Dabar populiaru
Publikuota: 2012 liepos 29d. 20:37

Vilnius pasiryžo atgaivinti bent 10 lauko krepšinio aikštelių

Renginio akimirkos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Vilniuje lauko krepšinio aikštelių labai trūksta.

Nors mėgstama kartoti, kad krepšinis Lietuvoje yra antroji religija, krepšininkams lauko aikštelių bent jau sostinėje vis dar trūksta. O ir esančios yra gana apgailėtinos būklės. Tiesa, šiemet Vilniuje turėtų būti atnaujinta 10 krepšinio aikštelių šalia mokyklų ir viešose erdvėse. Tiesa, tai tik nedidelė dalis to, ką reikėtų padaryti.

Naujų lauko krepšinio aikštelių gali tikėtis Gabijos, Karoliniškių, Užupio gimnazijos, M.Daukšos, Salininkų, „Saulėtekio“ vidurinės mokyklos ir Šv.Kristoforo progimnazija. Taip pat ketinama įrengti tris aikšteles viešose erdvėse: ties Gabijos g. 3 namu, šalia M.Marcinkevičiaus g. 11 namo ir ties S.Stanevičiaus g. 55 namu.

Paskelbė konkursą

Aikštelės turėtų būti išties rimtos ir solidžios. Kiekvieną iš jų sudarys standartinio dydžio krepšinio aikštė su dviem papildomais krepšinio stovais šonuose ties aikštės viduriu ir papildoma poilsio zona su 8 suolais už aikštės ribų bei dviem šiukšlių dėžėmis. Aikštelė turės būti aptverta cinkuota 4 metro aukščio tvora.

2012 metais buvo atrinkta 10 aikštelių, kuriomis atnaujinus galės naudotis mokyklų moksleiviai ir vietos bendruomenės. 

Tokios sąlygos viešųjų pirkimų konkurso sąlygose, kurias paskelbė Vilniaus miesto savivaldybė. Pasiūlymų laukiama iki antradienio 10 valandos, tuomet paaiškės nugalėtojas. Žinoma, jeigu atsiras norinčių tas aikšteles remontuoti.

Kaip 15min.lt informavo Vilniaus savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus specialistai, remontuoti reikėtų kur kas daugiau krepšinio aikštelių. Skaičiuojama, kad prie ugdymo įstaigų tokių, kurios laukia statybininkų, yra apie trečdalis iš visų, įrengtų mieste. O tai yra 40 aikštelių. Tačiau problema visada išlieka ta pati – suremontuoti visas trūksta lėšų.

„Esant pakankamai lėšų Vilniaus miesto savivaldybė norėtų įrengti ir prižiūrėti aikšteles visame Vilniuje, kadangi tokiu būdu būtų sudaromos sąlygos miesto gyventojams sportuoti bei propaguoti sveiką gyvenimo būdą, padidėtų jaunimo užimtumas, būtų prisidedama prie tvarios aplinkos ir visuomenės kūrimo“, – rašoma Švietimo skyriaus atsakyme.

Atrinko pagal vietą ir būklę

2012 metais buvo atrinkta 10 šalia ugdymo įstaigų esančių aikštelių, atnaujinus jomis naudotis galės ne tik mokyklų moksleiviai, bet ir vietos bendruomenės. Aikštelės buvo parinktos atsižvelgus į jų išdėstymo vietą, ar jose bus patogu sportuoti visiems vilniečiams. Taip pat sprendimą pasirinkti vienos ar kitos mokyklos lauko krepšinio aikštelę nulėmė tos įstaigos bendra sporto infrastruktūros būklė. Septynios iš jų turėtų būti atnaujintos.

Vilniaus savivaldybė įsitikinusi, kad būtent šalia mokyklų esančių sporto aikštelių reikia labiau ir joms turėtų būti skiriamas didesnis dėmesys, kadangi tokiu atveju ši sporto infrastruktūra yra labiau išnaudojama. Pamokų metu jomis naudotųsi moksleiviai, po pamokų čia taip pat virtų gyvenimas. Be to, šalia ugdymo įstaigų esančią sporto infrastruktūrą lengviau tinkamai prižiūrėti.

Sumanymų yra ir daugiau

Dar šiemet remonto turi sulaukti ir stadionas šalia Verkių specialiosios mokyklos. Jį miesto taryba nusprendė perduoti „Geležinio Vilko“ sporto mokyklai, kurį privalėtų džiunglėmis virtusią aikštę paversti tinkama sportui vieta. Šiame stadione po pamokų treniruotųsi regbininkai.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Taip aiuo metu atrodo Verkių specialiosios mokyklos stadionas.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Taip šiuo metu atrodo Verkių specialiosios mokyklos stadionas.

Panašiai ketinta pasielgti ir su Radvilų gimnazijos stadionu Gelvonų gatvėje, tačiau tam itin aktyviai pasipriešino vietos gyventojai.

Šiuo metu Vilniuje yra per 100 stadionų, tačiau sąlygos sportuoti juose – apverktinos. Tačiau planuodama šių metų biudžetą sostinės savivaldybė papildomų pinigų stadionams nerado. Buvo nuspręsta tik pabaigti pradėtus darbus Viršuliškių ir Fabijoniškių mokyklų stadionuose bei „Tauro“ sporto mokyklos salėje.

Taip pat privati bendrovė turėtų sutvarkyti Linkmenų gatvėje esantį V.Sirokomlės vidurinės mokyklos stadioną. Juo po pamokų naudotis galės futbolo klubas „Tukanas“. Tokį modelį ateityje ketinama pritaikyti ir kitiems mokyklų stadionams, jeigu tik atsiras norinčių investuoti į jų sutvarkymą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min