Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Virš Kauno klinikinės ligoninės direktoriaus galvos tebesikaupia juodi debesys

Prokuratūra tiria, ar K.Mazurkevičius nepažeidė Viešųjų pirkimų įstatymo.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Prokuratūra tiria, ar K.Mazurkevičius nepažeidė Viešųjų pirkimų įstatymo.
Šaltinis: 15min
0
A A

Buvęs Kauno 2-osios klinikinės ligoninės direktoriaus pavaduotojas Darius Petraitis rugsėjo 1 dieną gavo Kauno miesto savivaldybės administracijos komisijos išvadas apie Kauno klinikinės ligoninės direktoriaus (vyriausiojo gydytojo) Kęstučio Mazurkevičiaus veiksmus ir galimus pažeidimus.

Kauno savivaldybės administracijos direktorius Antanas Navakauskas teigė negalintis komentuoti šio fakto, nes prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl K.Mazurkevičiaus veiksmų. Tačiau D.Petraitis tvirtina, jog užklausą apie savivaldybės komisijos išvadas jis išsiuntęs seniai, o atsakymą gavo tik ketvirtadienį, rugsėjo 1 d.

Devyni „nuodėmių“ punktai

Remiantis Kauno miesto savivaldybės administracijos pareiškimu, atliekamas ikiteisminis tyrimas, siekiant nustatyti, ar Kauno klinikinės ligoninės laikinasis direktorius Kęstutis Mazurkevičius nenusikalto šių metų pradžioje sudarydamas dvi sutartis, kurios buvo patvirtintos nebeegzistuojančios įstaigos antspaudu.

D.Petraičiui atsiųstame Kauno miesto savivaldybės administracijos rašte apie komisijos išvadas sakoma, kad K.Mazurkevičius pažeidė Viešųjų pirkimų, viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą, netinkamai organizavo ligoninės darbą.

Iš viso komisija surašė 9 punktus pažeidimų, kuriuos neva padaręs K.Mazurkevičius.

Brovėsi į kabinetą

K.Mazurkevičių atstatydinti iš posto aktyviai siekia Kauno miesto Socialinių, šeimos ir sveikatos reikalų  komiteto pirmininkas Artūras Orlauskas.

Konfliktas tarp K.Mazurkevičiaus ir jam nepalankių politikų Kauno savivaldybėje pasiekė kritinį tašką rugpjūčio 12 dieną, kai savivaldybės administracijos įsakymu staiga, prieš pat darbo pabaigą, Kauno klinikinės ligoninės direktoriaus pareigoms eiti vietoj atostogaujančio K.Mazurkevičiaus buvo paskirtas SMU klinikų profesorius Eduardas Vaitkus.

A.Orlauskas ir Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius Stankevičius į ligoninę atėjo su antstoliu ir pareikalavo išgręžti K.Mazurkevičiaus kabineto spyną.

Ligoninė – geidžiamas kąsnis

Rugpjūčio 18 d. Kauno apylinkės teismas savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymą dėl E.Vaitkaus skyrimo laikinuoju Kauno klinikinės ligoninės vadovu pripažino neteisėtu.

Po to savivaldybės administracijos iniciatyva buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl K.Mazurkevičiaus veiksmų.

Informaciją apie Kauno savivaldybės administracijos komisijos išvadas išplatinęs D.Petraitis buvo vienas iš kandidatų žlugusiame konkurse Kauno klinikinės ligoninės direktoriaus pareigoms užimti.

Kauno klinikinė ligoninė yra viena daugiausiai finansinių injekcijų sulaukianti gydymo įstaiga. Vien iš ES fondų skirta 6 mln. Lt.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min