TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilnius pradeda švarinimosi akcijas

Mažus vaikus auginantys vilniečiai piktinasi, kad jų atžaloms tenka žaisti ten pat, kur kapstosi ir šunys.
BFL nuotr. / Savo gyvūnų ekskrementų nesurenkantys žmonės gali bus baudžiami piniginėmis baudomis.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilnius vėl pradeda miesto švarinimo akciją, kurios tikslas – iš kiemų pašalinti ten paliktus nenaudojamus automobilius, o viešąsias erdves, žaliąsias vejas išvalyti nuo gyvūnų ekskrementų. Savivaldybės valdininkai žada būti griežti ir taisyklių nesilaikančius miestiečius bausti piniginėmis baudomis, tikėdamiesi taip išspręsti šias įsisenėjusias problemas.

Anot Vilniaus vicemero Romo Adomavičiaus, nors visi nekantriai laukė pavasario, nutirpęs sniegas atvėrė ne itin malonius vaizdus. Visų pirma, gyvūnų ekskrementais padengtas pieveles ir takus. „Todėl norime kaip galima greičiau susitvarkyti. Visi mėgstame gyvūnus, tačiau dalis gyventojų vedžiodami savo augintinius palieka nemaloniąją dalį – ekskrementus“, – sakė vicemeras.

Miesto Komunalinio ūkio departamento atstovo Arūno Visocko teigimu, pirmiausia duomenis apie labiausiai užterštas žaliąsias vejas, kitas vietas savivaldybei turės pranešti seniūnijos, surinkusios šitą informaciją iš gyventojų. Tada Komunalinio ūkio departamentas perduos tai miestą tvarkančioms bendrovėms, kad jos kuo greičiau išvalytų.

Daugiau darbo turės ir savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai, kurie lankysis labiausiai šunų augintojų pamėgtose vietose, informuos apie gyvūnų laikymo ir auginimo taisyklių reikalavimus, o jų nepaisančius – baus administracinėmis nuobaudomis.

Švaresni bus ir kiemai

Kaip jau tapo įprasta, pavasaris Vilniuje vėl prasideda akcija „Daugiau erdvės kiemuose“. Kasmet per dvi tokias organizuojamas akcijas – pavasarį ir rudenį – iš Vilniaus kiemų patraukiama apie tūkstantis senų, nenaudojamų automobilių. Savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos departamento direktorius Rimantas Ramanauskas pripažino sulaukiantis pastabų, kad nors kasmet daug automobilių išvežama, atrodo, jog kiemuose jų nemažėja.

„Tai ir demografinė problema, juk daugybė žmonių išvyksta gyventi kitur, jie palieka savo automobilius, kurie trukdo saugiai ir patogiai jaustis likusiems namų gyventojams. Todėl ir darome akcijas kasmet, pagrindinis darbas vyksta su seniūnijomis, kurios ragina gyventojus siųsti pranešimus apie ne vietoje paliktus, neeksploatuojamus automobilius“, – sakė R.Ramanauskas.

Policijos pareigūnai tikina savo automobilių nesusitvarkančius savininkus baudžiantys nuolat, ne tik panašių akcijų metu, tačiau problema išlieka. „Už tai, kad kieme stovi nenaudojamas automobilis, atsako jo savininkas, o ne valdytojas. Bet kai kurie savininkai mirę, išvykę gyventi kitur arba tai įmonės, kurias sunku surasti, nes jos jau bankrutavo“, – sunkumus dėstė Vilniaus apskrities policijos komisariato viršininko pavaduotojas Sigitas Mecelica.

Baudos už kieme paliktą nenaudojamą automobilių siekia 250-500 Lt. Jeigu savininkas vis tiek nepašalina savo automobilio, tuomet antrą kartą jis gali būti nubaustas 1000 Lt bauda ir konfiskuota jo transporto priemonė. Tačiau neretai ir tai nepadeda priversti žmones išvežti savo automobilius.

Anot R.Adomavičiaus, gyventojai padidinti automobilių stovėjimo vietų skaičių kiemuose gali ne tik pranešdami apie nenaudojamus automobilius, kurie iš kiemų bus pašalinti, bet ir pasididindami pačias stovėjimo aikšteles. Savivaldybė jau yra užsakiusi projektus, kaip daugiabučių namų bendrijos, administruojančios įmonės galės išplėsti aikšteles. Anot vicemero, nenaikinant žaliųjų zonų, vaikų žaidimų aikštelių Vilniuje automobilių stovėjimo skaičius kiemuose gali išaugti apie 40 proc.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min