Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 29d. 14:08 , atnaujinta: 2016 rugpjūčio 29d. 16:09

Virginija Baltraitienė nesitraukia: bendravau ir bendrausiu su verslininkais, kurie sukuria pridėtinę vertę

Virginijos Baltraitienės ir Jono Miliaus spaudos konferencija
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Virginijos Baltraitienės ir Jono Miliaus spaudos konferencija

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė teigia, kad skandalą sukėlusią vakarienę Panevėžyje organizavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovas Jonas Milius. Pati ministrė, pirmadienį sulaukusi prezidentės Dalios Grybauskaitės kritikos, teigia kreipusis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), kad ši ištirtų jos elgesį. V.Baltraitienė teigė nesvarstanti galimybės trauktis, apie pasitraukimą net negalvoja ir J.Milius.

Pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje V.Baltraitienė atsiprašė Latvijos žemės ūkio ministro Janio Dūklavo dėl, jos žodžiais, Lietuvoje kilusių paranojiškų baimių, kurios sukėlė jam nemalonumų.

„Visose pasaulio ir Europos šalyse yra rengiamos neformalios vakarienės svečių garbei. Šią, skirtą J.Dūklavo garbei, organizavo ir su žemės ūkio specialistais derino VMVT vadovas Jonas Milius. Prieš išvykdama iš vakarienės aš paprašiau, kad sąskaitą už maistą pateiktų ministerijai. Nei žemės ūkio specialistai, nei aš asmeniškai medžioklės neorganizavau ir verslininkų nekviečiau. ŽŪM specialistai suderino abiejų šalių oficialias delegacijas ir vakarienės vietą. Tai buvo parodyta oficialioje vizito darbotvarkėje. Visada bendravau ir bendrausiu su verslininkais, kurie kuria darbo vietas Lietuvoje, kuria pridėtinę vertę ir augina šalies pajamas iš eksporto“, – kalbėjo ministrė.

V.Baltraitienė teigė paklaususi VTEK, ar jos dalyvavimas vakarienėje sukėlė viešųjų ir privačių interesų konfliktą.

J.Milius išsisukinėjo nuo atsakymų

J.Milius sakė, kad tariantis dėl vakarienės su ministre pasitarta, kad svečius reikėtų pasitikti Panevėžyje: „Buvau numatęs ir viešbutį, kad mes ten pavalgytume. Tačiau jie pasakė, kad jau vakarieniavo, aš buvau pasirengęs apmokėti tą vakarienę.“

Ministrė po vakarienės „paniškai reikalavo sąskaitos“, bet jos ministerija dar negavo.

VMVT vadovas pripažino, kad vakarienėje dalyvavęs „Dojus agro“ vadovas Petras Dailidė yra jo kaimynas ir kad esą į medžioklę P.Dailidė ketino pakviesti dar 4 ar 5 verslininkus, tačiau kas jie – J.Milius teigė neprisimenantis. Jis tvirtino, kad P.Dailidė ir pakvietė „Biovela Group“ vadovą Virginijų Kantauską į pasibuvimą Panevėžio rajone.

„Biovelos“ vadovas V.Kantauskas BNS teigė tikrai nemokėjęs už politikų ir valstybės tarnautojų pramogas.

„100 proc. ne. Tikrai ne, kategoriškai. Nei mano kolega (P.Dailidė) to nedarė, garantuoju, nes už save ir už jį sumokėjau aš. Paskui atidavė, jo buvo didesnė suma, nes buvo sumedžiojęs žvėrį ir už žvėrieną, kurią atidavėm labdarai, sumokėta tą patį vakarą“, – sakė V.Kantauskas.

Pasak J.Miliaus, ministrė po vakarienės „paniškai reikalavo sąskaitos“, bet jos ministerija dar negavo. V.Baltraitienė sakė, kad kai tik sąskaita bus gauta, ji bus apmokėta iš ministrės reprezentacijai skirtų lėšų.

Pasak J.Miliaus, medžioklė kiekvienam medžiojusiam asmeniui atsiėjo po 25 eurus: „Kiek žinau, į tą sąskaitą įeina ir kava, ir sumuštiniai dar. Kiekvienas medžiotojas turi kuprinę ir įsideda į medžioklę, aš tikrai daug visko atsivežiau septyniems žmonėms.“

Kiek anksčiau V.Baltraitienė buvo kalbėjusi, kad medžioklę organizavo verslininkas P.Dailidė, tačiau pirmadienį ji tvirtino taip sakiusi todėl, kad tai jai tvirtino pats J.Milius. VMVT vadovas savo ruožtu aiškino konsultavęsis su verslininku, nes pats nežino, kaip reikia registruotis medžioklei.

J.Milius visaip išsisukinėjo klausiamas, ar VMVT, kuriai priklauso kontroliuoti bendrovių produkcijos kokybę, vadovui dera važinėti į naktines medžiokles su tų bendrovių vadovais ir ar tai nemeta šešėlio ant daromų tyrimų patikimumo. VMVT vadovas juokavo, kad jis neturėtų bėgti per laukus vos pamatęs kokį nors verslininką. J.Milius pasakojo, kad važinėja su verslo misijomis, medžioja užsienyje, bendrauja su verslininkais.

Kol kas dirbs

Paklaustas, ar neketina atsistatydinti, pirmadienį J.Milius sakė: „Aš kol kas dirbsiu.“ Jis teigė, kad išeitų tik sulaukęs sprendimo, nes vien įtarimų pateikimas nieko nereiškia.

„Lietuvoje dešimt atvejų kempinligės įtarimų buvo, bet nė vienas nepasitvirtino. Mes jau turėjome pripažinti tą kempinligę?“ – klausė jis.

„Aš 25 metus dirbu toje tarnyboje, neturėjau nė vienos pastabos gyvenime, tik vien tarptautinius pripažinimus, apdovanojimus ir taip toliau. O dabar turiu išeiti dėl to, kad apkaltintas korupcija, poveikiu ir taip toliau. Aš turiu išeiti sulaukęs sprendimo“, – aiškino jis.

J.Milius teigė, kad prokurorai su niekuo iš VMVT bendrauti jam neuždraudė.

Piktnaudžiavimu tarnyba ir dokumentų klastojimu įtariamas J.Milius teigė rengiantis savo veiklos ataskaitą. To prieš porą savaičių pareikalavo Vyriausybė. J.Milius ataskaitą turės pateikti iki rugsėjo 6 dienos. Jei jai nepritars Vyriausybė, VMVT vadovas neteks pareigų.

Anksčiau J.Milius yra sakęs, kad jei premjeras Algirdas Butkevičius jį ragins trauktis, jis nesispyrios, tačiau premjerui tai pareiškus, VMVT vadovas trauktis atsisakė. Apie tai paklaustas J.Milius kalbėjo, kad žurnalistai viską sumaišo, neatskiria, apie kokius maisto produktus rašo, ir kada bakterijos pavojingos, o kada ne, ir taip kenkia šalies prestižui.

„Aš ir ministrei sakiau, kad jei man prieš visą tą skandalą būtų pasakę, kad netenkina darbas, tą pačią dieną būčiau išėjęs, bet dabar po šito skandalo man, kaip tarptautiniam ekspertui, atsitraukti su tokiu kaltinimu... Aš esu ir tarptautiniu mastu... ir esu pagaliau šeimos žmogus, ir dar turiu anūką, kuris skaitys apie mane, ką aš ten padaręs“, – sakė jis.

V.Baltraitienė: nesitrauksiu

Pirmadienį prezidentė Dalia Grybauskaitė skėlė antausį V.Baltraitienei pareikšdama, kad ministrės medžioklės istorija nepateisinama, o ją interpretuodama ministrė sukelia ir diplomatines įtampas su kaimynine šalimi.

Paklausta, ar po tokių prezidentės žodžių nesvarsto trauktis, V.Baltraitienė atsakė neigiamai.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Virginija Baltraitienė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Virginija Baltraitienė

Premjeras A.Butkevičius praėjusią savaitę sakė reikalausiantis ministrės V.Baltraitienės aiškių atsakymų dėl liepos pabaigoje Panevėžio rajone vykusios vakarienės – medžioklės, kurioje dalyvavo ir tąkart Lietuvoje viešėjęs Latvijos žemės ūkio ministras Janis Dūklavas su delegacija.

Šioje vakarienėje taip pat dalyvavo J.Milius, mėsos perdirbimo įmonės „Biovela Group“ vadovas Virginijus Kantauskas, „Dojus agro“ vadovas Petras Dailidė.

Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Valdemaras Kontautas pirmadienį sakė, kad medžioklę Panevėžio rajone paprašė suorganizuoti J.Milius.

Ministrų pasakojimai buvo prieštaringi

Ministrės V.Baltraitienės ir Latvijos ministro J.Dūklavo pasakojimai apie šią vakarienę buvo prieštaringi.

Taip elgtis kaip žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė negalima, pareiškė J.Dūklavas po Lietuvos ministrės pasisakymų, jog tai jis pakvietė verslininkus į vakarienę ir medžioklę Panevėžyje.

Šarūnės Janušonytės/15min nuotr./Žemės ūkio ministrės V.Baltraitienės ir Latvijos žemės ūkio ministro J.Duklavs spaudos konferencija
Šarūnės Janušonytės/15min nuotr./Žemės ūkio ministrės V.Baltraitienės ir Latvijos žemės ūkio ministro J.Dūklavo spaudos konferencija

„Nesvarbu, ar tai rinkimai, ar kitos problemos, taip elgtis negalima. Niekas pas ją nebesilankys, jeigu ji taip daro. Po tokios betvarkės aš pasakyčiau: „Brangi drauge, atvyk į Latviją, čia nėra tokios betvarkės“, – penktadienį Latvijos TV3 Žinioms sakė J.Dūklavas, pranešė BNS.

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Paliko Helsinkį: gėdingu elgesiu kaltinamam D.Trumpui priminta – Rusija nėra sąjungininkė

Aktualu

JAV sulaikyta Rusijos agentė dėl pasikėsinimo kištis į JAV politiką

Sportas

Trylika FIFA 2018 įdomybių: ką sužinojome per šį čempionatą

Gyvenimas

Martynui nustatytas akies vėžys: mama nebegali žiūrėti, kaip sūnus kankinasi

Vardai

Po 8 metų pertraukos grįžę legendiniai „A-ha“ koncertavo Trakuose, bet dėkojo Vilniui

Gyvenimas

Netikėčiausios vestuvių tendencijos: sodybos primirštos – eilė atėjo muziejams

Kultūra

Vilniaus savivaldybė neatmeta, kad Reformatų parko atnaujinimo projektas dar gali būti keičiamas

Gyvenimas

Ką daryti, kad po atostogų nereikėtų atostogų

Įspūdingi terasiniai laukai Guidžou provincijoje Kinijoje

Vardai

„Midsummer Vilnius“ skelbia startą: įkvėpti gaivaus kultūros gūsio atvyko būrys žinomų veidų

Sportas

Emocingas C.Ronaldo: „Mano amžiaus žaidėjai įprastai keliauja į Katarą ar Kiniją“

Vardai

Pagrobtos manekenės Chloe Ayling istorija: ištrūko tik privertusi savo pagrobėją ją įsimylėti

Dirbančių mamų byla: kaip apginta teisė į mokamas nėštumo ir gimdymo atostogas

Aktualu

Žvejybos pataisos kelia aistras: žvejai mėgėjai ir verslininkai kone kibo į atlapus

Vardai

Socialinių tinklų žvaigždė Karolina Meschino išsiskyrė su mylimuoju Jonu Misevičiumi

Kultūra

Panelės Smilos kūrėjas Peteris Høegas: „Aš negaliu būti moterimi, bet galiu sukurti iliuziją“

Pasaulis kišenėje

Po plaukimo baidare maudžia rankas, pečius ir skauda nugarą? Patarimai jums

Vardai

A.Mamontovas su orkestru pradėjo miesto festivalį: minia užgulė Valdovų rūmų kiemą

„Vieni vartai“: naujasis futbolo karalius ir triumfuojantis Paryžius

24sek

Lietuvos jaunimo rinktinė įveikė britus, bet gavo ispanus

Naujienos

Aktualu

Paliko Helsinkį: gėdingu elgesiu kaltinamam D.Trumpui priminta – Rusija nėra sąjungininkė

Aktualu

JAV sulaikyta Rusijos agentė dėl pasikėsinimo kištis į JAV politiką

Sportas

Trylika FIFA 2018 įdomybių: ką sužinojome per šį čempionatą

Gyvenimas

Martynui nustatytas akies vėžys: mama nebegali žiūrėti, kaip sūnus kankinasi

Vardai

Po 8 metų pertraukos grįžę legendiniai „A-ha“ koncertavo Trakuose, bet dėkojo Vilniui

Gyvenimas

Netikėčiausios vestuvių tendencijos: sodybos primirštos – eilė atėjo muziejams

Kultūra

Vilniaus savivaldybė neatmeta, kad Reformatų parko atnaujinimo projektas dar gali būti keičiamas

Gyvenimas

Ką daryti, kad po atostogų nereikėtų atostogų

Įspūdingi terasiniai laukai Guidžou provincijoje Kinijoje

Vardai

„Midsummer Vilnius“ skelbia startą: įkvėpti gaivaus kultūros gūsio atvyko būrys žinomų veidų

Sportas

Emocingas C.Ronaldo: „Mano amžiaus žaidėjai įprastai keliauja į Katarą ar Kiniją“

Vardai

Pagrobtos manekenės Chloe Ayling istorija: ištrūko tik privertusi savo pagrobėją ją įsimylėti

Dirbančių mamų byla: kaip apginta teisė į mokamas nėštumo ir gimdymo atostogas

Aktualu

Žvejybos pataisos kelia aistras: žvejai mėgėjai ir verslininkai kone kibo į atlapus

Vardai

Socialinių tinklų žvaigždė Karolina Meschino išsiskyrė su mylimuoju Jonu Misevičiumi

Kultūra

Panelės Smilos kūrėjas Peteris Høegas: „Aš negaliu būti moterimi, bet galiu sukurti iliuziją“

Pasaulis kišenėje

Po plaukimo baidare maudžia rankas, pečius ir skauda nugarą? Patarimai jums

Vardai

A.Mamontovas su orkestru pradėjo miesto festivalį: minia užgulė Valdovų rūmų kiemą

„Vieni vartai“: naujasis futbolo karalius ir triumfuojantis Paryžius

24sek

Lietuvos jaunimo rinktinė įveikė britus, bet gavo ispanus

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Sveikata

Svajonių virtuvė

Festivalis „Galapagai”

Parašykite atsiliepimą apie 15min