir savivaldybės vedimas prie bankroto.

„Paprastas pavyzdys – Kultūros departamente už ryšio paslaugas susikaupė 120 tūkst. Lt skola, apie kurią niekas neinformavo. Vakar dviem valandoms atjungti 200 telefonų ir internetas. Tokių pavyzdžių apstu“, – dėstė V.Navickas.

Anot jo, lėšos įvairiems projektams buvo panaudojamos netikslingai, išleidžiama per daug. „Paimkime mažą pavyzdį: beglobiams gyvūnams gaudyti buvo skirti 978 tūkst. Lt, iš šių pinigų šiems metams atskaičius skolas liko 13 tūkst. Ką už juos galima padaryti? Tai, kaip miestas buvo valdomas, yra baisu“, – sakė meras.

Su finansine ataskaita miesto valdantieji ketina kreiptis į Generalinę prokuratūrą ir ieškoti atsakingų asmenų. „Vienareikšmiškai dėl švaistymo yra atsakingas buvęs meras, administracijos direktorius ir atskiri administracijos pareigūnai“, – tikino V.Navickas. Jo teigimu, „kas galėtų paneigti“, kad populistiniais pažadais besišvaisčiusi „Tvarkos ir teisingumo“ partija lėšų nenutekino partijos reklamai. „Visi matėme kai kuriuos asmenis, bemojuojančius iš plakatų mieste“, – sakė V.Navickas.

Reziumuodamas savivaldybės finansinę padėtį meras patikino, kad jei savivaldybė būtų privati įmonė, jai jau būtų iškelta bankrotų procedūra.

Kaltės neįžvelgia

Buvęs sostinės meras Juozas Imbrasas, visus metamus kaltinimus neigia ir tikina teisiamųjų suolo nebijąs. „Kai neturi kuo pasigirti iš savo darbų, lieka kritikuoti kitus. Skolintasi buvo tiek, kiek leido įstatymas. Nežinau, iš kur meras ištraukė tokius skaičius, tačiau praėjusiais metais savivaldybė pasiskolino tik 76 mln. Lt. Mieste vyko svarbūs projektai, aplinkkelių statyba, nemanau, kad tai nereikšmingi projektai. Juos reikėjo vykdyti“, – sakė J.Imbrasas.

Pasak buvusio mero, viešųjų pirkimų konkursus aprobavo Viešųjų pirkimų tarnyba, įstatymo pažeidimų nebuvo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min