Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Visagino merė Dalia Štraupaitė dėl įtarimų reikalavus kyšių nušalinta nuo pareigų

Visagino rajono merė Dalia Štraupaitė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Visagino rajono merė Dalia Štraupaitė
Šaltinis: BNS
0
A A

Visagino merę Dalią Štraupaitę, įtariamą prekyba poveikiu, nuspręsta nušalinti nuo pareigų, savivaldybei toliau vadovaus jos pavaduotoja Elena Čekienė.

Kaip BNS penktadienį sakė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atstovas spaudai Ruslanas Golubovas, Panevėžio apylinkės teismas sausio 13 dieną priėmė nutartį keturiems mėnesiams laikinai nušalinti D.Štraupaitę nuo mero pareigų.

Nušalintą merę ir toliau pavaduos vicemerė E.Čekienė, šias pareigas einanti nuo pat tada, kai merė rugsėjo pabaigoje buvo sulaikyta, o vėliau suimta.

„Niekas nepasikeitė, nes merė anksčiau atostogavo ir aš ją vadavau. Praktiškai savivaldybėje darbas vyksta, kaip vykęs, ir niekas nepasikeitė. Ji dvi dienas buvo grįžusi iš atostogų, nes aš gulėjau ligoninėje ir nebuvo kam vesti tarybos posėdžio. Ji pirmininkavo tarybos posėdžiui, kitą dieną pasirašė tarybos sprendimus. Ir po to ji atostogauja. Po to, kai prasidėjo rugsėjo 24 dieną tie visi įvykiai, nuo to praktiškai merė nedirbo“, – BNS sakė E.Čekienė.

Reikalavo kyšių

STT teigimu, ikiteisminio tyrimo byloje surinkta pakankamai faktinių duomenų, leidžiančių įtarti, kad D.Štraupaitė reikalavo kyšių iš kai kurių bendrovių, dalyvavusių Visagino savivaldybės organizuotuose statybos ir remonto darbų konkursuose, vadovų.

Atliekant tyrimą nustatyta, kad verslininkai esą davė didelės vertės kyšių už tai, kad merė, pasinaudodama savo tarnybine padėtimi ir įtaka Visagino savivaldybės darbuotojams, organizuojantiems ir vykdantiems viešuosius pirkimus, sudarytų palankias sąlygas kai kurioms įmonėms laimėti viešųjų pirkimų konkursus bei tarpininkautų dėl atliktų darbų priėmimo. Per ikiteisminį tyrimą gautais duomenimis, kyšių perduota už daugiau kaip 32,5 tūkst. litų (9,4 tūkst. eurų).

Pati Lietuvos laisvės sąjungai (liberalams) priklausanti D.Štraupaitė teigia, kad įtarimai jai pateikti siekiant susidoroti prieš savivaldos rinkimus. Jos narystė partijoje yra sustabdyta, tačiau Laisvės sąjunga kelia jos kandidatūrą į mero postą kovo 1-ąją vykstančiuose rinkimuose.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min