Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 15d. 11:25

Vilnius sveikina Kauną įsteigus dvimiesčio komisiją

Dvimiestis
VRT nuotr. / Dvimiestis

Vilniaus miesto savivaldybė sveikina kauniečius, įsteigusius Dvimiesčio komisiją.

„Sveikinu Aušrą Ručienę,  šiandien Kaune tapusią  įsteigtos dvimiesčio strateginio planavimo komisijos pirmininke. Tikiuosi, kad dviejų didžiųjų Lietuvos miestų bendradarbiavimas padės formuoti europinio lygmens centrą Lietuvoje, ką šiuo metu jau daro Helsinkis ir Talinas“, – sakė Vilniaus ir Kauno dvimiesčio strateginio planavimo komisijos pirmininkas E. Stanišauskas.

Europoje veikia daugiau nei penkiolika dvimiesčio projektų, tarp jų ne tik Suomijoje ir Estijoje, bet ir Lenkijoje, Danijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Belgijoje, Nyderlanduose, Slovakijoje, Austrijoje, Šveicarija. Lietuvoje šis projektas  taip pat – ne naujiena. Turėdami veikiantį Vilniaus ir Kauno dvimiestį, Vilnius-Kaunas galėtų pretenduoti į „Eurocities“ statuso suteikimą.

Pasak E. Stanišausko, norint sėkmingai išlaikyti vis didesnę konkurenciją Europos Sąjungoje, Lietuvos miestai neturi kovoti tarpusavyje. Jie privalo optimaliai išnaudoti savo galimybes ir bendradarbiauti abipusiai naudingose srityse –  ten, kur po vieną veikti negali.

Vilniaus miesto savivaldybės taryba dar praėjusių metų gegužės mėn. patvirtino naujai sudarytą Vilniaus ir Kauno dvimiesčio komisiją, prie kurios veiklos jau prisijungė ir Ministro Pirmininko tarnybos atstovai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min