Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2010 12 15

Vilnius turi naują merą – Raimundą Alekną (nuotraukos, atnaujinta 15.45 val.)

29 balsais iš 44 balsavime dalyvavusių Vilniaus tarybos narių Raimundas Alekna išrinktas Vilniaus miesto meru. Atsistatydinus Viliui Navickui vienintelis kandidatas į mero postą buvo konservatorius R.Alekna.
R.Alekna vienintelis pretenduoja į mero postą.
R.Alekna / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Meru tapęs R.Alekna neneigė, kad populiarumą ir visuomenės pasitikėjimą praradęs V.Navickas palieka ne patį geriausią palikimą. „Ta vieša opinija, likusi po V.Navicko vadovavimo, nėra pati palankiausia ir, žinoma, gali daryti įtaką, kaip priimamus sprendimus vertins visuomenė, bet mes kito kelio neturime ir sieksime, kad būtų labiau pasitikima savivaldybės institucija, kad tie sprendimai būtų labiau išdiskutuoti su visuomene“, – sakė meru tapęs R.Alekna.

R.Alekna teigė turintis vadovavimo patirties ir ja ketinantis pasinaudoti. „Mano patirtis kitose institucijose, tiek Sveikatos apsaugos ministerijoje, tiek dirbant Panevėžio vicemeru, rodo, kad ilgalaikiai sprendimai buvo priimti tik laiminant visuomenei. Nepritariant visuomenei mes negalime prastumti net ir pačių protingiausių sprendimų“, – teigė R.Alekna.

Kritikuoti nenorėjo

Nebuvo R.Alekna linkęs ir kritikuoti savo pirmtako, kuris pažadėjo iš pareigų pasitraukti dar spalio 1-ąją, o tai padarė tik dabar. „Turime susikoncentruoti į tai, kas svarbiausia vilniečiams šiandien, nes problemų yra daug. Biudžeto projektas yra sudėtingas, gamta irgi nelepina – miestas kas antrą dieną užverčiamas sniegu ir tarnybos nelabai spėja tą sniegą valyti. Aš manau, kad šiandien turime tiek darbų, jog neverta dar diskutuoti, ką reikėjo daryti kitaip iki šiol“, – kalbėjo R.Alekna.

Tuščiais pažadais naujasis meras irgi nebuvo linkęs švaistytis: „Galiu užtikrinti, kad tikrai bandysime, jog komunalinis miesto ūkis dirbtų sklandžiai, kad vilniečiai neturėtų didelių nusiskundimų dėl gatvių valymo, kitų dalykų. Žinoma, politikai suinteresuoti, kad šiluma, vanduo būtų pigiausi, todėl tikrai bus aštrių diskusijų dėl geriamojo vandens kainų. Tai bus nelengvos diskusijos, nes ekonominė logika diktuoja viena, o rinkimų laikas – ką kita.“

R.Alekna teigė, kad vienintelis jo pažadas yra dirbti sąžiningai, kas privalu einant tokias pareigas. „Padarysiu viską, kad darbas savivaldybėje vyktų sklandžiai, bet jūs nereikalaukite iš manęs to, kas yra ne mero kompetencija. Ir pasakoti, kas bus ateityje, yra būrėjų ir astrologų darbas, o ne mero“, – pareiškė naujai išrinktas Vilniaus miesto vadovas.

R.Alekna pripažino, kad metas tapti meru nėra pats palankiausias. „Pažįstu V.Navicką ne vienus metus, tačiau dėl visiems žinomų priežasčių jis buvo pašalintas iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos, kuri jį pasiūlė į merus. Todėl privalome prisiimti atsakomybę“, – apsisprendimą kandidatuoti į merus aiškino R.Alekna.

Svarbiausias yra biudžetas

Anot naujai išrinkto mero, nors laiko iki rinkimų liko nedaug, taryba turės nuveikti ne vieną svarbų darbą, visų pirma privaloma patvirtinti kitų metų biudžetą. Taip pat kaip vieną svarbiausių darbų R.Alekna įvardijo koalicijos partnerių Liberalų sąjūdžio iškeltus klausimus dėl Vilniaus šilumos ūkio nuomos sutarties peržiūrėjimo ir dėl atliekų deginimo gamyklos statybų.

(Papildyta 16.25 val.) Ketvirtuoju mero pavaduotoju slaptu balsavimu išrinktas Lietuvos lenkų rinkimų akcijos  (LLRA) frakcijos atstovas Jaroslavas Kaminskis. Pastarąjį pusmetį Vilniaus meras turėjo tris pavaduotojus: liberalcentristus Stanislovą Šriūbėną ir Gintautą Babravičių bei socialdemokratą Romą Adomavičių. Ketvirtasis postas atsilaisvino po to, kai iš valdančiųjų gegužę pasitraukė Liberalų sąjūdis, kurių atstovas Vidmantas Martikonis ėjo vicemero pareigas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais