Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Viskas, ko nežinojome apie Justiną Staugaitį

J.Staugaitis įkūrė ir Telšių kunigų seminariją.
I.Simonaitytės bibliotekos nuotr. / J.Staugaitis įkūrė ir Telšių kunigų seminariją.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos katalikų Mokslų akademijos akademikas profesorius Stasys Vaitekūnas klaipėdiečiams pirmadienį pristatys savo knygą „Justinas Staugaitis: Vyskupas. Politikas. Tautos dvasios ir valstybės puoselėtojas“.

„Daugumos žmonių dvasinis pasaulis per daug chaotiškas: čia klausomės Dievo žodžio, čia tuojau pat pasiduodame agresyviam nemąstančios minios diktatui; nebūk balta varna, griebk kuo daugiau naudos sau, savo grupei, savo klanui pinigų, valdžios, malonumų. Po to dejuojame, kiek daug susipriešinimo, melo, apgaulės yra, atrodytų, išsilavinusioje mūsų visuomenėje. Dėl to tiek praeityje, tiek mūsų dienomis populiarios daugybės viena kitą neigiančių „tiesų“ teorijos“, – tokie yra žodžiai pirmuosiuose knygos apie J.Staugaitį puslapiuose.

J.Staugaitis – Vasario 16-osios Akto signataras, Steigiamojo, I ir II Seimų narys, vicepirmininkas, pirmininkas, galėjęs pavaduoti ir Lietuvos Prezidentą jam išvykus. Daug kur jis buvo pirmas: „Žiburio“ draugijos steigėjas ir pirmininkas, pirmasis Lekėčių parapijos klebonas, pirmasis Telšių diecezijos vyskupas. Mažai kam žinoma, kad jis buvo ir Lietuvių mokslo draugijos vienas steigėjų ir jos narys.

Šio vyskupo iniciatyva Telšių vyskupijoje buvo įsteigta 12 naujų parapijų ir bažnyčių, 5 vyrų ir 12 moterų vienuolynų. 1927 metais J.Staugaitis įkūrė Telšių kunigų seminariją.

Pristatomos knygos puslapiuose atskleidžiama dramatiška vyskupo ir Tėvynės nepriklausomybės puoselėtojo J.Staugaičio gyvenimo istorija per kelias skirtingas epochas: carinės Rusijos priespaudą, kaizerinės Vokietijos okupaciją, lietuvių ir lenkų konfliktus, atkuriant jų valstybių nepriklausomybę, autoritarinį Antano Smetonos valdymą, dvi – sovietų ir nacių – okupacijas.

Knygos pristatymas I.Simonaitytės bibliotekos Konferencijų salėje vyks šiandien 17 val. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min