Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Viso pasaulio lietuvių jaunimas vėl kviečiamas į keturių dienų diskusijų ir linksmybių festivalį

Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo pristatymas.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo pristatymas
Šaltinis: 15min
0
A A

Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas liepos 10-13 d. vėl vyks Prienų rajone, Visuomenės harmonizavimo parke. Keturių dienų verslo, kultūros, politikos ir mokslo festivalis kviečia susitikti Lietuvoje ir kitose pasaulio šalyse gyvenantį lietuvių jaunimą. Šis renginys įvyks antrą kartą. Prieš dvejus metus jaunuoliai iš viso pasaulio diskutavo ir linksminosi taip pat Visuomenės harmonizavimo parke.

Antradienį Vilniaus oro uoste Pasaulio lietuvių jaunimo dienas pristatė Pasaulio lietuvių jaunimo dienų pirmininkas, reginio organizatorius Kęstas Pikūnas, Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos atstovė Lietuvoje Ieva Davydenko bei festivalio dalyviai – Algirdas Kaušpėdas, Jurga Šeduikytė, penkiakovininkas Edvinas Krungolcas, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Šiais metais festivalyje bus pristatomi pranešimai ir vyks diskusijos verslo, politikos, kultūros ir mokslo temomis. Pranešimus skaitys TEO LT generalinis direktorius Kęstutis Šliužas, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Lietuvos ambasadorius JAV Žygimantas Pavilionis. , teatro režisierė Dalia Ibelhauptaitė, „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis, Kauno technologijos universiteto telekomunikacijų katedros profesorius, mokslininkas išradėjas Arminas Ragauskas ir kiti. Vyks susitikimų sesijos su keliautojais, sportininkais, režisieriais, teisininkais, verslo kūrėjais.

„Aš mėginsiu neprarasti žaismingumo ir suprasdamas, kad bendrauju su jaunimu, pateiksiu pranešimą apie zombių gyvenimą. Po pranešimo panelinėje diskusijoje panagrinėsime plačiau, kas yra tie išoriniai ir vidiniai zombiai ir kaip su jais reikėtų tvarkytis“, – pasakojo A.Kaušpėdas, Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime skaitysiantis pranešimą „Zombiai puola Lietuvą“.

Omano Sultonato garbės konsulė Lietuvoje Boleta Senkienė, skaitysianti pranešimą eksporto tema, pajuokavo, kad iš Omanų Sultonato lietuvių atvyks turbūt ne daug, tačiau pabrėžė tarptautinių pažinčių svarbą verslui.

Verslo dalyje pranešimą apie pramonę sakysiantis „TEO LT“ generalinis direktorius Kęstutis Šliužas pažymėjo dalinimosi patirtimi reikšmę.

„Pats prieš šešis mėnesius grįžau į Lietuvą ir matau didelį skirtumą tarp to, kas buvo anksčiau. Lietuvių, pasklidusių po pasaulį, šiuo metu yra daug, pasidalinimas patirtimi tarp žmonių, kurie gyvena ne Lietuvoje, yra labai svarbus. Bendravimas padeda išvengti dviračio išradinėjimo, o platesnio konteksto matymas padeda geriau įvertinti tai, ką turime ir kuo galime didžiuotis“, – teigia K.Šliužas.

Festivalyje vyks susitikimų sesijos su keliautojais, sportininkais, režisieriais, teisininkais, verslo kūrėjais.

Taip pat vyks karjeros mugė, kurioje prisistatys apie 30 Lietuvos įmonių.

Šiemet vykstantis Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas ypatingas tuo, kad bus pristatyta instaliacija, kuriai buvo panaudota 70 kg lempučių.

Renginyje taip pat įvyks Pasaulio lietuvių bėgimas, leisiantis išbandyti dalyviams jėgas 2,5 ir 10 km distancijose. Jaunuoliai galės pasivaržyti ir krepšinio, futbolo, tinklinio varžybose.

Festivalyje netrūks pramogų, dalyviams koncertuos Jurga Šeduikytė, Algirdas Kaušpėdas, grupės„Skamp“, „Golden Parazyth“, „Biplan“ ir kiti. Taip pat bus pristatomas pastarųjų dvejų metų lietuviškas kinas, bus rodomi teatro spektakliai, veiks kūrybinės dirbtuvės.

Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo 2014 organizatorius K.Pikūnas, teigia, kad idėja organizuoti šį renginį kilo dėl to, jog, jo nuomone, jaunimas per mažai bendrauja. Šio renginio tikslas – kad jaunimas susitiktų ir bendrautų.

Renginį organizuoja Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga – nepriklausoma, nepolitinė, savanoriškumo pagrindu veikianti jaunimo organizacija, kurios pagrindinis tikslas – atstovauti pasaulio lietuvių jaunimo interesams.

Temos parkas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min