Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2011 01 06, 18:44

Vilnius pasveikino Tris Karalius su „69 danguje“ ir būriu dainininkų (nuotraukos)

Vilniuje sausio 6-ąją tradiciškai švenčiamų Trijų Karalių šventinę eiseną šiemet papildė būrys populiarių atlikėjų.
Trijų Karalių eisena
Trijų Karalių eisena / Alfredo Pliadžio nuotr.
Temos: 1 Trys Karaliai

Nuo Aušros vartų pajudėjusi eisena stabtelėjo prie Rotušės aikštės. Čia „Tele-bim-bam“ vadovė ir vieno Vilniaus choro projeke „Chorų karai“ generolė džiugiai kreipėsi į minią kviesdama triukšmingai atsisveikinti su miesto eglėmis. Ji sušalusius miestiečius ragino prasidainuoti ir pašokti. Susirinkusius sveikino ir Rotušės ceremonmeisteris Saulius Pilinkus.

Dainomis Rotušės aikštę užpildė grupės „69 danguje“ merginos, tiesa, pasirodė jos trise – Ingrida Martinkėnaitė, Karina Krysko ir Goda Alijeva. Vėliau Karina 15min.lt sakė, kad ketvirtoji grupės narė Nijolė Pareigytė apsirgo ir dėl to negalėjo pasirodyti. Prie dainininkių-snieguolių būrio prisijungė ir Evelina Anusauskaitė.

Toliau eisena patraukė į Katedros aikštę atsisveikinti su pagrindine šalies egle. Tiesa, šioks toks sąmyšis kilo dėl to, kad Rotušės aikštėje ir jos prieigose nebuvo ribojamas automobilių eismas, tad vairuotojams beliko draugiškai praleisti žengiančius Tris Karalius ir jų palydą.

Trijų Karalių eiseną kasmet organizuoja Vilniaus senamiesčio teatras, kuriam ir priklauso didžiosios karalių ir jų palydos lėlės, kurios prieš kiekvieną šventę atnaujinamos.

Katedros aikštėje atvykusius karalius ir sunkvežimiu atriedėjusius dainininkus pasveikino didesnė miestiečių minia, o mažieji ypač džiaugėsi popatlikėjų dainomis – prie dainuojančiųjų karavano prisijungė kito Vilniaus choro vadovas Stano ir Rosita Čivilytė. Palingavę į taktą vilniečiai neskubėjo toliau sekti karavano, tad į Lukiškių aikštę jis atriedėjo jau be palydos. Tačiau, atrodo, atlikėjų geros nuotaikos tai netrikdė, o ir aplinkui zujo daugybė operatorių, mat nufilmuota medžiaga bus transliuojama per televiziją.

Pasisukiojęs miesto gatvėse muzikinis karavanas pajudėjo link „Ozo“ prekybos ir pramogų centro, kur įvyko baigiamasis šventės koncertas. Jame pasirodė „69 danguje“, „Studentės“ ir Paulius, Taja, „Kastaneda“, Evelina Anusauskaitė, Stano ir Deividas Zvonkus, Lina Joy, Mini-Me ir „Kas Jos tokios?“ merginos.

Atsisveikino su eglutėmis

Trijų Karalių vakarą muzika netilo ir Vilniaus mokytojų namų kiemelyje, kur įvyko tradicinė šventė visai šeimai „Lik sveika, Kalėdų eglute“. Aktorių trupė „Teatriukas“ susirinkusiems sekė specialiai šiai šventei sukurtą muzikinę teatralizuotą pasaką, o dainomis dalijosi jaunieji  Mokytojų namų dainininkai iš vaikų pop muzikos ir dainavimo studijos „Mikrofonas“.  Šventei baigiantis į kiemelį užsuko Trys Karaliai, dangų nušvietė šventiniai fejerverkai. Čia buvo surengtos ne tik linksmybės mažiesiems, bet ir buvo galima atsisveikinti su nupuoštomis Kalėdų eglutėmis.

Trys Karaliai

Katalikų bažnyčios liturgijoje sausio 6-oji skirta prisiminti Naujajame Testamente aprašytam įvykiui – iš Rytų į Jeruzalę stebuklingai žvaigždei nušvietus kelią atkeliavo trys išminčiai aplankyti gimusio kūdikėlio – žydų karaliaus. Radę jį su motina Marija, pagarbino ir atidavė atneštas dovanas – aukso, smilkalų ir miros.

Žmonių sąmonėje Evangelijos išminčiai Kasparas, Melchioras ir Baltazaras virto karaliais. Tiek Bažnyčios, tiek liaudiškuose vaizduose jie įamžinti su karūnomis ir kūdikiui skirtomis dovanomis rankose. Štai iš čia ir išlikusi tradicija sausio 6-ąją bažnyčioje pašventinta kreida ant namų durų užrašyti pirmąsias jų vardų raides – K+M+B. Senovės lietuviai tikėdavo, kad šis užrašas apsaugos namus nuo velnio ir perkūno.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min