Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 gruodžio 15d. 06:30

Vilnius vėl skendo sniege

Vilniaus gatvės antradienį buvo sunkiai išvažiuojamos.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Žiema
Sniegas ir pūga sostinės gatves antradienį pavertė sunkiai išvažiuojamomis. Daugelis vairuotojų, laiką leisdami spūstyse, keiksnojo kelininkus, nespėjančius nei barstyti, nei valyti gatvių.

Kelininkai savo kaltės nepripažino ir teigė prieš gamtos stichiją esantys bejėgiai.

Slidu visur

Provėžoti ir slidūs keliai antradienį buvo visoje Lietuvoje. Anot Lietuvos automobilių kelių direkcijos Kelių priežiūros skyriaus budėtojo Almanto Rainio, magistraliniai ir krašto keliai buvo valomi ir barstomi, tačiau išliko slidūs. „Rajoniniai keliai slidūs jau apie mėnesį“, – neslėpė A.Rainys.

Anot jo, valymas ir barstymas druska – pagrindinės priemonės tvarkant kelius žiemą ir kitose šalyse. „Ko nors ypatingo nėra išrasta ir kitose šalyse, tačiau visur skirtingos sąlygos. Tarkim, Skandinavijoje vietovės kalnuotos, neretai prisninga tiek, kad statomos specialios gairės, nes kitaip net ir valymo mašinos nemato kelio ribų“, – sakė A.Rainys.

Vairuotojams A.Rainys palinkėjo kantrybės, nes, anot jo, tikėtis, kad tą pačią akimirką, kai pradeda snigti, gatvės bus nuvalytos, yra paprasčiausiai nerealu.

Valyti neskubėjo

Vilniaus gatves prižiūrinčios bendrovės „Grinda“ vadovas Algimantas Vilūnas tikino, kad barstytuvai į sostinės gatves skubėjo dar antradienio naktį. „Pabarstėme naktį gatves, o tada laukėme, stebėjome situaciją. Ryte truputį valėme, bet snigo taip stipriai, kad supratome, jog tai beprasmis darbas. Dieną dar truputį valėme ir barstėme, o kadangi oras šiek tiek atšilo, – nuo 12 laipsnių žemiau nulio temperatūra pakilo iki 5 laipsnių šalčio, – druska ėmė tirpdyti snigą. Todėl dabar gatvės pagal oro sąlygas atrodo fantastiškai“, – antradienį apie 16 val. tvirtino A.Vilūnas.

Anot A.Vilūno, dieną, kai gatvėse daugybė automobilių, valyti ar barstyti nėra prasmės, nes specialusis transportas stringa spūstyse, jas dar labiau didina. „Grindos“ vadovo teigimu, nepatenkintųjų kelių būkle sningant buvo daug, tačiau iš autobusų ir troleibusų parkų sulaukta tik vieno skundo – Pavilnyje autobusai negalėjo pakilti stačia įkalne. „Eismas niekur nebuvo sustojęs. Juk snigo 11 valandų, tad nenuostabu, kad važiavimo sąlygos buvo sunkios“, – teigė A.Vilūnas.

Turi priekaištų kiemsargiams

Anot miesto Komunalinio ūkio departamento direktoriaus Virginijaus Paužos, ryte važiavimo sąlygos nebuvo pačios geriausios, bet jis teigė į darbą atvažiavęs normaliai. „Juk daug kas priklauso nuo vairuotojo, o ne nuo kelio. Gatvės, keliai antradienį atrodė normaliai, taip, kaip jie gali atrodyti per pūgą. Jei siaučia pūga, švaraus asfalto niekur nepamatysi“, – įsitikinęs V.Pauža.

Kiek daugiau priekaištų jis teigė turįs šaligatvius prižiūrinčioms miesto tvarkymo bendrovėms. „Nors padėtis gerėja, priekaištų turime. Ketvirtadienį ketiname susitikti su seniūnais, miestą prižiūrinčių bendrovių vadovais ir ieškoti išeičių, kaip pagerinti miesto tvarkymą per pūgą, švenčių dienomis ir t. t.“, – sakė V.Pauža.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

23:28
00:46
00:40

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min