Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 9d. 08:12

Virš paviljonų – klaustukai

Per 350 tūkst. kainavę trys nauji paviljonai Pilies gatvėje gali likti tušti – prekeiviai ketina ręsti savo pastoges, tačiau savo planais su visuomene nesidalina.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Per 350 tūkst. kainavę trys nauji paviljonai Pilies gatvėje gali likti tušti – prekeiviai ketina ręsti savo pastoges, tačiau savo planais su visuomene nesidalina.

Iki gegužės 1 dienos Pilies gatvėje bus įrengti prekeiviams skirti 3 nauji paviljonai, miestui kainavę apie 350 tūkst. Lt. Tačiau kas juose prekiaus, iki šiol nežinia. Valdininkai siūlo kreiptis į prekeivius, šie siunčia atgal pas valdininkus ir niekas nesiteikia paaiškinti, kaip bus sutvarkyta miesto reprezentacinė vieta.

2007-aisiais gimusi idėja sutvarkyti ir į vieną vietą surinkti Pilies gatvės prekeivius juda finišo tiesiąja - iki gegužės ketinama visiškai sutvarkyti naujus paviljonus, iki šio termino galioja ir pratęsti prekybininkų leidimai. Nors terminai spaudžia, konkrečių sprendimų, kaip prekyba vyks po gegužės 1-osios, priimti neskubama.

„Nėra ko šito reikalo judinti. Ateis gegužės pirma, tada ir pažiūrėsim“, – sakė laiko su žurnalistais pasikalbėti neradęs Senamiesčio seniūnas Romasis Petrauskas.

Tvarkos nebus

Miesto valdžia neatsisako idėjos į naujai statomu paviljonus sukviesti visus norinčius prekybininkus, tačiau pastarieji pastogių baidosi it velnias kryžiaus.

Kada tokios stoginės atsiras – kvailas klausimas. Darbinio projekto niekas jums nerodys. Kada viskas bus padaryta, tada ir pamatysite, sakė A.Šukevičius.

„Gal kokiam ponui į kolektyvinį sodą ir tiktų – tegul sau ir vežasi. Bet ar tinka tokie gremėzdai senamiesčiui?“– dar anksčiau retoriškai yra klaususi prekeivė Petrė.

Prekybininkų skaičiavimu, prekyba paviljonuose vienam prekeiviui per mėnesį atsieitų apie 200 Lt – tai dukart brangiau nei dabar.

„Ir taip prekyba sumažėjo 30-40 proc. Vos galą su galu suduriame“, – trečiadienį sakė prekeivis Kęstas.

Verslininkai, neketinantys keltis į valdžios siūlomas prekyvietes, sukūrė savo pastogių projektą, tačiau detalių atskleisti nenori. „Kada tokios stoginės atsiras – kvailas klausimas. Darbinio projekto niekas jums nerodys. Kada viskas bus padaryta, tada ir pamatysite. Užteks žinoti, kad projektas juda finišo tiesiąja“, – į kalbas apie Pilies gatvės sutvarkymą nesileido prekybininkų atstovas Arūnas Šukevičius, oficialiai paprašęs savivaldybės suderinti prekybininkų parengtą pastogių projektą.

„Kiek žinau, miesto departamentas projektus ir suderino, tačiau kas darysis po gegužės pirmos dar negali pasakyti niekas. Matyt, dalis prekeivių persikels į paviljonus, dalis statys savo naujas pastoges, o dalis liks kokia yra šiandien – negalima iš žmonių atimti duonos“, – sakė vicemeras Romas Adomavičius.

Jei neatsiras norinčiųjų prekiauti prabangiuose paviljonuose, juos ketinama išnuomoti viešojo konkurso tvarka.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Kelionė „The Coldest Ride“

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min