Dabar populiaru
Publikuota: 2014 balandžio 1d. 14:58

Vilties spindulį mažametis matė tik per šiukšlių konteinerių plyšį

Maža mergaitė
„Shuterstock“ nuotr. / Maža mergaitė

SOS vaikų kaimai ruošiasi Motinos dienai ir kviečia stebėti paramos koncertą „Padėkite turėti mamą”, kurį LNK televizija transliuos gegužės 3 dieną 19 valandą.

Kol visuomenė supranta, kad būtina padėti SOS vaikų kaime gyventiems iš socialinio dugno ištrūkusiems vaikams, šios organizacijos darbuotojai turi galimybę ugdyti globojamiems vaikams laimės ir pasitikėjimo jausmą, drąsą planuoti ateitį.

Berniuko svajonė – tapti šiukšlių mašinos vairuotoju. Iki pakliūdamas į SOS vaikų kaimą, jis gyveno uždarytas pusrūsyje. Visas pasaulis, kurį jis matydavo pro mažą langelį – vaizdas į šiukšlių konteinerius.

SOS vaikų kaimo nuotr./Liūdintį SOS vaikų kaimo vaiką guodžia SOS vaikų kaimo darbuotojas Martynas
SOS vaikų kaimo nuotr./Liūdintį SOS vaikų kaimo vaiką guodžia SOS vaikų kaimo darbuotojas Martynas

„Kartą per parą atvykstanti milžiniška šiukšlių surinkimo mašina vaikui atrodė įspūdingiausias ir gražiausias vaizdas pasaulyje, viso pasaulio modelis, o tapti šios mašinos vairuotoju vaikui atrodė nepasiekiama, karščiausia svajonė“,  – pasakoja SOS vaikų kaimo socialinė darbuotoja Rita Padervinskienė.

Dauguma SOS vaikų kaime gyvenančių mažųjų nėra akyse regėję savo tikrųjų tėvų, bet tvirtina, kad dėl SOS mamų įgijo tikras šeimas. R.Padervinskienė sako nesyk mačiusi, kaip vaiko teisių apsaugos tarnybos darbuotojai, atvykę į nešildomą landynę, iš nuolaužų, šiukšlių ir buitinių atliekų krūvos traukdavo nuo šalčio pasislėpusius alkanus, sergančius ir purvinus vaikus. 

Kartą per parą atvykstanti milžiniška šiukšlių surinkimo mašina vaikui atrodė įspūdingiausias ir gražiausias vaizdas pasaulyje, viso pasaulio modelis, o tapti šios mašinos vairuotoju vaikui atrodė nepasiekiama, karščiausia svajonė.

„Pas mus auga vaikai, kurie prieš pakliūdami į SOS vaikų kaimą augo prirakinti šuns būdoje, arba šalčiausią žiemą vieni buvo paliekami lauke be maisto, žieminių drabužių... Patys susiradę malkų, susikūrę laužą šildydavosi, valgydavo pusiau žalias bulves“, – pasakoja R.Padervinskienė.

„Daugelio SOS vaikų kaime augančių vaikų tikrieji tėvai nė karto taip ir neaplanko, iki pat pilnametystės. Vaikams naują visavertę šeimą sukuria SOS mamos“, – sako SOS vaikų kaimo direktorius Gedas Batulevičius. 

SOS mama Irena Jankauskienė augina vaikučius, kurie, prieš išgelbėjami ir pakliūdami į SOS vaikų kaimą, šaltą žiemą kelias paras šildėsi prie pačių suskurto laužo. Šaltis, badas ir neretai patiriamas smurtas palieka vaikų sielose gilius randus.

„Kiekvienas vaikas į traumas reaguoja skirtingai. Vieni vaikai dėl to save sumenkina, kiti būna pikti ir užsiplieskiantys, bet ir  greitai atleidžiantys. Visi mano vaikai lankosi pas psichologą, manau, kad tai jiems labai reikalinga. Mes – organizacijoje dirbančios dešimt SOS mamų – siekiame sukurti vaikams gimtuosius namus, saugumą, laimę, stabilumą ir patikimus ryšius. Manau, kad visuomenė turi remti SOS vaikų kaimuose gyvenančius vaikus, nes jie – nelaimingi vaikai, ir nekalti dėl praeityje patirtų nelaimių, prarastų tėvų,“ – sako SOS mama Irena.

SOS vaikų kaimo nuotr./SOS vaikų kaimo direktorius Gedas Batulevičius ištraukė vaikui rakštį iš piršto
SOS vaikų kaimo nuotr./SOS vaikų kaimo direktorius Gedas Batulevičius ištraukė vaikui rakštį iš piršto.

Ji SOS vaikų kaime dirba apie metus, čia atvyko, nes yra užauginusi savo dukrą, kuri šiandien gyvena ir dirba užsienyje.

Remdamasis šeimos modeliu, jau du dešimtmečius SOS vaikų kaimas globoja vaikus, kol jie pasiruošia gyventi savarankiškai: baigia mokslus ir susiranda darbą. Čia dirba 10 SOS mamų, kurių šeimose auga po penkis šešis vaikus.  Padedami visuomenės, SOS vaikų kaimai siekia užauginti vaikus savarankiškais, visaverčiais visuomenės piliečiais, kurie užaugę galėtų save išlaikyti, išeitų iš užburto skriaudų ir nepriežiūros, vienišumo rato.
Padėti SOS vaikų kaimų mamoms užauginti vaikus galite jau dabar. Paaukokite vaikams skambindami trumpaisiais numeriais: 1890 – 2 Lt; 1891 – 5 Lt; 1892 – 10 Lt.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min