Dabar populiaru
Publikuota: 2012 sausio 11d. 15:40

Visoje Lietuvoje mokytojams vėluoja algos

Centai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Centai

Naujuosius metus mokytojai pasitinka liūdėdami. To priežastis – vėluojantys atlyginimai už gruodžio mėnesio darbą. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LSDPS) pirmininkė Rūta Osipavičiūtė patvirtino, kad, paprastai algas gaunantys sausio 8 dieną, mokytojai šiemet buvo nuvilti: dėl pasikeitusios mokėjimų tvarkos algos mokytojams vėluos nuo 3 iki 7 dienų.

„Mano žiniomis, algos vėluoja visoje Lietuvoje. Bandau išsiaiškinti, kodėl jos vėluoja. Paprastai algos būdavo pervedamos sausio 8 dieną, tačiau šiemet negavome jų laiku. Pagal įstatymą, atlyginimai gali vėluoti iki savaitės, todėl didelės panikos nėra“, – sakė R.Osipavičiūtė.

Kita vertus, pasak profsąjungos vadovės, vėluojančios algos po švenčių kelia mokytojams problemų.

„Vėluojančios algos sukelia sunkumų mokytojams dar ir dėl to, kad gruodį buvo išmokėti sumažinti avansai. Tada įspėjo, kad likusi avansų dalis bus išmokėta kartu su alga sausio mėnesį. Kiek žinau, Vilniuje mokytojus algos pasieks jau rytoj“, – paaiškino R.Osipavičiūtė.

Anot jos, profsąjungai pradėjus domėtis, dėl ko vėluoja mokytojų algos Vilniaus mieste, paaiškėjo, kad taip atsitiko dėl nuo šių metų pasikeitusios mokėjimų tvarkos. Anksčiau pinigai iš Finansų ministerijos buvo tiesiogiai pervedami savivaldybėms, o dabar Finansų ministerija perveda pinigus atsakingoms ministerijoms, kad jos paskirstytų lėšas savivaldybėms.

„Tai, matyt, gali būti sutrikimų ir kitose srityse, nes finansavimo tvarka pakeista“, – mano R.Osipavičiūtė.

Vilniaus rajonas kaltina ŠMM

Daugelis Lietuvos savivaldybių apie algų vėlavimą mokytojams viešai neskelbia. Tuo tarpu Vilniaus rajono savivaldybė antradienį paskelbė pranešimą, kad darbo užmokesčio mokėjimas pedagoginiams darbuotojams gali vėluoti iki sausio 16 d.

Dėl algų vėlavimo Vilniaus rajono savivaldybė kaltina Švietimo ir mokslo ministeriją (ŠMM).

„Algos vėluoja, nes mokinių krepšelio lėšas nuo 2012 m. paskirsto ir perveda ŠMM. Mes priklausomi nuo ŠMM ir išmokėsime algas iškart, kai bus pervesti pinigai. Mes visus duomenis  ministerijai pateikėme laiku – sausio 5 d. – ir visi mokytojai Vilniaus rajone laukia algų“, – aiškino Vilniaus rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Ruža Šulžicka.

ŠMM: pinigų turėjo likti nuo pernai

Švietimo ir mokslo ministerijos Buhalterinės apskaitos skyriaus vadovės pavaduotoja Liudmila Taškina aiškino, kad už gruodį mokyklos algas turėjo išmokėti dar iš praėjusių metų biudžetų.
„Matyt, problemos kyla tiems, kurie turėjo skolų“, – sakė ji.

Ilgiausiai algų teks laukti Klaipėdos mokytojams.

L.Taškina patvirtino, kad kai kuriose savivaldybėse mokytojams algos gali vėluoti, jei mokyklos turėjo skolų ir jei savivaldybės vėlavo šiemet ŠMM pateikti rekvizitus, be kurių pinigų neįmanoma pervesti.

„Aš nežinau, kas ten vėlavo, bet, pavyzdžiui, iš Klaipėdos savivaldybės duomenis gavome tik šiandien. Galiu užtikrinti, kad mes pavedimus padarėme iškart, kai tik gavome rekvizitus. Vilniaus rajono savivaldybės rekvizitus ŠMM gavo tik sausio 9 d., todėl pinigai šią savivaldybę turi pasiekti iki šios savaitės pabaigos“, – sakė L.Taškina.

Kai kurios mokyklos išsisuko

15min.lt žiniomis, atlyginimai vėluoja ne visose mokyklose. Pavyzdžiui, Vilniaus rajono savivaldybės „Verdenės“ vidurinė mokyklos direktorės pavaduotoja Regina Stankevičienė teigė, kad  dauguma mokytojų didžiąją dalį algų gavo laiku, nes pinigų dar buvo likę iš praėjusių metų moksleivio krepšelio fondo.

„Mūsų mokykloje dar negavę algų yra vos keli mokytojai iš daugiau nei 30. Kitiems neišmokėti tik likučiai, pavyzdžiui, man neišmokėti liko 30 litų, kitiems šiek tiek daugiau“, – sakė direktoriaus pavaduotoja.

Jos teigimu, paskutinius kelerius metus sausį problemų dėl algų vėlavimo nebūdavo.

Paskutinį kartą algos mokytojams vėlavo 2009 metų sausį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min