Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilnius sulaukė Kalėdų eglės

Į Katedros aikštę atvežta Kalėdų eglė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Į Katedros aikštę atvežta Kalėdų eglė
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilnius pagaliau sulaukė Kalėdų eglės. Ketvirtadienio rytą darbininkai Katedros aikštėje pastatė pagrindinį Kalėdų simbolį.

Skirtingai nei ankstesniais metais, šiemet sostinėje bus puošiama gyva eglė. Anksčiau Katedros aikštėje būdavo statomas metalinis karkasas, ant kurio dėliojant eglių šakas būdavo padaroma pagrindinė šalies eglė.

Medis atvežtas iš Šalčininkų ir Vilniaus rajonų paribio. „Eglė pastebėta atsitiktinai. Ji augo privataus sklypo pievoje, tačiau sklypo savininkas Piotras Blizniukevičius mielai sutiko atiduoti ją Vilniui. Suderinome medžio kirtimą su Šalčininkų rajonu, gavome leidimą ir štai eglė jau stovi Katedros aikštėje“, – pasakojo Kalėdų eglės atgabenimą organizavęs Vilniaus miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vyresnysis specialistas Gintautas Runovičius. Anot jo, eglės aukštis siekia 16 – 17 m.

Savivaldybė kol kas nesumokėjo už medį jo savininkui. „Eglės šeimininkas prašė pinigų – kokių 400 Lt. Tačiau ir tai pinigai. Bandysime kaip nors susitarti, kad gal jam užteks mero padėkos ir kokios knygos ar panašiai“, – sakė Vilniaus miesto savivaldybės Komunalinio ūkio departamento direktoriaus pavaduotojas Antanas Mikalauskas.

Vilniaus miesto savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojo Virginijaus Dastiko tvirtinimu, šiemet pakeisti Kalėdų eglės statymo tradiciją savivaldybė nusprendė taupumo sumetimais. „Šiemet eglės atvežimas ir jos pastatymas, pritvirtinimas miestui kainuos apie 11 tūkst. Lt, kai pernai eglė atsiejo per 100 tūkst. Lt“, – sakė V.Dastikas. Pagrindinė eglė Katedros aikštėje bus įžiebta kitą šeštadienį, gruodžio 12 d. Ankstesniais metais įžiebimas vykdavo pirmomis gruodžio dienomis.

Kol kas lieka neaišku, ar eglute galės pasipuošti Rotušės aikštė. „Vis dar vyksta derybos, ar Kalėdų mugės organizatoriai savo lėšomis statys, ar nestatys eglę Rotušės aikštėje. Aišku tik viena, kad savivaldybė prie to neprisidės“, – sakė V.Dastikas. Jo teigimu, lėšų nenumatyta ir televizijos bokšto apšvietimui. „Jeigu privatūs verslininkai su Lietuvos radijo ir televizijos centru kažką susiderins, tuomet gal ir turėsime aukščiausią Lietuvos eglę“, – kalbėjo V.Dastikas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min