Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilnius po audros: šalinami padariniai, skaičiuojami nuostoliai

Vilnius po audros
Vilniaus apskrities VPK nuotr. / Vilnius po audros
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ketvirtadienio pavakarę praūžęs škvalas pridarė didžiulių nuostolių sostinei. Vilniuje medžiai virto ant elektros laidų, automobilių, tvorų. Labiausiai nukentėjo miesto centrinė dalis ir Žvėrynas.

Ypač nuo audros nukentėjo Žvėrynas, kur medžiai krito ant automobilių, tvorų, nutraukė elektros laidus. Ketvirtadienio vakarą audros padarinių šalinimą sustabdė prasidėjęs smarkus lietus, tačiau penktadienį nuo pat ryto, anot Vilniaus savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamento direktoriaus Virginijaus Paužos, imtasi darbų.

Dirbama visu pajėgumu

„Ketvirtadienio vakarą buvo mestos visos turimos pajėgos, dirbo ir „Grinda“, ir „Stebulė“, prašėme ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pagalbos. Šiandien ryte dirba 6 „Stebulės“ ir 2 „Grindos“ brigados. Pirmiausia tiek vakar, tiek šiandien tvarkomos važiuojamosios gatvių dalys, jau likviduotos avarijos, kurių metu buvo pažeistos troleibusų kontaktinio tinklo linijos“, – sakė V.Pauža.

Direktoriaus teigimu, medžiai pirmiausia buvo tik pjaustomi ir patraukiami, kad netrukdytų automobilių, pėsčiųjų ir dviračių eismui. Tačiau miestą tvarkančios bendrovės ketina dirbti visą savaitgalį, per šias dienas ketinama ne tik nuverstus medžius supjaustyti, bet ir išvežti.

„Per dvi dienas nespėsime viso to padaryti, bet iš miesto centrinės dalies, nuo gatvių važiuojamųjų dalių medžiai turi būti patraukti ir išvežti. O tose vietose, kur netrukdo – parkai, žalios vejos, bus tvarkomi paskutinėje eilėje“, – teigė V.Pauža.

V.Pauža sakė, kad škvalo vartomi medžiai krito ant tvorų, automobilių, tačiau gyventojų namai stipriau nenukentėjo. „Žvėryne labai nukentėjo elektros linijos, nuo žaibo iškrovos buvo atsijungusi visa šviesoforų valdymo sistema Vilniaus mieste, dėl to susidarė dideli kamščiai. Gerai, kad policija padėjo pareguliuoti sankryžas, kurios buvo užsikimšusios. Susitvarkėme gana sėkmingai ir be aukų“, – tvirtino V.Pauža.

Nuostoliai skaičiuojami

Audros padaryti nuostoliai kol kas skaičiuojami. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, jų tarnybos Vilniuje 11 kartų vyko šalinti nuvirtusių medžių, vienas iš jų užvirto ant automobilio, taip pat dukart vykta šalinti pavojingai pakibusių daiktų, skardų. Bendrovės LESTO duomenimis, beveik 5 tūkst. vartotojų sostinėje buvo likę be elektros energijos.

Draudimo bendrovės taip pat pradeda skaičiuoti patirtus nuostolius. Draudimo bendrovės „If“ Lietuvos turto žalų grupės vadovės Giedrės Vitkauskienės teigimu, vien iki penktadienio 10 val. jau gauta per 20 pranešimų iš klientų apie audros metu patirtus nuostolius.

„Dauguma pranešimų yra gauti iš Vilniaus ir Vilniaus rajono bei Marijampolės. Dažniausiai pranešami įvykiai: vėjo nuplėšti stogai, nulūžusių medžių šakų apgadinti automobiliai, sugadinti kiemuose prie namų laikyti įvairūs daiktai – nuo lauko baldų iki sporto bei laisvalaikio įrangos, pavyzdžiui, batutų. Jau gavome pranešimų ir apie žaibo iškrovų sukeltus nuostolius gyventojų bei verslo įmonių turtui“, – sakė G.Vitkauskienė.

Bendrovės „If“ manymu, patirtų nuostolių suma paaiškės per keletą artimiausių dienų, nes ne visi klientai suskumba pranešti apie įvykį tą pačią dieną. Pirminiais skaičiavimais ji turėtų siekti mažiausiai 300 tūkst. Lt.

Be elektros dar 7 tūkst. vartotojų

Bendrovės LESTO duomenimis, penktadienio vidurdienį iš viso be elektros yra likę apie 7 tūkst. vartotojų – daugiausia Alytaus ir Vilniaus regionuose, taip pat ir Kauno rajone. Elektros tiekimas jau atstatytas daugiau kaip 15 tūkst. vartotojų.

Elektros tiekimo atstatymo darbus vykdo 95 brigados šių rajonų elektros vartotojams: Vilniaus m. ir rajone – apie 2400 vartotojų, Trakų raj. – apie 450, Šalčininkų raj. – apie 100 vartotojų. Marijampolės raj. – apie 1200, Varėnos raj. – apie 1200, Alytaus raj. ir Lazdijų raj. – maždaug po 300 vartotojų. Kauno rajone – apie 400, Jurbarko ir Kaišiadorių rajonuose – maždaug po 100 vartotojų.

Pirmiausia didžiausias pajėgas bendrovė teigia siunčianti šalinti aukštos ir vidutinės įtampos tinkle užfiksuotų gedimų, nes tai yra susiję su dideliu elektros vartotojų skaičiumi. Po to palaipsniui organizuojami elektros atstatymo darbai žemos įtampos linijose ir pavieniams objektams.

Dėl elektros tiekimo sutrikimų ar pastebėjus apgadintus, apsemtus, kibirkščiuojančius elektros įrenginius, ant gatvės, ant automobilių ir kitur nukritusius laidus, būtina nedelsiant kreiptis pagalbos į LESTO telefonu 1802 arba bendruoju pagalbos telefonu 112.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min