Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vingio parke poilsiui vietos mažai

Vingio parkas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vingio parkas
Šaltinis: 15min
0
A A

Pagrindiniais takais lakstantys nuogi užsieniečiai, apdegę žmogaus palaikai, geresnių laikų išdygti laukiantis prekybos centras, prišnerkštos upės pakrantės – taip Vingio parkas pasitinka poilsiautojus.

Poilsiui tinkama vieta Vingio parke atrodo tik teritorija aplink estradą. Besiruošiant Lietuvos tūkstantmečio dainų šventei čia buvo sutvarkyti takai, įkurta žaidimų aikštelė, pastatytos naujos vandens kolonėlės, suoliukai ir net rūšiavimui skirtos šiukšliadėžės. Šalia įrengta kebabinė, vasaros vakarais greta esančiame restorane groja Lietuvos estradinės muzikos atlikėjai, karuselėmis, jau skaičiuojančiomis trečią dešimtmetį, džiaugiasi mažieji. Šalia neveikiančių tualetų teritorijoje įsikūręs mažas zoologijos sodas. Tačiau atokiau esama ir šiukšlynų, ir landynių.

Statybos užstrigo

Atėjusieji į Vingio parką iš Geležinio Vilko gatvės iškart gali pastebėti dykynę, atsivėrusią sugriovus buvusios suvirinimo gamyklos „Velga“ pastatus.

Teritorijoje, kurios plotas viršija 100 tūkst. kvadratinių metrų, ketinama statyti prekybos ir pramogų centrą ir biurų pastatus. Tačiau statybos dar neprasidėjo. Bendrovės „Akropolis Group“ Investicijų ir eksploatacijos departamento vadovas Robertas Mažeikis sakė, kad sprendimas dėl darbų pradžios dar nėra priimtas.

„Šiuo metu jokie statybos darbai sklype nevyksta. Teritorijoje vykdomi tik būtini valymo ir tvarkymo darbai. Dėl tolesnio projekto vystymo bus apsispręsta įvertinus situaciją mažmeninės prekybos ir nekilnojamojo turto projektų vystymo bei finansavimo rinkose“, - „15min” sakė R.Mažeikis.

Gyvena benamiai

Kelias į Botanikos sodą, vedantis ne per pagrindinį įėjimą prie estrados,  o per kitą, esantį netoli lengvaatlečių stadiono, „išpuoštas“ senais tualetais ir perpildytais šiukšlių konteineriais.

Greta stūkso keli apleisti pastatai. Viename jų, priklausančiame Vilniaus savivaldybei, prieglobstį rado benamiai. Pastate pilna drabužių, yra šiokių tokių baldų, keptuvė, elektrinio arbatinuko dalys. Panašu, kad ir viena kita katė čia auginama – ant laiptelių pastatytos kelios lėkštutės su mėsos ir makaronų likučiais.

Šalia esantys buvusios šaudyklos griuvėsiai, savivaldybės teigimu, pernai vasarį buvo išnuomoti penkeriems metams. Visgi nepanašu, kad teritorijoje kas nors būtų daroma – šaudyklos sienos ir toliau griūva. Čia lankosi tik grafičių piešėjai ir, sprendžiant iš šiukšlių krūvų, alų mėgstantys vilniečiai.

Nuo šaudyklos pasukus upės link atsiveria dar „gražesni“ vaizdai – upės pakrantė pilna plastikinių butelių, senų padangų, nulūžusių šakų, ką jau kalbėti apie purviną upės vandenį.

Netoliese esanti sveikatingumo trasa atrodo geriau – takeliai nuvalyti, iš rąstų netgi padaryti keli svarmenys. Sutvarkytas ir Botanikos sodas. Prie vartų vis dar skelbiama, kad įėjimas kainuoja kelis litus, tačiau niekas prie vartelių nepasitinka ir tuštinti piniginės neprašo. 7,5 ha teritorija Neries slėnyje yra itin tvarkinga, nors visą augaliją prižiūri vos trys žmonės. Tik didžiausias sodo šiltnamis savo paskirties jau nebeatlieka – belangis jis yra prieglobstis tik piktžolėms ir krūmams.

Saugumu susirūpino švedas

Lietuvoje dažnai viešintis švedas Magnusas Hanssonas susirūpino saugumu Vingio parke – gegužės 24 d. 19 val. jis surengs pasivaikščiojimą su vilniečiais ir bandys išsiaiškinti, ar parkas jiems atrodo saugi vieta.

„Labai svarbu išsiaiškinti, ką apie saugumą mano vietiniai žmonės. Aš pats Vingio parke nieko baisaus nemačiau, bet šis parkas yra itin mėgstamas vilniečių, todėl reikia išsiaiškinti, ar jis yra pakankamai saugus, patogus“, - „15min“ sakė M.Hanssonas.

Susirinkę vilniečiai eis švedo suplanuotu maršrutu ir diskutuos, kurios, jų nuomone, parko vietos yra nesaugios, nepritaikytos poilsiui.

„Vilniečių nuomonė yra itin svarbi. Ji padės policijai atidžiau prižiūrėti nesaugias vietas, policija galės dažniau ten lankytis.  Parke ypač nesaugios jaučiasi moterys – būtina keisti situaciją“, – teigė M.Hanssonas.

Tuo metu pareigūnai teigia, kad rimtų nusikaltimų Vingio parke pasitaiko mažai.  Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Vilma Židonytė sakė, kad gyventojai dažnai praneša apie smulkius pažeidimus. „Per pastaruosius kelerius metus tokių rimtesnių įvykių užfiksuota nebuvo. Dažniausiai yra skundžiamasi dėl alkoholio vartojimo, girtų žmonių pasirodymo parke, dėl palaidų šunų, jų išmatų parke“, – „15min“ sakė V.Židonytė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min