Dabar populiaru
Publikuota: 2013 lapkričio 13d. 14:11

Vilnius po Naujųjų metų ruošiasi pamokas mokyklose pradėti valanda vėliau – nuo 9 val.

Vilniaus Karoliniškių gimnazijoje moksleiviai ruošiasi anglų kalbos valstybiniam egzaminui
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Pamokos Vilniaus mokyklose gali prasidėti vėliau.

Vilniaus miesto savivaldybės inicijuotos moksleivių apklausos metu paaiškėjo, kad beveik pusė iš 45 tūkst. moksleivių į pamokas vyksta viešuoju transportu rytinio piko metu. Pamokas ketinama vėlinti ir pradėti nuo 9 val., tiesa, tik tose mokyklose, kurias lanko vyresni vaikai, patys važiuojantys į mokyklas.

8 val. ryto pamokas pradeda 81 proc. visų sostinės moksleivių. Pamokų pradžią perkėlus iš 8 į 9 val. išsispręstų viešojo transporto perpildymo problema, taip pat gerėtų mokinių savijauta, mokymosi rezultatai. Naują darbo laiko pradžią sostinės mokykloms bus rekomenduojama įsivesti 2014 m. po žiemos atostogų.

„Analizė parodė, kad pamokų pradžią perkėlus iš 8 į 9 val. būtų pasiekti du svarbūs tikslai. Svarbiausiais – mokinių savijauta. Vėliau prasidedant pamokoms jaunimas geriau išsimiegos, gerės jų mokymosi rezultatai, pažangumas. Na, o visam miestui svarbu tai, kad transporto srautas miesto gatvėse bus tolygesnis. Bus išspręsta viešojo transporto perpildymo piko valandomis, kuomet visi važiuoja į darbą, problema“, – sakė sostinės meras Artūras Zuokas.

Apklausoje, kurią atliko savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“, dalyvavo 90-ies Vilniaus mokyklų moksleiviai. Net 68 švietimo įstaigose pamokos prasideda 8 val. ryto, į jas ateina daugiau nei 45 tūkst. moksleivių. Apklausos rezultatai parodė, kad beveik pusė visų moksleivių lanko toliau nuo namų esančią mokyklą, t.y. vyksta į ją automobiliu arba viešuoju transportu.

Kadangi dauguma įstaigų Vilniuje darbą pradeda taip pat 8 val. ryto, miesto transportas būna perpildytas. Pamokų pradžią perkėlus iš 8 į 9 val. viešojo transporto perpildymo ir spūsčių problema rytinio piko metu būtų išspręsta. Be to, vėliau prasidedant pamokoms pagerėtų moksleivių mokymosi rezultatai, sumažėtų vėlavimas į pamokas. 

Mokslo įstaigų darbo pradžią perkelti iš 8 į 9 val. Vilniaus miesto savivaldybė pirmą kartą pasiūlė dar 2006 m. Vieni pirmųjų šią iniciatyvą palankiai įvertino Vilniaus Gedimino technikos universitetas. Savivaldybė teigia, kad nuo šių metų paskaitos 9 val. prasideda Vilniaus ir Mykolo Romerio universitetuose, o nuo kitų metų vasario paskaitas vėliau pradės ir Lietuvos edukologijos universitetas. Tačiau Mykolo Romerio universitetas 15min.lt pranešė, kad paskaitos universitete prasideda 8 val. ryto. Klausimo dėl paskaitų laiko keitimo – dabar ar ateityje – šiuo metu nebuvo svarstyta.

Pasak savivaldybės, tai, kad vėlesnis pamokų laikas turi teigiamos įtakos moksleivių sveikatai ir savijautai, liudija ir užsienio patirtis. Londono akademija tapo pirmoji mokykla Britanijoje pradedanti mokslą 10 val. ir jos mokiniai tapo budresni ir aktyvesni pamokose. Mineapolyje (JAV) pakeitus aukštųjų mokyklų pradžios laikus iš 7:15 į 8:40, mokinių rezultatai pagerėjo kelis kartus. Taip pat vėliau prasidedant pamokoms sumažėja vėlavimas, pravaikštos, pagerėja pažymiai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie 15min