Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 18d. 15:32

Visorių gyventojai nori vaikų darželio, Vilniaus meras kaltę dėl jo nebuvimo verčia Vyriausybei ir Seimui

Spaudos konferencijos akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vaikų darželių ypač trūksta naujuose sostinės rajonuose.

Vilniaus merui įteikę 658 parašus dėl vaikų darželio statybų Visoriuose, sostinės Bajorų kelio, Fizikų ir Mokslininkų gatvių gyventojai konkrečių pažadų, kada turės tokią įstaigą, nesulaukė. Tiesa, naujas vaikų darželis bus pastatytas netoliese, Santariškių gatvėje, tačiau tai ikimokyklinio ugdymo problemos šioje Vilniaus dalyje neišspręs.

Gyventojų iniciatyvinės grupės atstovai mero Artūro Zuoko prašė palaikymo darželio statyboms. Esą šiaurinėje Vilniaus dalyje tarp Bajorų kelio, Fizikų ir Mokslininkų gatvių per pastaruosius kelerius metus įsikūrė daugiau nei 2200 naujakurių. Daugiausia tai jaunos šeimos, turinčios mažų vaikų, tad jiems itin stinga vaikų darželio. Skaičiuojama, kad šiuo metu vaikų darželius lanko daugiau nei keli šimtai šioje miesto dalyje gyvenančių vaikų.

Kaip 15min.lt sakė Kairiūkščio namų bendrijos pirmininkė Margarita Molienė, susitikimas su meru buvo ne paskutinis – darbai dėl darželio vyksta, dar bus susitinkama ir ieškoma sprendimo. Tiesa, pažado, kad darželis atsiras po metų ar kelerių, gyventojai nesulaukė, bet M.Molienė tvirtina tuščių pažadų ir nesitikėjusi.

„Meras sutiko bendradarbiauti su bendruomene ir siekti, kad darželis atsirastų. Susitarėme dar susitikti ir ieškosime tinkamo sprendimo tiek bendruomenei, tiek Vilniaus savivaldybei“, – kalbėjo M.Molienė.

Moters teigimu, naujuosiuose rajonuose darželių nėra, o ir už kelių kilometrų esančiuose eilės didžiulės, patekti praktiškai neįmanoma. Todėl gyventojai priversti vaikus vežti į kitą miesto galą.

Vilniaus savivaldybės taryba prieš savaitę savo posėdyje pradėjo svarstyti vaikų darželio statybas Santariškėse. Projektas yra jau paruoštas, gauti visi reikalingi leidimai, todėl įvykdžius viešojo pirkimo procedūras darželio statyta galėtų prasidėti netrukus. Planuojama, kad šioje įstaigoje bus apie 240 vietų, darželį vaikai galėtų lankyti jau kitąmet.

Anot M.Molienės, jeigu jų bendruomenės vaikai bus priimami į šį darželį, tai situaciją šiek tiek palengvins, tačiau problemos neišspręs. „Bet žinant, kad ir ten yra daug vaikų, mums reikia dviejų vaikų darželių tiek Santariškėse, tiek Bajorų kalvose“, – įsitikinusi Kairiūkščio namų bendrijos pirmininkė.

A.Zuokas pasidžiaugė, kad Vilniaus mieste nemažėja gyventojų ir jaunos šeimos ryžtasi auginti vaikus. Anot mero, bus daroma viskas, kad vietų miesto darželiuose netrūktų. Tačiau tam esą reikalingas ne tik sostinės, bet ir šalies valdžios pritarimas. A.Zuokas vėl priminė, kad Seimas ir Vyriausybė turėtų padidinti Vilniui atitenkančią gyventojų pajamų mokesčio dalį

„Esame pasiruošę pradėti darželio Visoriuose statybas ir skelbti konkursą dar šiemet. Vienintelis sprendimas, kurį turime pasiekti, kad Vyriausybė neskriaustų Vilniaus miesto gyventojų, paimdama jų mokesčius ir neefektyviai panaudodama kitose sferose. Jeigu ši Vyriausybė ir Seimas padidins gyventojų sumokamą pajamų mokesčio dalį, liekančią miesto biudžete nuo 40 iki 45 proc., tuomet mes galėsime pabaigti šį projektą jau kitąmet. Tai, beje, liečia ir darželį Perkūnkiemyje“, – tvirtino A.Zuokas.

Iš viso Vilniuje darželiuose vietų neturi daugiau nei 2700 vaikų. Labiausiai darželio reikia Perkūnkiemyje, dėl jo statybų jau yra pasirašyta sutartis, tačiau savivaldybės finansinė situacija tokia, kad šios statybos kol kas nėra finansuojamos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:10
01:09
03:07

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min